Joanna Mazur mieszka w skandalicznych warunkach. Na pomoc ruszyli internauci. W zaledwie dwa dni zebrano rekordową sumę

Joanna Mazur pokazała, w jakich warunkach mieszka. Niewidoma biegaczka, uczestniczka "Tańca z Gwiazdami" poruszyła serca Polaków. W internetowych zbiórkach przez weekend uzbierali już ponad 250 tys. złotych.

Joanna Mazur bierze udział w "Tańcu z Gwiazdami" Polsatu. W ostatnim odcinku pokazała przed kamerami swój rodzinny dom oraz pokój w internacie, w którym mieszka od 14 roku życia. Warunki są tak skandaliczne, że nie dziwi reakcja internautów. A ci zaczęli zakładać internetowe zbiórki pieniędzy dla pani Joanny.

Joanna Mazur: pomoc dla niewidomej medalistki

Internetowe zbiórki pieniędzy dla Joanny Mazur w zaledwie dwa dni przyniosły rewelacyjny efekt. Uzbierano ponad 250 tysięcy złotych, a kwota ta wciąż rośnie.

Cele poszczególnych zbiórek są ambitne - każda ma w planach uzbierać minimum 200 tysięcy złotych. W sumie jednak tę kwotę już uzbierano, a będzie na pewno więcej. Cel? Nowy dom, nowe mieszkanie lub to, czego Joanna Mazur będzie potrzebowała. Po nagraniu pokazanym w "Tańcu z Gwiazdami" nie ma jednak wątpliwości, że te pieniądze bardzo się przydadzą.

Jak mieszka Joanna MazurJak mieszka Joanna Mazur Screen 'Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami'/Facebook

Ministerstwo Sportu i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego: Joanna Mazur ma stypendium i całoroczne wsparcie

Po emisji "Tańca z Gwiazdami", w którym pokazano skandaliczne warunki mieszkaniowe złotej medalistki z Londynu w 2017 roku, głos zabrali przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W oświadczeniu napisano, że Joanna Mazur rocznie otrzymuje prawie 90 tysięcy złotych wsparcia z różnych programów stypendialnych.

Partner biegowy Joanny Mazur odpowiada na oświadczenie Ministerstwa

W odpowiedzi na oświadczenie z Ministerstwa i Komitetu głos zabrał partner biegowy Joanny Mazur - Michał Stawicki. Na prywatnym koncie na Instagramie napisał, że realna kwota wsparcia od ministerstwa jest dużo mniejsza, niż chcieliby to mierzyć urzędnicy.

Proponujemy spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa, na którym bezpośrednio będziemy mogli odnieść się do kwot ujętych w oświadczeniu i wspólnie podsumować wsparcie jakie realnie otrzymujemy. Z ogromną radością skorzystamy z wyrażonej propozycji wsparcia, które pozwoli nam realizować indywidualny cykl szkolenia. Podsumowaniem naszego spotkania będzie wspólne oświadczenie, w którym przedstawimy realne kwoty wsparcia jakie zostały nam przekazane - napisał Michał Stawicki.

Kto w tym sporze ma rację? Trudno uwierzyć w kwoty podane przez Ministerstwo i Komitet Paraolimpijski, kiedy patrzy się na to, w jakich warunkach Joanna Mazur mieszka (bez toalety, w XXI wieku!). Dlatego nie mamy wątpliwości, że pieniądze ze zbiórek zostaną odpowiednio spożytkowane.

Jak mieszka Joanna MazurJak mieszka Joanna Mazur Screen 'Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami'/Facebook

Wy również możecie wesprzeć złotą medalistkę z Londynu! Linki do zbiórek znajdziecie tutaj:

Zbiórka Pomagam.pl -->>

Zbiórka Pomagam.pl 2 -->>

Zbiórka Zrzutka.pl -->>

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (90)
Joanna Mazur mieszka w skandalicznych warunkach. W dwa dni zebrano ponad 250 tys. złotych
Zaloguj się
 • Gość: mika

  Oceniono 61 razy 49

  A ja nie przelałam i nie przeleję ani złotówki na tą zbiórkę. Strasznie jej współczuję, że jest niewidząca, ale uważam, że to jej wybór, że mieszka w tym akademiku. Za te pieniądze, które otrzymuje od MSiT mogłaby wynająć choćby kawalerkę. A jeśli nie, to z tego co było pokazane w TZG rodzice mają całkiem niezłą chatę, zawsze może tam wrócić. Ktoś trochę za bardzo rozdmuchał tą sprawę, są osoby, które bardziej potrzebują tych pieniążków np. na ratowanie życia lub zdrowia swoich dzieci, ale niestety nie mają "chodów" w TV.

 • Gość: inka

  Oceniono 47 razy 43

  czy ten pokoik na foto powyżej to skandaliczne warunki ? wstyd dla tych co tak to widzą, fakty są zupełnie inne.

 • cucurucu

  Oceniono 38 razy 34

  To sa skandaliczne warunki? W takich warunkach mieszka wiekszosc emigrantow w Uk czy Irlandii. Bedsit czyli sypialnia polaczona z kuchnia i lazienka. W Dublinie za takie skandaliczne warunki trzeba zaplacic ok 900 Euro.miesiac i cieszyc sie, ze sie ma.

 • Gość: gość

  Oceniono 40 razy 34

  Plotek , co ty jesteś sponsorem JM , to bezczelność pisać, że żyje w skandalicznych warunkach, to kłamstwo i nadużycie. Mieszka prawie za darmo w pokoju akademickim, gdzie korzysta ze wszystkich udogodnień, dostaje od zwiążku sportowego ok 4 tys na mc, oraz renta i inne, jest masażystką, to granda wyciągać kasę od naiwnych ludzi.

 • Gość: Brak słów

  Oceniono 37 razy 33

  Ludzie mają o wiele gorzej zrobiła lament na podstawie tego że niedowidzi.i ludzie się na tym nabierają?ona zarabia, dostaje pieniądze, ma braci i rodziców z niezłą chata. Boże ludzie na co Wy się nabieracie!! Są schroniska dla bezdomnych zwierząt, są hospicja ,są fundacje na chore dzieci , dalej wymieniać? Na to wplacajcie , jej się naprawdę nie dzieje krzywda! Poza tym za darmo w tzg nie tańczy!

 • Gość: gość

  Oceniono 34 razy 30

  rodzice chorego dziecka prosza o pomoc to trudno zebrac 50 tys, a tu w kilka dni 250 tys, dla osoby , która nie spełnia kryteriów zbiórki, i to jest wyłudzenie dobrze zarabiającej kobiecie na mieszkanko. Nie słyszałam , by zbiórki były na luksus, na mieszkanie, raczej zbiera się po pożarze,po katakliźmie , w chorobie zbieranie na operacje zagraniczne, ale żeby zasobnej kobiecie na polepszenie już dobrego bytu !!!! nie umiem tego pojąć.

 • Gość: alex

  Oceniono 38 razy 28

  takie wyłudzanie forsy bezpodstawnie powinno być karane

 • Gość: ala

  Oceniono 31 razy 27

  to są skandaliczne warunki??????komus chyba sie w główce pomieszało.całkiem niezły pokoik z aneksem kuchennym.a rodzice mają swój dom .o takich warunkach wiele ludzi moze tylko pomarzyć!

 • Gość: Gosc

  Oceniono 30 razy 26

  Skandaliczne warunki? Bo co bo jest pusto i ma stare meble?! Ludzie żyją w o wiele gorszych warunkach. Moja mama ma 700 zł renty opłaty lekarstwa żywność... Gdyby nie ja i rodzeństwo niewiem jak by żyła. Przesada z tą zbiórka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX