Maciej Zień szuka pracowników. Wymagania spore, jednak pensja już taka nie jest. Internauci nie kryją swojego oburzenia. "Żenujące"

Maciej Zień szuka szwaczek do swojej pracowni. Wymagania projektanta są dość wygórowane, w przeciwieństwie do proponowanych zarobków.

Maciej Zień po kilku latach przerwy wrócił na polski rynek mody. Przypomnijmy, że w 2015 roku projektant usunął się w cień, gdy na jaw wyszła afera związana z rzekomymi machlojkami finansowymi w jego firmie (Zień zaprzeczał). Mimo że złośliwi już na dobre go skreślili, to ten podniósł się niczym feniks z popiołów i dwa lata temu powrócił na warszawskie salony. Teraz chce rozwinąć swoją firmę i szuka szwaczek. Z ogłoszenia, które zamieścił w internecie, dowiadujemy się o wszystkich wymaganiach, a także o proponowanym wynagrodzeniu.

Maciej Zień szuka ludzi do pracy 

Na Facebooku, na grupie "Praca Warszawa" pojawiło się ogłoszenie w sprawie pracy od marki "Zień". Projektant szuka krawcowych i szwaczek, które nie będą miały problemu z pracą pod presją czasu, umieją modelować, a także mają pasję do piękna i wrodzoną estetykę. Kandydatka musi umieć wykonywać suknie ślubne i damskie garnitury z najlepszego rodzaju wełny i jedwabiu. 

Branża mody też ma swojego detektywa. Kim jest coolhunter? ZOBACZ WIDEO:

Zobacz wideo

Ile płaci Maciej Zień?

Okazuje się, że projektant, którego kreacje kosztują po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych nie oferuje kokosów. W ogłoszeniu stawka waha się pomiędzy 2800 a 3400 zł. Nie wiadomo czy to stawka brutto, czy netto, jednak mimo wszystko nie jest wygórowana. Internauci nie kryją swojego oburzenia.

Taka stawka u „wielkiego pana projektanta” jest upokarzająco niska.
To aż straszne, kiedy w butiku pojawia się ktoś, kto kupuje np. dwie, trzy rzeczy, ba czasem nawet jedną, a płaci za to tyle, ile wynosi twoja pensja.
Żenujące, tym bardziej że to Warszawa - piszą internauci.

Niektórzy jednak twierdzą, że tak wyglądają pensje w branży mody. 

Ja Wam powiem, jak to wygląda ze strony kogoś, kto w modzie pracuje. Śmiejcie się lub nie, ale te zarobki NIE są takie złe. Są złe, ale patrząc na to, jak zarabia się w modzie - są ok. Prawda jest taka, że tym świecie blichtru i czerwonych dywanów (oraz torebek za fortunę) nie ma pieniędzy dla pracowników - napisała jedna z internautek.

A wy co o tym sądzicie? 

RG

Więcej o:
Komentarze (88)
Maciej Zień szuka pracowników. Wymagania spore, jednak pensja już nie jest taka duża
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 16 razy 14

  Pensja jak w szwalniach Bangladeszu.

 • bruna5

  Oceniono 15 razy 13

  Cóż, typowy polski pracodawca. Wycisnąć pracownika jak cytrynę, w zamian czapka gruszek.

 • mordred

  Oceniono 12 razy 12

  A ja sądzę, że nic się nie zmieniło u pana Zienia. Moja koleżanka dla niego pracowała. Pomijając kwestię wynagrodzenia, atmosfera pracy pozostawiała wiele do życzenia. Nonie potrafi człowiek traktować ludzi dobrze. Nie potrafi.

 • heureuse_beauty

  Oceniono 10 razy 10

  W Łodzi zwykła szwaczka zarabia ok 4000 zl na rękę, a dopiero krawcowa, która potrafi modelować dużo, dużo więcej. Polecam panu Bangladesz, bo już w Chinach za miskę ryżu nie szyją.

 • evensteven

  Oceniono 13 razy 9

  Z niewolnika nie ma pracownika panie Zień
  Albo pan nie jest gejem
  Pracowałem kiedyś u człowieka odmienej orientacji i powiem wymagał bardzo dużo i praca była pod presją ale pensja naprawdę powyżej średniej i to sporo
  Teraz moja zona ma szefa też tego samego sortu i to sie potwierdza duża presja za jeszcze większą kasę

  Więc coś z panem nie tak panie zień ,za miskę ryżu to se pan na Tajwanie poszukaj

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 8 razy 6

  niech jedzie do chin

 • c.t.k

  Oceniono 7 razy 5

  Brazylia nie ma z polską umowy o ekstradycję, a okulary nie czynią z chama inteligenta

 • mietekkowalski

  Oceniono 11 razy 5

  A ja myślę, że jak ktoś znajdzie się do pracy za te stawki, tzn. że są ok, a jak nie, Pan projektant będzie musiał je podnieść. Nie ma się co podniecać. Ja bym z tyle nie pracował, ale nie wiem jak inni...

 • piort.najsztub

  Oceniono 11 razy 5

  Zień powinien się podać do dymisji. Nie zapraszajcie go na imprezy branżowe

  #zienwyzyskiwacz #terrorekonomiczny #nienawiscwobecszwaczek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX