Wiadomo, kto zagra Villas. To Michalina Olszańska. Wybór skomentował już syn artystki

Dwa lata szukano aktorki, która zagra Violettę Villas w biograficznym filmie o jej życiu. Ostateczny wybór padł na Michalinę Olszańską.

Violetta Villas zmarła w 2011 roku. Jej śmierć do dziś budzi wiele sensacji. Sekcja zwłok wykazała, że wokalistka była poobijana i miała złamaną nogę. Ostatnio na 1,5 roku bezwzględnego więzienia została skazana Elżbieta B., opiekunka diwy, który pośrednio przyczyniła się do jej zgonu. Równolegle do procesu trwały poszukiwania odtwórczyni głównej roli w filmie biograficznym o życiu artystki. Wreszcie wiemy, kto zagra ekscentryczną piosenkarkę.

Zobacz wideo

Michalina Olszańska zagra Violettę Villas

Przez długi czas mówiło się, że główną rolę zagra Margaret. Piosenkarka z urody przypominała Violettę Villas i była murowaną kandydatką. Później na giełdzie nazwisk pojawiła się także Joanna Kulig. Jednak ostateczny wybór padł na Michalinę Olszańską. Z decyzji zadowolony jest Krzysztof Gospodarek, syn wokalistki.

Czy Michalina sprawdzi się w tej roli? Powiem tak... To doskonała aktorka i potrafi udźwignąć taką rolę. A jak to wyjdzie, zobaczymy. Z niecierpliwością czekam na film i nawet cieszę się, że ludzie o niego pytają. To znak, że pamięć o mojej mamie jest wieczna żywa i chciałbym, żeby cały świat zobaczył, że była naprawdę fascynująca - powiedział mężczyzna w rozmowie z "Super Expressem".

Michalina Olszańska ma 27 lat. Jest córką aktorskiej pary - Agnieszki Fatygi i Wojciecha Olszańskiego. Największą popularność przyniosła jej rola w serialu "Barwy Szczęścia" oraz w filmie "Córki dancingu". Ostatnio mogliśmy ją oglądać w pierwszym polskim serialu Netflixa - "1983".

AD