Rafał Królikowski żegna Pawła Królikowskiego. "Cześć, kochany bracie. Jak zwykle poszedłeś inną, zaskakującą drogą"

Gwiazdy i rodzina żegnają Pawła Królikowskiego. 5 marca odbył się pogrzeb aktora, na którym jego syn i brat przemówili.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego, a 5 marca została zorganizowana msza pożegnalna i pochówek aktora. Ceremonia miała miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Głos podczas mszy zabrał brat aktora, Rafał Królikowski, który wygłosił niezwykle wzruszającą przemowę.

Rafał Królikowski żegna brata

Podczas ceremonii najpierw głos zabrał syn Pawła Królikowskiego Antoni. Następnie swoją mowę pożegnalną wygłosił brat aktora, Rafał Królikowski. Stwierdził, że bardzo ciężko mu rozstać się z Pawłem. 

Nie umiem się z tobą pożegnać. To najtrudniejsza rola - stwierdził Rafał Królikowski. 

W pięknych słowach opisywał relację ze starszym bratem. Mówił, że zawsze mógł na nim polegać, a dobry nastrój go nie opuszczał. 

Całe swoje życie miałem starszego brata. Mogłem podkraść ci papierosa, posłuchać Niemena. Przecierałeś szlaki, pokazałeś mi jak tworzyć rodzinę, dom. Zawsze mogłem zadzwonić, zapytać, jaki kupić samochód, znałeś się na tym - mówił.

Rafał wspomniał, że Paweł zawsze dostrzegał w ludziach dobro i zawsze umiał pięknie o tym powiedzieć. Potrafił oczarować słowem i swoją osobowością. 

Zawsze umiałeś dostrzec we wszystkim coś szczególnego. Umiałeś pięknie to uchwycić, określić, zaskakująco spuentować. Umiałeś czarować, może to niepoprawne miejsce w tym miejscu. Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem.
Żegna cię nasza "królicza rodzina". Cześć, kochany bracie. Jak zwykle poszedłeś inną, zaskakującą drogą - powiedział Rafał, klepiąc trumnę na pożegnanie.

DK

Więcej o:
Komentarze (8)
Rafał Królikowski żegna Pawła Królikowskiego. "Cześć kochaRafał Królikowski żegna Pawła Królikowskiego. "Cześć, kochany bracie. Jak zwykle poszedłeś inną, zaskakującą drogą"ny bracie. Jak zwykle poszedłeś inną zaskakującą drogą"
Zaloguj się
 • Sroga Bufetowa

  Oceniono 7 razy 7

  Wyrazy współczucia. Jeden z niewielu, który coś potrafił zbudować i tego nie zepsuć szczególnie rzadkie w szolbizie

 • An Skowrońska

  Oceniono 1 raz 1

  Za duża Pompa. No i te Głowy państwowe????? Ale Ich sprawa. Myślę właśnie, że Paweł nie byłby zachwycony szkoda... Fajny facet był.. Tylko czy aż taka Gala?
  A co do Antosia... Nie mógł tej koszuli zapiąć... Jakiś dyskomfort dla mnie, zwłaszcza przy Takich Gościach,
  takiej Gali i przemowie.... NiE!

 • anitani

  Oceniono 2 razy 0

  Może byście darowali sobie te cytaty i "relacje". Są to bardzo intymne przeżycia, rodzinne i w takim gronie powinny pozostać. A wy jak zwykle musicie zarobić na 'klikach', co nie? Nie macie szacunku dla nikogo.

 • linka73

  Oceniono 6 razy -6

  O co chodzi z tymi ciemnymi okularami na pogrzebach? Jeszcze rozumiem, jeśli ktoś nie chce pokazywać oczu zapuchniętych od płaczu ale inni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX