Maciej Zień

Maciej Zień

Maciej Zień to jedna z najważniejszych ikon mody w Polsce. Projektant odzieży i wnętrz, znany głównie z sukienek i sukni ślubnych. Jego kreacje nosiły takie osobistości, jak między innymi Aleksandra Kwaśniewska, Edyta Górniak, Małgorzata Kożuchowska, Justyna Steczkowska, Magdalena Cielecka, Anna Lewandowska.

Data urodzenia: 24 kwietnia 1979 r.
Miejsce urodzenia: Lublin
Instagram: @maciej_zien
Facebook: Facebook.com/maciej.zien
Rodzina: mąż Anthone Candido Rio Copacabana

Maciej Zień: życiorys

Maciej Zień przyszedł na świat 24 kwietnia 1979 roku w Lublinie. Był uczniem Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Już jako nastolatek dobrze wiedział, co chce robić w życiu. W 2000 roku gdy miał 17 lat pokazał pierwsza autorską kolekcję konkursie dla młodych projektantów "Prowokacje".

Maciej Zień: kariera

Kariera Macieja Zienia potoczyła się błyskawicznie. Został laureatem wielu prestiżowych konkursów dla projektantów w Polsce i za granicą. W kraju były to między innymi Złoty Wieszak, Złota Nitka. Do najważniejszych międzynarodowych wyróżnień z pewnością należy nagroda Belvedere International Achievement Award, którą dostał jako młody projektant mody, by móc dalej się rozwijać i budować markę swojego nazwiska.
W miarę upływu czasu Maciej Zień nie tylko projektował ubrania, ale choćby kostiumy do teatrów. Był twórcą odzieży do spektakli "Chicago", "Krawiec", "Węże", "One", "Łóżko pełne cudzoziemców", "Biznes", "Stepping out" i innych. W 2009 roku stworzył kostiumy do baletów "Tristan" oraz "Kurt Weill" dla Opery Narodowej w Warszawie.
Na początku XXI. był już uznanym projektantem i kimś, kto wyznacza trendy. Został wówczas nagrodzony m.in. Honorową Złotą Nitką (Kreator Mody) i ogłoszony Projektantem Roku podczas gali Doskonałość Mody magazynu Twój Styl. Wiele polskich gwiazd, celebrytów i osobowości telewizyjnych szczyciło się tym, że ubiera się u Zienia. Należały do nich m.in.: Justyna Steczkowska, Alicja Bachleda-Curuś, Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Kwaśniewska, Edyta Górniak.

Maciej Zień: problemy

W czerwcu kolorowa prasa rozpisywała się o problemach Macieja Zienia, który według jego współpracowników miał zaniedbać interesy firmy i wpędzić ją w spore długi, dodatkowo wynosząc z butiku kosztowne ubrania.

Maciej Zień: życie prywatne

W 2015 roku Maciej Zień wyszedł za mąż za swojego partnera Anthonego Candido Rio Copacabanę.

Zobacz także:

Aneta Kręglicka - Łukasz Jemioł - Robert Kupisz

maciej zień

Więcej o:

maciej zień