Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozmawiają z synem o seksie. "On wchodzi w taki etap, że poznaje różne rzeczy"

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel promują nowoczesny model rodzicielstwa. Oboje przyznali się, że rozmawiają ze starszą pociechą na tematy z zakresu edukacji seksualnej.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel niechętnie mówią o swoim życiu rodzinnym. Chronią też prywatność swoich dzieci - 10-letniego Adama i  6-letniej Heleny - dlatego też nie pokazują twarzy pociech w mediach społecznościowych. Teraz zdecydowali się jednak uchylić rąbka tajemnicy i zdradzili, jakie jest ich podejście do edukacji seksualnej. 

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel o edukacji seksualnej

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel wychodzą z założenia, że w ich domu nie powinno być tematów tabu. W rozmowie z serwisem Plejada, oboje przyznali, że rozmawiają już z synem na tematy związane z seksualnością człowieka. 

Mamy już 10-letniego syna, więc temat edukacji seksualnej nie jest nam obcy. Rozmawiamy z nim już od dłuższego czasu. On wchodzi w taki etap, że poznaje różne rzeczy. Sam jest zainteresowany - powiedział tancerz. 

Katarzyna Cichopek natomiast przyznała, że edukację na temat seksu, dzieci powinny otrzymywać przede wszystkim od rodziców. 

Wychodzę z założenia, że dzieci przede wszystkim taką wiedzę powinny dostać w domu. My nie mamy problemu, aby o tym z nimi rozmawiać. Uważam, że nie powinno być to tabu, a coś normalne, naturalne, ludzkie i dzieci powinny mieć świadomość - przyznała. 

Cichopek dodała także, że wiedzę taką powinna też oferować szkoła. Nie każdy rodzic potrafi bowiem otwarcie rozmawiać z dzieckiem na temat seksualności. 

Szkoła to jest drugie miejsce, gdzie dziecko powinno uzyskać taką wiedzę - zakończyła aktorka. 

Trzeba przyznać, że taka postawa jest godna podziwu, zwłaszcza teraz, kiedy tak wiele mówi się na temat tego, że edukacja seksualna może być zakazana w szkołach, a w wielu polskich domach seks to nadal temat wstydliwy. A co wy myślicie na ten temat?

AG 

Kasia Cichopek świętowała urodziny na planie "Czaru par"

Zobacz wideo
Więcej o: