Zenek Martyniuk ma na koncie miliony złotych. Ile dokładnie zarabia? Te kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy

Zenek Martyniuk od lat nazywany jest "królem disco polo". Ma wierną rzeszę fanów, dzięki którym został milionerem. Zobaczcie, ile średnio może zarobić w ciągu roku.

Zenek Martyniuk to jeden z najskromniejszych ludzi w polskim show-biznesie. Mimo ogromnego bogactwa nie jest rozrzutny. Wyjątkiem był prezent dla syna, Daniela, któremu kupił samochód za pół miliona zł. Oprócz tego wyprawił mu wesele za prawie milion złotych.

Zobacz wideo

Zobacz też: Zenek Martyniuk pokazał, jak mieszka. Spodziewacie się luksusów? 'Swojskie klimaty'. Najlepszy jest kominek

Zenek Martyniuk zarabia miliony

Martyniuka stać praktycznie na wszystko. Na scenie jest aktywny od 1989 roku, działał w złotej erze disco polo. Od lat jest ikoną tego gatunku, a jego popularność nie słabnie. Do tej pory gra mnóstwo koncertów - w ciągu roku ich liczba dochodzi nawet do 300. Portal Party.pl. podaje, że za każdy z nich otrzymuje co najmniej 25 tys., co w ciągu dwunastu miesięcy daje minimum 7,5 mln zł. Jednak gaża za jeden występ może sięgać nawet 45 tys. zł!

Ostatnio mam dobry czas, dużo koncertów. Na tę chwilę mamy już zakontraktowanych ponad 300 koncertów - mówił Martyniuk w rozmowie z "Super Expressem" w 2017 roku.

Do tego dochodzą występy na weselach, za które inkasuje nawet 30 tys. zł. Nie zapominajmy też, że od kilku lat pojawia się w Zakopanem na koncertach sylwestrowych organizowanych przez TVP. Za każdy z nich otrzymuje ok. 50 tys. zł. Do tego dochodzą wpływy ze sprzedaży płyt. Singiel "Przekorny los" otrzymał potrójny diament, co oznacza, że wokalista zarobił na nim 600 tys. zł. A jak wiadomo, każdy z jego krążków bije rekordy popularności, co na pewno powiększyło jego konto o niezłe sumy.

 

Martyniuk jednak stara się dzielić swoim majątkiem:

Często staram się pomagać, jak jest tylko taka możliwość. Ostatnio występowałem w programie TVP 2 "Pytanie na śniadanie" i przeznaczyłem cały dochód z mojego kalendarza na cele charytatywne. Całą akcję nazwaliśmy "Zakochani w Pomaganiu". Często też gram koncerty charytatywne - wyznał w tabloidzie dwa lata temu.

Jednak ostatnio w życiu Zenka Martyniuka kariera zeszła na dalszy plan. Wszystko przez problemy małżeńskie jego syna, Daniela. Mężczyzna w październiku 2018 roku wziął ślub, jednak już kilka tygodni później poinformował w mediach społecznościowych, że rozstał się z żoną. Niedługo "król disco polo" zadebiutuje też w nowej roli. Będzie dziadkiem, a na świecie pojawi się jego wnuczka, która otrzyma imię Noemi.

AW