Dominika Kulczyk kupiła posiadłość w Londynie niedaleko królowej! Kosztowała ją "tylko" 300 mln złotych

Dominika Kulczyk, milionerka i spadkobierczyni majątku Jana Kulczyka, kupiła dom obok pałacu Buckingham za prawie... 300 mln dolarów. Luksusowa posiadłość mieści się w prestiżowej dzielnicy Londynu.

Jak podaje amerykański serwis ekonomiczny Bloomberg, Dominika Kulczyk zakupiła posiadłość w dzielnicy Knightsbridge, tuż obok pałacu brytyjskiej rodziny królewskiej i i ekskluzywnego domu towarowego Harrods. Nieruchomość kosztowała Polkę 57,5 miliona funtów, a więc około 300 milionów złotych.

Dominika Kulczyk kupiła posiadłość obok pałacu Buckingham

Dominika Kulczyk nieruchomość kupiła od dewelopera Mike'a Spinka, który specjalizuje się w sprzedaży horrendalnie drogich nieruchomości. Rok temu również sprzedał zabytkową rezydencję obok pałacu Buckingham. O całej inwestycji napisał zagraniczny serwis Bloomberg:

Polska miliarderka wydała fortunę na dom w Londynie. (...) Zagraniczni inwestorzy korzystają z faktu, że funt jest słaby - czytamy.
Zobacz wideo Biznesy polskich gwiazd

Miliarderka zakupiła posiadłość poniżej ceny rynkowej (która wynosiła 65 mln funtów). Bloomberg podaje, że zakup posiadłości przez Polkę to dowód na to, że brytyjski rynek deweloperski powoli się odnawia, po bardzo trudnym kryzysie.

Kim jest Dominika Kulczyk?

Dominika Kulczyk to córka zmarłego miliardera i najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka. Po jego śmierci razem z bratem Sebastianem odziedziczyli fortunę i stali się najbogatszymi Polakami. Majątek Kulczyków szacuje się na 9 mld złotych.

Dominika prężnie działa w biznesie, prowadzi wiele akcji charytatywnych i próbuje swoich sił jako dziennikarka. W marcu pojawi się na antenie TVN, odwiedzając Indie, Kambodżę czy Senegal, by móc opowiedzieć o historii osób zmagających się z wieloma problemami.

BO

Więcej o: