Internauci nie zostawiają suchej nitki na wpadce "DD TVN". "Oni po prostu hejtowali". Powstał już nawet specjalny hashtag na Twitterze

Ostatnia wpadka prowadzących "Dzień Dobry TVN" odbiła się szerokim echem. Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik w niedopuszczalny sposób skomentowali wygląd koreańskiego wokalisty.

Program "Dzień Dobry TVN" nie ma ostatnio najlepszej prasy. Widzowie nadal pamiętają żarty Filipa Chajzera z osób cierpiących na ataki paniki. Teraz swoje trzy grosze dołożyli Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. Poszło o ranking "najprzystojniejszych mężczyzn na świecie".

Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

Zobacz wideo

"Dzień Dobry TVN". Kolejna wpadka prowadzących

Według rankingu TC Candler najprzystojniejszym mężczyzną na świecie w 2019 roku został Jeon Jungkook, wokalista zespołu BTS z Korei Południowej. 22-latek, jak wielu młodych Azjatów, ma subtelną urodę i delikatne rysy twarzy, co zdaniem prowadzących czyni go niemęskim. Kalczyńska i Sołtysik pozwolili sobie na dość niewybredne uwagi.

Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym, niespecjalnie bardzo męska, prawda? - komentowała dziennikarka.

Cóż, prezenterka zaliczyła podwójną wpadkę. Jeon Jungkook jest członkiem najpopularniejszego obecnie boysbandu na świecie. Taka niewiedza nie przystoi dziennikarzom, zwłaszcza programów rozrywkowych. Inna sprawa to nazywanie twarzy wokalisty "niespecjalnie męską". W internecie zawrzało.

To koniec "Dzień Dobry TVN"?

Co więcej, na Twitterze od kilku dni trenduje hashtag #dziendobrytvnisoverparty (z ang. "impreza z okazji końca "Dzień Dobry TVN"). W akcję zaangażowali się nie tylko polscy, ale też zagraniczni fani zespołu BTS.

Wstydzę się własnego kraju. Wiem, że Polska ma inne standardy, ale bez przesady... Oni po prostu hejtowali.
Dziennikarze nawet nie wiedzieli, o kim mówią. Zero profesjonalizmu i kompromitacja.
Jak oni mogli znieważyć Jungkooka i J-Hope'a w ten sposób ?! Poza tym, następnym razem polecam zrobić research...

Widzowie o dramie w DD TVNWidzowie o dramie w DD TVN Twitter

Sprawa jest więc poważna, a pomimo to produkcja programu nadal nie skomentowała zachowania prowadzących.

Oliwy do ognia dodaje fakt, że reporter DD TVN pomylił Jungkooka z jego kolegą z zespołu...

Widzowie o 'Dzień dobry TVN'Widzowie o 'Dzień dobry TVN' Instagram/vogule.poland

Cały czas czekamy na komentarz ze strony TVN-u.