Anna Starmach zirytowana presją, jaka ciąży na młodych mamach. "To chore, że ktoś wymaga tego od nas kobiet"

Anna Starmach w obszernym wpisie wyznała, że nie powróciła do formy sprzed ciąży. Podkreśliła też, że ważniejsze od zrzucenia zbędnych kilogramów, są dla niej teraz chwile spędzone z córką.

Anna Starmach pochwaliła się jakiś czas temu na swoim Instagramie zdjęciami z wakacji. Fotografia, na której prowadząca "Masterchefa" pozuje w bikini wywołała spore zainteresowanie. Wszystko dlatego, że Starmach zaledwie cztery miesiące temu została mamą, a na świat przyszła jej pierwsza córka Jagna

Zobacz wideo

Teraz jeden ze znanych portali wykorzystał zdjęcie do stworzenia sondy, w której padło mało delikatne pytanie o to, czy internauci uważają, że Starmach już wróciła do formy sprzed ciąży. Poirytowana całą sytuacją prezenterka postanowiła sama odpowiedzieć na to pytanie i tym samym zwrócić uwagę na inny problem. 

Pozwólcie, że sama zdradzę wam poprawną odpowiedź: NIE! I tego nie ukrywam, i się tego nie wstydzę. Podziwiam moje ciało, za to jak dzielnie zniosło ciążę, dziękuję mu za to, że było „domem” dla najcudowniejszej istotki na świecie. A teraz przecież też nie ma łatwo: karmienie, noszenie, schylanie, niespanie... - wyznała. 

Anna Starmach o zmianach po ciąży 

Anna Starmach podkreśliła przy tym to, o czym wiele osób zapomina - ciąża i poród to dla ciała kobiety duże obciążenie. Organizm świeżo upieczonej mamy musi mieć czas, by dojść do siebie i nie należy go forsować. 

Moje ciało jest silne i zdrowe, ale czy to nie chore, że ktoś śmie wymagać od nas kobiet, abyśmy trzy miesiące po porodzie wyglądały, jakby nic nigdy się nie wydarzyło?! A przecież wydarzyło się tak wiele! (...) Kiedyś wrócę do formy, kiedyś wcisnę się w ulubione jeansy, ale TERAZ zamiast katować się na siłowni i liczyć kalorie, wolę tulić, całować i kołysać moją córkę - napisała. 

Prezenterka zakończyła swoją wypowiedź apelem do młodych mam, by pamiętały o tym, że płaski brzuch to nie wszystko. 

Bo są rzeczy ważne i ważniejsze, bo forma wróci, ale niektóre chwile już się nie powtórzą. Mamusie! Nie dajmy się zwariować, dajmy sobie czas. Bądźmy dla siebie dobre i wyrozumiałe!

Fani komentują wpis Anny Starmach 

Obszerny wpis Anny Starmach poruszył wiele osób. Internauci byli pod wrażeniem, że Starmach zdobyła się na tak odważne wyznanie i powiedziała prawdę. 

W końcu ktoś z normalnym podejściem do sprawy!
Super podejście!
Co za durne czasy, żeby od kobiety wymagać dojścia do siebie tuż po porodzie! Co za bezczelność, żeby w ogóle takie pytanie zadać! Kobieta kobiecie wrogiem, jurorem i najsurowszym sędzia. Mam wrażenie, że 10 lat temu takich pytań i ,,problemów” w ogóle nie było.
Jak widać są na tym świecie normalne znane mamy, które nie muszą wyglądać jak modelki dzień po porodzie. Świetnie napisane - czytamy w komentarzach. 

My również uważamy że to ważne słowa, które musiały wybrzmieć, zwłaszcza teraz, kiedy gwiazdy i celebrytki prześcigają się w tym, która najszybciej po porodzie pokaże się w kostiumie kąpielowym albo dopasowanym kostiumie. 

AG

Więcej o:
Komentarze (33)
Anna Starmach zirytowana presją, jaka ciąży na młodych mamach. "To chore, że ktoś wymaga tego od nas kobiet"
Zaloguj się
 • Gość: Komentuj jako gość

  Oceniono 26 razy 18

  Ja rodziłam dwa razy i nigdy żadnej presji nie czułam. Wystarczy otaczać się normalnymi matkami - przyjaciółkami, koleżankami,sąsiadkami, siostrami,a nie śledzić poczynania tych wariatek instamatek

 • Gość: Malwina

  Oceniono 15 razy 9

  Wreszcie głos rozsądku w tym durnym celebryckie świecie...

 • flemming

  Oceniono 8 razy 8

  A poco tzw młode mamuśki musza pokazywać non stop swoje tyłki tzw fanom? Może lepiej pokazać co się ma w głowie?

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 7

  Nie mogę zrozumieć, czemu zwłaszcza w plotku, ale i na pomponie też, jacyś młodzi, co niby są dziennikarzami napędzają to. Piszący o ogromnych brzuchach. W ciąży, wieeeelkie. Ludzie, jedźcie z tej stolicy do swoich wsi i zapytajcie matki, co Was nosiły pod sercem, czy to duże brzuchy. Nie. Zwykłe. Zupełnie w normie.

 • Gość: mydeer

  Oceniono 7 razy 5

  Ludzie zrobili się strasznie delikatni. Zostanie osobą publiczną pociąga za sobą między innymi różne głupie artykuły i komentarze. Zamiast kręcić z nich temat sugeruję wyhodować grubszą skórę.

 • Gość: asdf

  Oceniono 4 razy 4

  Trzy miesiące to chore, przyzna to każdy, jednak jeżeli 3 lata po porodzie kobieta nadal ma 20kg nadwagi, to też jest chore.

 • Gość: Ciężarna

  Oceniono 4 razy 4

  To co widać w tabloidach to zoperowane wkrótce po porodzie brzuchy. Niestety ciało nie da rady wciągnąć takiej ilość skóry, a dziecko pływa w wodach płodowych, których bywa więcej lub mniej. Na przykład jeśli kobieta pływa dużo w ciąży, jest ich więcej. Nie da rady pozbyć się skóry po tym w tak krótkim czasie. Brzucha może, ale nie skóry. Plus jeśli kobieta karmi, to biust pracuje. Fizjologia.

 • Gość: Jovanka

  Oceniono 3 razy 3

  szanowna pani Anno- tę presję wymysliły i wzmagają skretyniałe "celebrytki" prezentując, jakie to one idealne dzień po "porodzie". Nawet z tubką kremu na rozstępy ...hehehehe! I inne idiotki i wariatki. Zignorować puste łby. I tyle.

 • andrutos

  Oceniono 7 razy 3

  Jak się robi w branży niewolniczej, to nie ma się co obrażać na kajdany. Wybrała sobie życie celebrytki, żyje z tego, że gawiedź chce ją oglądać, to musi się liczyć z tym, że czasem będą jej zaglądać do sypialni czy pod kieckę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX