Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozmawiają z synem o seksie. "On wchodzi w taki etap, że poznaje różne rzeczy"

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel promują nowoczesny model rodzicielstwa. Oboje przyznali się, że rozmawiają ze starszą pociechą na tematy z zakresu edukacji seksualnej.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel niechętnie mówią o swoim życiu rodzinnym. Chronią też prywatność swoich dzieci - 10-letniego Adama i  6-letniej Heleny - dlatego też nie pokazują twarzy pociech w mediach społecznościowych. Teraz zdecydowali się jednak uchylić rąbka tajemnicy i zdradzili, jakie jest ich podejście do edukacji seksualnej. 

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel o edukacji seksualnej

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel wychodzą z założenia, że w ich domu nie powinno być tematów tabu. W rozmowie z serwisem Plejada, oboje przyznali, że rozmawiają już z synem na tematy związane z seksualnością człowieka. 

Mamy już 10-letniego syna, więc temat edukacji seksualnej nie jest nam obcy. Rozmawiamy z nim już od dłuższego czasu. On wchodzi w taki etap, że poznaje różne rzeczy. Sam jest zainteresowany - powiedział tancerz. 

Katarzyna Cichopek natomiast przyznała, że edukację na temat seksu, dzieci powinny otrzymywać przede wszystkim od rodziców. 

Wychodzę z założenia, że dzieci przede wszystkim taką wiedzę powinny dostać w domu. My nie mamy problemu, aby o tym z nimi rozmawiać. Uważam, że nie powinno być to tabu, a coś normalne, naturalne, ludzkie i dzieci powinny mieć świadomość - przyznała. 

Cichopek dodała także, że wiedzę taką powinna też oferować szkoła. Nie każdy rodzic potrafi bowiem otwarcie rozmawiać z dzieckiem na temat seksualności. 

Szkoła to jest drugie miejsce, gdzie dziecko powinno uzyskać taką wiedzę - zakończyła aktorka. 

Trzeba przyznać, że taka postawa jest godna podziwu, zwłaszcza teraz, kiedy tak wiele mówi się na temat tego, że edukacja seksualna może być zakazana w szkołach, a w wielu polskich domach seks to nadal temat wstydliwy. A co wy myślicie na ten temat?

AG 

Kasia Cichopek świętowała urodziny na planie "Czaru par"

Więcej o:
Komentarze (11)
Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozmawiają z synem o seksie. "On wchodzi w taki etap, że poznaje różne rzeczy"
Zaloguj się
 • Gość: Cvxvgu

  Oceniono 6 razy 2

  Mądre i rozsądne Tak powinno wyglądać przygotowanie dziecka Brawo dla mamyi taty

 • Gość: Kasia

  Oceniono 7 razy 1

  Mam przyjaciółkę ktora w dzieciństwie pytała rodziców jak to się stało że ciocia jest w ciąży, nie chcieli udzielić jej odpowiedzi.Wiec zapytała starszego o 5 lat kuzyna .Wszystko jej wyjaśnił miał 14 lat i od tamtej rozmowy molestował ją przez kilka lat .Przykre.

 • Gość: Customer

  Oceniono 6 razy 0

  10-latka wdraża w piepszenie (autocenzura), może jeszcze mu zaraz pornola puści. Żałosna osoba.

 • Gość: xcvb xb

  Oceniono 1 raz -1

  i od rana rzyganie jp nigdy więcej plotka

 • cezar85

  Oceniono 1 raz -1

  a co on na religię nie chodzi?

 • Gość: poli

  Oceniono 3 razy -1

  youtube.com/watch?v=dZkccPY1cQI

  HIT NA EUROWIZJĘ !!!!!

  '

 • Gość: Piotr Najsztub

  Oceniono 2 razy -2

  Nie nie i jesszcze raz nie. Wprowadzenie w swiat sexu powinno się odbywać w przedszkolu, do 3-go roku życia, zgodnie z wytycznymi WHO. A superwajzorka powinna być Anna Rubik

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX