Widzowie oburzeni. Prowadzący "DDTVN" wyśmiali najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. "Twarz niespecjalnie bardzo męska"

Wtorkowy program "Dzień dobry TVN" wzbudził ogromne kontrowersje. Wszystko za sprawą wypowiedzi prowadzących oraz dyskryminującej ankiety. Internauci są wściekli.

We wtorkowym programie "Dzień Dobry TVN" Anna Kalczyńska oraz Andrzej Sołtysik poruszyli temat rankingu "najprzystojniejszych mężczyzn na świecie". Każdego roku firma TC Candler publikuje listę, uwzględniając piękne twarze z całego świata. W 2018 roku pierwsze miejsce zajął Jason Momoa, który dla niektórych może być archetypem silnego i umięśnionego mężczyzny. Wyniki tegorocznego rankingu były zupełnie inne, co zdziwiło m.in. prowadzących "Dzień dobry TVN".

To niejedyna niezręczna sytuacja w programie:

Zobacz wideo

Fani oskarżają "Dzień dobry TVN" o ksenofobię

Według rankingu TC Candler najprzystojniejszym mężczyzną na świecie w 2019 roku został Jeon Jungkook, wokalista zespołu BTS z Korei Południowej. Artysta ma delikatną i porcelanową cerę.

 

Temat rozpoczęła Anna Kalczyńska, która wyglądała na nieco zaskoczoną.

Jeżeli spodziewają się Państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George'a Clooneya, to może Państwa czekać spora niespodzianka.
Czyżby to było już passe? - zapytał Sołtysik.

Kiedy prowadząca ogłosiła, że najprzystojniejszym mężczyzną został Jungkook, Sołtysik parsknął śmiechem. Chwilę później zaczęły się "zabawne" docinki.

Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym, niespecjalnie bardzo męska, prawda?
Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca. Mały książę. Grzywka na pewno nie robi go najprzystojniejszym człowiekiem - dodał Andrzej.
Tym bardziej, że włosy zakładam, że farbowane - odpowiedziała Anna.

Po niefortunnej zapowiedzi prowadzących, reporter "Dzień dobry TVN" przeprowadził ankietę wśród mieszkańców Warszawy. Podchodził do ludzi i pytał, co sądzą o mężczyźnie ze zdjęcia. Jednak nie było to zdjęcie Jungkooka, a jego kolei z zespołu, Hoseoka. Odpowiedzi? Nie jesteśmy do końca przekonani, że nadają się do publikacji.

Tak, moja krowa też ma kolczyk.
Facet to musi być facet, a kobieta - kobieta. A tutaj nie wiadomo, jak to jest.
Zniewieściały, nie wiem, małolat - mówili.

Reakcje internautów na odcinek "Dzień dobry TVN"

W sieci zawrzało. Prowadzący program oraz osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie ankiety zostały oskarżone o rasizm i ksenofobię. Internauci stworzyli specjalny hasztag #dziendobrytvnisoverparty, pod którym umieszczają swoje niepochlebne opinie.

Totalnie żałosne zachowanie.
Przykre jest, że stacja, która swego czasu tak mocno mówiła o walce z nienawiścią, uprzedzeniami i ksenofobią, wypuściła tak żałosny, zmanipulowany materiał. Chyba że w śniadaniówce obowiązują inne standardy.
Nawet nie wspomnę o braku jakiegokolwiek researchu z tematem i brak profesjonalizmu. Łażenie po mieście ze zdjęciem zupełnie innej osoby, stwierdzenie, że, hehe, farbowany chłopiec bez męskiej twarzy - pisali.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem, który odpowiada za program "Dzień dobry TVN", jednak na ten moment stacja zdecydowała się nie udzielać komentarzy.

Czy Was też zniesmaczyła ta sytuacja?

KB