Współautor książki Rozenek o in vitro podważył jej udział w projekcie. "Nie przyłożyła Pani do niej ręki". Odpowiedziała na zarzuty

Małgorzata Rozenek pochwaliła się ostatnio, że wydała nową książkę, "In vitro. Rozmowy intymne". Jeden ze współautorów książki podważył jej udział w tym projekcie. "Perfekcyjna" i wydawnictwo odpowiedzieli już na zarzuty.
Zobacz wideo

Małgorzata Rozenek nigdy nie ukrywała, że jej synowie urodzili się dzięki metodzie in vitro. Co więcej, żona Radosława Majdana pod koniec ubiegłego roku została przyłapana pod kliniką in vitro, co może sugerować, że stara się o kolejne dziecko. "Perfekcyjna" często zabiera głos w kwestii tej metody zapłodnienia. Szczególnie aktywna była, gdy do Sejmu swego czasu trafił projekt ustawy ograniczający tę metodę w Polsce. 

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Rozenek uznała, że miarka się przebrała i grzmi do polityków. "Zostawcie nas w spokoju!". Dalej jest jeszcze mocniej

Nikogo nie dziwił więc przesadnie fakt, że postanowiła wydać na ten temat książkę, czym pochwaliła się kilka dni temu na Instagramie. Niestety, jeden ze współautorów wywiadów zamieszczonych w książce "In vitro. Rozmowy intymne" sugeruje, że Rozenek przesadziła z autoreklamą w tym projekcie. Dominikanin Paweł Gużyński wypomniał jej to w punktach.

Dominikanin Paweł Gużyński o udziale Małgorzaty Rozenek w książce "In vitro. Rozmowy intymne"

Po pierwsze, wywiady nie zostały przeprowadzone, zebrane i opracowane kosztem Pani wielomiesięcznej żmudnej pracy - zaznacza delikatnie dominikanin.
Do udzielenia wywiadu, który ukazał się w książce firmowanej Pani imieniem i nazwiskiem, nie zniechęcił mnie ani Pani status celebrytki, ani wielce prawdopodobna negatywna reakcja własnego środowiska. Niemniej nie mogę pozostać obojętny na fakt, iż tak bezceremonialnie przedstawia się Pani jako autorka wywiadów, które przeprowadził i opracował ktoś zupełnie inny (…). Nie aprobuję faktu, że publicznie uznaje się Pani za autorkę książki, do treści której nie przyłożyła Pani ręki w stopniu uprawniającym do nadania sobie miana jej autorki - czytamy w oświadczeniu Gużyńskiego.

Na odpowiedź Małgorzaty Rozenek nie musieliśmy długo czekać. 

Podważanie mojego wieloletniego zaangażowania w temat In vitro i autorstwa książki jest niestosowne i krzywdzące (...). Książka "In vitro. Rozmowy intymne" jest moim autorskim pomysłem, który zaproponowałam wydawnictwu Prószyński i S-ka. Przez wiele miesięcy przygotowywałam merytorycznie każdą rozmowę i merytorycznie ją opracowywałam. We wstępie mojej książki dziękuję wszystkim osobom biorącym udział w projekcie. Wyjaśniam też kulisy i charakter jego powstawania - napisała Małgosia Rozenek. 
Nie chcąc być oskarżoną o jednostronność debaty, postanowiłam opublikować również wypowiedź przeciwników tej metody. Na ten głos czekają ludzie głęboko wierzący, walczący z problem niepłodności. Bardzo bym nie chciała, żeby niepotrzebne komentarze odwracały uwagę od społecznego problemu - dodała.

Głos w sporze zabrało także Wydawnictwo Pruszyński i S-ka.

Pragniemy podkreślić, że przez wiele miesięcy Małgorzata Rozenek-Majdan brała udział we wszystkich etapach powstawania książki "In vitro. Rozmowy intymne". Podważanie jej autorstwa w przypadku książki poruszającej temat, w który jest od wielu lat publicznie i osobiście zaangażowana, jest tym bardziej krzywdzące. Przykro nam, że odwraca uwagę od społecznej debaty, którą chcieliśmy rozpocząć za sprawą tego projektu wydawniczego - dodaje redaktor książki Michał Nalewski oraz zespół Wydawnictwa Prószyński Media.

Mając już stanowiska wszystkich zaangażowanych, pozostaje nam zadać pytanie wam. Co o tym wszystkim myślicie?

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>

Więcej o:
Komentarze (94)
Współautor książki Małgorzaty Rozenek o in vitro podważył jej udział w projekcie. "Nie przyłożyła Pani do niej ręki". Odpowiedziała na zarzuty
Zaloguj się
 • Gość: M.

  Oceniono 115 razy 93

  MY myślimy, że jednak Pani R-M książki nie napisała. Zresztą, jak każdy celebryta który kiedykolwiek umieścił swoje nazwisko na książce. I powinna powiedzieć: owszem, nie napisałam książki, byłam jedynie jej inicjatorką. Tak byłoby uczciwie.

 • Gość: gonia

  Oceniono 90 razy 72

  przeież ona nie umie pisać, poza tym przez te wszystkie przebieranki, ścianki i ustawki po prostu nie ma na to czasu,
  ale wydawnictwo wie, że jej nazwisko sprzeda wszystko, no i wszyscy wiedzą, że ma dzieci z in vitro, więc tak powstał ten produkt, a teraz trwa jego reklamowanie

 • Gość: Hana

  Oceniono 63 razy 57

  No, no ciekawe kiedy ta pani znalazła ten czas na zebranie materiałów, przeprowadzenie wywiadów i napisanie książki skoro przez cały czas robi sobie selfie, wyjeżdża zagranicę, siedzi u kosmetyczki, u fryzjera no i szuka ciuchów w które musi się ubrać, oczywiście codziennie inaczej. Do tego dochodzi prowadzenie domu czyli pranie, sprzątanie, gotowanie. Acha zapomniałam o promowaniu się w galeriach handlowych. Ile trwa doba u rozenkow - majdanow????????

 • Gość: Baju,baju

  Oceniono 57 razy 47

  Ale cyrk. Guzynski pewnie zaraz dostaniesz bure,że robi czarny pijar,a to źle wpłynie na sprzedaż,bo podważa wiarygodność książki i wydawcy. Dla wszystkich myślących chyba od początku było wiadomo,że M.R nie napisała tej książki. To wymaga czasu i spokoju,a ona ciągle bryluje- a to promocja talerzy,ubranek dla dzieci,itp itd.

 • acoristis

  Oceniono 51 razy 39

  Ksiądz Paweł Gużyński jest jednym z najuczciwych i najbardziej prawdomównych ludzi w Polsce, mam do niego olbrzymi szacunek, mimo, że nasze poglądy są całkowicie rozbieżne (ja jestem ateistką i z reguły niezbyt dobrze oceniam ludzi kościoła). A Gużyńskiemu wierzę w 100%. To człowiek, dla którego mówienie prawdy jest istotą człowieczeństwa (nawet kosztem problemów, jakie na siebie ściąga) i jeśli zdecydował się na zabranie głosu (bo to nie pani Rozenkowa, ale ktoś inny przygotowywał wywiad, przeprowadzał go, redagował etc.), to tylko dlatego, że tego człowieka brzydzi kłamstwo. Wierzę mu w 100%, a pani Rozenkowa i wydawnictwo? No cóż - pecunia non olet. A duże pieniądze dla większości wręcz pachną fiołkami...

 • Gość: Marin

  Oceniono 44 razy 38

  My myślimy, że za „autorskim pomysłem” stoi tylko pomysł. Reszta to praca całego zespołu ludzi, ktorzy wiedzą jak to zrobić. Racej zatem ta książka nie jest tylko p. Rozenek ale powinno być podkreślane, że we współpracy z.... Taka samo jak nie tylko jej nazwisko powinna być na okładce. No ale PR jest PR i dla mnie ważne, że to zagadnienie jest na forum publicznym, bo my w Polsce nadal jesteśmy na etapie „średniowiecza” jeśli o in vitro chodzi.

 • Gość: pinki

  Oceniono 42 razy 32

  Wstyd! To nie jest nawet podpinanie się pod cudzą pracę ale wręcz jej zawłaszczanie. Zamiast medialnego nazwiska na okładce powinny być wymienione osoby rzeczywiście tworzące tę książkę. Czy z tworzeniem projektu ceramiki było podobnie?

 • Gość: Badger

  Oceniono 25 razy 19

  Ona nic nie potrafi oprocz brylowania na sciankach a z ksiazka nie miala nic wspolnego oprocz nazwiska dla reklamy

 • Gość: Jaro

  Oceniono 19 razy 17

  Nie róbcie szumu to specjalnie napisano aby książkę promować do sprzedazyl kto ją kupi chyba głupi Rozenek Majdan ona ma czas ?ciągle jej pełno wszędzie to w Kiecce lub bez 3 dzieci z mezem na czele

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX