Anna Kalczyńska broni wpadki w "DDTVN". "Nie dajmy się pogrzebać politycznej poprawności"

Anna Kalczyńska została skrytykowana za wypowiedzi na temat koreańskiego wokalisty, które padły we wtorkowym wydaniu "Dzień Dobry TVN". Najpierw weszła w polemikę z fanami, a potem zablokowała komentarze.

We wtorkowym "Dzień Dobry TVN" rozmawiano o rankingu najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. Okazał się nim Jeon Jungkook, wokalista zespołu BTS z Korei Południowej. Ma nieco inną urodę niż Jason Momoa, który zwyciężył w plebiscycie w zeszłym roku. To zachęciło prowadzących do żartów. 

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik żartują z urody Jungkooka

Zarówno Andrzej Sołtysik, jak i Anna Kalczyńska nie szczędzili docinków pod adresem piosenkarza.

Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca. Mały książę. Grzywka na pewno nie robi go najprzystojniejszym człowiekiem - ocenił Sołtysik.
Tym bardziej, że włosy zakładam, że farbowane - dodała Anna.

To nie spodobało się internautom nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Z tej okazji powstał nawet specjalny hashtag #dziendobrytvnisoverparty, który trenduje w mediach społecznościowych. Stacja nie komentuje sprawy, jednak wczoraj sama Kalczyńska skomentowała oburzenie internautów.

ZOBACZ TEŻ: Widzowie oburzeni. Prowadzący "DDTVN" wyśmiali najprzystojniejszego mężczyznę na świecie.

Anna Kalczyńska tłumaczy wpadkę w "DDTVN"

Pod najnowszym zdjęciem Anny Kalczyńskiej na Instagramie fanki po programie nie szczędziły mocnych słów. Prezenterka się tłumaczyła, jednak chwilę później usunęła swoje komentarze, a także zablokowałą dodawanie kolejnych. Zdążyliśmy je jednak spisać.

Czy teraz standardowo w TVN chłopak z kolczykami w uszach i farbowanymi włosami jest oceniany jako mało męski?- pyta jedna z internautek. 

Anna Kalczyńska tłumaczy się, że jest to jej prywatna opinia, do której ma prawo. Nadal twierdzi, że koreański wokalista jest mało męski. 

Proszę Pani, to jest moja osobista opinia, może się Pani z nią nie zgadzać. Jungkook maluje usta, nosi duże, zdobne kolczyki, eksperymentuje z wizerunkiem, który w mojej estetyce niewiele ma wspólnego z męskością. Ja tego nie oceniam, ale proszę mi pozwolić wyrazić swoje zdziwienie. Tym bardziej, że rozmawiamy o zmieniających się kanonach. Nie dajmy się pogrzebać politycznej poprawności - odpowiada prezenterka.

Anna KalczyńskaAnna Kalczyńska instagram.com@annakalczynska

Inna internautka zauważyła, że zachowanie prezenterów świadczy o braku tolerancji. 

A potem się dziwić, że Polska taka nietolerancyjna. No cóż, dla wyjaśnienia, nie tylko w Korei faceci się malują i noszą kolczyki. 

Na ten komentarz Anna Kalczyńska również nie pozostała obojętna. 

Jest wiele sposobów, by wyrazić siebie. Prawda? Wszystkie wybory coś komunikują i przez każdy z nich spodziewamy się wywołać określony efekt. Na mnie wizerunek Jungkooka zrobił właśnie takie wrażenie. A na Pani inne. Ja się z nikogo nie śmieję - odpiera zarzuty Kalczyńska. 

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, tylko gdy wypowiada się je na antenie jednego z popularniejszych programów telewizyjnych, warto pamiętać, że takie słowa nabierają większej mocy. Co więcej, mogą być odebrane jako komunikat, który tylko utwierdzi w przekonaniu tych najbardziej uprzedzonych do jakiekolwiek inności. Szkoda.

RG

Małgorzata Ohme o "ataku paniki" Filipa Chajzera. "Może to było niefortunne. Ale Filip taki jest":

Więcej o:
Komentarze (130)
Anna Kalczyńska broni wpadki w "DDTVN". "W mojej estetyce niewiele ma wspólnego z męskością"
Zaloguj się
 • nieczynna

  Oceniono 33 razy 13

  Jak nie znoszę Kalczyńskiej, tak w tym wypadku się z nią zgadzam. Patrząc na zdjęcie tego chłopca jakbym nie wiedziała wcześniej czy to "on" czy "ona" to miałaby duże problemy z określeniem jego płci. Mam sporo tolerancji do inności , ale ten tytuł " najprzystojniejszy mężczyzna " to jakaś porażka. Porażką jest tworzenie takich rankingów, konkursów etc. Jak można oceniać czy coś/ktoś jest przystojny/ładny/brzydki ? Każdy inaczej to odbiera, i co dla jednego jest piękne dla innego może być odrażające. Kalczyńska miała prawo wyrazić swoją opinie , to nie jest rasizm , tylko subiektywna ocena.

 • ilenka50

  Oceniono 20 razy 12

  Dla mnie też on nie jest męski. Farba na włosach i kolczyki mi nie przeszkadzają, ale straszny dzieciak z wyglądu.

 • konigin

  Oceniono 23 razy 11

  Gownoburza o jakiegos Azjate. Powalilo gimbaze.

 • aia7

  Oceniono 21 razy 9

  Akurat zgadzam się z Kalczyńską. W rankingu "najbardziej męski", akurat ta twarz zupełnie nietrafiona. Właśnie dlatego, że taka kobieca.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 10 razy 8

  polecam wszystkim film "idiokracja".
  to tak w nawiązaniu do "jednego z najpopularniejszych programów - DDTVN" i wszelkich innych telewizji śniadaniowych, i osób je prowadzących.

 • youhana

  Oceniono 30 razy 8

  Prawdę napisała, ze to jej prywatna opinia nie jest rzecznikiem prasowym TVN tylko dziennikarka, która dlatego ze jest wyrazista może prowadzić taki program

 • xx78

  Oceniono 7 razy 7

  Co to znaczy (cytat z tego artykułu): trenduje w mediach???????????????????????????

 • andi113

  Oceniono 11 razy 5

  Dla mnie on też nie jest męski...i żeby nie było,to samo powiedziałabym o Europejczyku z kolczykami i farbowanymi włosami,choćby o takim Wiśniewskim - żeby nie szukać daleko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX