Rusin i Kujawa walczą z nienawiścią. Założyli nową inicjatywę i wręczyli już pierwsze anty-nagrody. Wśród "wyróżnionych" m.in. Klepacka

Nie cichną emocje wokół sporu na linii Kinga Rusin - Zofia Klepacka. Dziennikarka oraz jej partner, Marek Kujawa, wystartowali właśnie z nowym projektem. Na Instagramie stworzyli konto pod nazwą @białoczerwone_serca. Celem akcji jest walka z nienawiścią.

Media przez ostatnie dni żyją głównie głośną aferą między Kingą Rusin a Zofią Klepacką. Przypomnijmy w skrócie, że do konfrontacji pań doszło w niedzielę 26.05 przed jednym z warszawskim lokali wyborczych. Klepacka, która niedawno otwarcie skrytykowała wprowadzenie karty LGBT przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, nagrała Rusin, gdy ta krzyknęła do niej "Wstyd!". I tak rozpętała się afera, która do dziś nie ma swojego końca, a więcej przeczytacie na ten temat TUTAJ. Teraz Kinga poszła o krok dalej. Dziennikarka oraz jej życiowy partner, Marek Kujawa, stworzyli nową inicjatywę pod nazwą "Biało-Czerwone Serca", funkcjonującą w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo

Kinga Rusin i Marek Kujawa stworzyli nową inicjatywę

Pierwszy post, który został zamieszczony na profilu @białoczerwone_serca na Instagramie, to oświadczenie Kingi Rusin i Marka Kujawy. W obszernym wpisie możemy przeczytać, że celem ich inicjatywy jest przede wszystkim nagłaśnianie spraw godnych potępienia, głównie o podłożu rasistowskim i homofobicznym. 

Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! Dlatego, razem z moim partnerem, Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro.
 

Kinga i Marek do współpracy zaprosili media, prawników, specjalistów a także Rzecznika Praw Obywatelskich. To jeszcze nie wszystko. Wręczone już zostały pierwsze wyróżnienia oraz anty-nagrody w ramach inicjatywy. 

Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc.

Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Sekielski film "Tylko nie mów nikomu" oraz ksiądz jezuita Jacek Prusak za kazanie dotyczące pedofilii w Kościele. A pierwsze anty-nagrody trafiły do Jana Pietrzaka, Zofii Klepackiej za wypowiedź o homoseksualizmie jako „wynaturzeniu” oraz Rafała B, który "nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa". 

Jak widać, zaskoczeń nie ma. Wspieracie Kingę w tym działaniu? 

DH