Nicole Saleta, córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety, czeka na kolejny przeszczep nerki. To "dysfunkcja genetyczna"

Nicole Saleta kolejny raz potrzebuje nerki. Córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety trzeci raz szykuje się do przeszczepu. Nerka pobrana od martwego dawcy przestała działać.

Nicole Saleta od wielu lat zmaga się z niewydolnością nerek. Córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety na za sobą już dwa przeszczepy. Teraz jednak okazuje się, że czeka ją jeszcze jeden - poprzednia nerka pobrana od nieżyjącego dawcy przestała działać. 25-letnia Nicole od kilku miesięcy jest na dializach.

Nicole Saleta będzie miała kolejny przeszczep nerki

Nicole Saleta w rozmowie z "Faktami TVN" opowiedziała o swojej wieloletniej chorobie. Przyznała, że lekarze podejrzewają u niej dysfunkcję genetyczną:

Mam prawdopodobnie taką dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki i niestety za późno lekarze się o tym dowiedzieli. Tę nerkę miałam działającą raptem przez cztery miesiące. Znów mam dializy i czekam na kolejny przeszczep - mówiła Nicole Saleta.

Nicole pierwszą nerkę otrzymała od własnego ojca, Przemysława Salety. Pracowała ona przez 7 lat. Na wiosnę 2018 roku przeszła kolejną operację i drugi przeszczep. Niestety, druga nerka pracowała znacznie krócej - w efekcie potrzebny jest kolejny, trzeci już, przeszczep. Dopóki jednak Nicole nie otrzyma informacji, że znaleziono dla niej dawcę nerki, konieczne są dializy.

Nicole Saleta - choroba nerek

Chorobę Nicole zdiagnozowano u niej przypadkiem. Początkowo podejrzewano, że to tylko anemia, niestety okazało się, że dziewczyna cierpi na niewydolność nerek. Pierwszy przeszczep nerki Nicole Saleta przeszła w 2007 roku. Nie obyło się bez komplikacji dla dawcy, jej ojca. Przemysław Saleta zapadł wtedy po operacji w śpiączkę, jednak na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Ewa Pacuła wielokrotnie w wywiadach opowiadała o chorobie swojej córki.

Jej organizm zawsze, wcześniej czy później, nerkę odrzuci. Takie jest życie mojego dziecka - mówiła m.in. w wywiadzie dla "Gali" w 2014 roku.

Ewa Pacuła chciała oddać swoją nerkę córce, jednak ze względu na ciążę nie było to możliwe. Nicole Saleta otrzymała organ od martwego dawcy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.