Joanna Mazur mieszka w skandalicznych warunkach. Na pomoc ruszyli internauci. W zaledwie dwa dni zebrano rekordową sumę

Joanna Mazur pokazała, w jakich warunkach mieszka. Niewidoma biegaczka, uczestniczka "Tańca z Gwiazdami" poruszyła serca Polaków. W internetowych zbiórkach przez weekend uzbierali już ponad 250 tys. złotych.

Joanna Mazur bierze udział w "Tańcu z Gwiazdami" Polsatu. W ostatnim odcinku pokazała przed kamerami swój rodzinny dom oraz pokój w internacie, w którym mieszka od 14 roku życia. Warunki są tak skandaliczne, że nie dziwi reakcja internautów. A ci zaczęli zakładać internetowe zbiórki pieniędzy dla pani Joanny.

Joanna Mazur: pomoc dla niewidomej medalistki

Internetowe zbiórki pieniędzy dla Joanny Mazur w zaledwie dwa dni przyniosły rewelacyjny efekt. Uzbierano ponad 250 tysięcy złotych, a kwota ta wciąż rośnie.

Cele poszczególnych zbiórek są ambitne - każda ma w planach uzbierać minimum 200 tysięcy złotych. W sumie jednak tę kwotę już uzbierano, a będzie na pewno więcej. Cel? Nowy dom, nowe mieszkanie lub to, czego Joanna Mazur będzie potrzebowała. Po nagraniu pokazanym w "Tańcu z Gwiazdami" nie ma jednak wątpliwości, że te pieniądze bardzo się przydadzą.

Jak mieszka Joanna MazurJak mieszka Joanna Mazur Screen 'Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami'/Facebook

Ministerstwo Sportu i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego: Joanna Mazur ma stypendium i całoroczne wsparcie

Po emisji "Tańca z Gwiazdami", w którym pokazano skandaliczne warunki mieszkaniowe złotej medalistki z Londynu w 2017 roku, głos zabrali przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W oświadczeniu napisano, że Joanna Mazur rocznie otrzymuje prawie 90 tysięcy złotych wsparcia z różnych programów stypendialnych.

Partner biegowy Joanny Mazur odpowiada na oświadczenie Ministerstwa

W odpowiedzi na oświadczenie z Ministerstwa i Komitetu głos zabrał partner biegowy Joanny Mazur - Michał Stawicki. Na prywatnym koncie na Instagramie napisał, że realna kwota wsparcia od ministerstwa jest dużo mniejsza, niż chcieliby to mierzyć urzędnicy.

Proponujemy spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa, na którym bezpośrednio będziemy mogli odnieść się do kwot ujętych w oświadczeniu i wspólnie podsumować wsparcie jakie realnie otrzymujemy. Z ogromną radością skorzystamy z wyrażonej propozycji wsparcia, które pozwoli nam realizować indywidualny cykl szkolenia. Podsumowaniem naszego spotkania będzie wspólne oświadczenie, w którym przedstawimy realne kwoty wsparcia jakie zostały nam przekazane - napisał Michał Stawicki.

Kto w tym sporze ma rację? Trudno uwierzyć w kwoty podane przez Ministerstwo i Komitet Paraolimpijski, kiedy patrzy się na to, w jakich warunkach Joanna Mazur mieszka (bez toalety, w XXI wieku!). Dlatego nie mamy wątpliwości, że pieniądze ze zbiórek zostaną odpowiednio spożytkowane.

Jak mieszka Joanna MazurJak mieszka Joanna Mazur Screen 'Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami'/Facebook

Wy również możecie wesprzeć złotą medalistkę z Londynu! Linki do zbiórek znajdziecie tutaj:

Zbiórka Pomagam.pl -->>

Zbiórka Pomagam.pl 2 -->>

Zbiórka Zrzutka.pl -->>

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.