Tyszka usunął zdjęcie Sophie, ale dodał nowe. Brat i mama modelki nie wytrzymali i zabrali głos. "To chwyt poniżej pasa!"

Marcin Tyszka oskarżył Sophie Reich o noszenie futra. Modelka przekonuje, że futro jest sztuczne. Głos zabrali także jej brat i mama.
Zobacz wideo

Popularny fotograf Marcin Tyszka opublikował na swoim Instagramie zdjęcie uczestniczki minionej edycji "Top Model", Sophie Reich i nie pozostawił na niej suchej nitki. Juror programu skrytykował 17-latkę za promowanie ubrań wykonanych z naturalnych futer. Nie przyszło mu jednak do głowy, że futrzana kamizelka, którą widzimy na zdjęciu Sophie, jest sztuczna. A szkoda.

Marcin Tyszka skrytykował Sophie Reich

Jak łatwo się domyślić, internauci zalali Sophie falą krytyki. W końcu modelka zabrała głos i napisała, że futro jest sztuczne. Wtedy role się odwróciły i oberwało się Tyszce, który oskarżył 17-latkę na podstawie własnych, nieuzasadnionych domysłów. Fotograf usunął zdjęcie Reich, jednak jej nie przeprosił. Na jego profilu pojawiło się z kolei zdjęcie butów z futrem z następującym opisem:

Skasuję poprzednie zdjęcie nie dlatego, żebym zmienił zdanie, ale wygląda strasznie smutno na moim profilu. Chodziło o zwrócenie uwagi na problem, uczestnicy prosto po programie mają wielką siłę medialną i powinni ją wykorzystać w dobrej sprawie... Miło by było, gdyby Sophie obudziła się i skasowała również inne zdjęcia pokazujące firmę, która szyje z naturalnych futer.

Nawiązał też do zdjęcia, które opublikował na Instagramie:

Ja tu wrzucam swoje dwa ulubione chomiki - futerko sztuczne jak pluszowy miś - firma Gucci jest fur free - pamiętajcie, jest tyle różnych alternatyw i pięknych materiałów, a święta się zbliżają.

To jednak nie zatrzymało fali krytyki. Głos w sprawie zabrał Szymon Reich, brat Sophie. W komentarzu potwierdził słowa siostry, że futro nie jest naturalne. Zarzucił fotografowi, że ten nie zgłosił się bezpośrednio do modelki, aby się upewnić, czy jego osądy są słuszne. Dodał też, że zniesławił 17-latkę, opierając się tylko i wyłącznie na swoich domysłach, co ją skrzywdziło, bo przecież ma w social mediach znacznie słabszą pozycję niż on.

Pytanie, co dalej? Jak w odpowiedzialny sposób zachowasz się w danej sytuacji? - zapytał na końcu.

Do dyskusji włączyła się także mama Sophie. 

Byłam pewna, że pan z takim doświadczeniem potrafi odróżnić futro sztuczne od prawdziwego. Oświadczam, że jest to futro sztuczne. Zanim się kogoś w tak brzydki sposób oskarży, trzeba to udowodnić. Rozumiem, że jest pan osobą publiczną, że wydaje się panu, że może każdego sobie niszczyć, ale to chwyt poniżej pasa.

Co o tym sądzicie? Uważacie, że Marcin powinien przeprosić Sophie?

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

KS

Więcej o:
Komentarze (54)
Marcin Tyszka usunął zdjęcie Sophie, ale dodał nowe. Brat i mama modelki nie wytrzymali i zabrali głos. "To chwyt poniżej pasa!"
Zaloguj się
 • Gość: zniesmaczony

  Oceniono 90 razy 72

  Stary pajac postanowił zniszczyć to dziecko medialnie, żeby sobie dodać kilka punktów u oczadziałej ideologią gawiedzi. Bo nie chodziło mu o zwierzątka, gdyby chodziło, spróbowałby do niej przemówić bez robienia publicznego cyrku. Od tego powinien zacząć. Rzucił się na nastolatkę jak oszalały bulterier, bez sprawdzenia z czego jest ta kamizelka. A teraz brnie zamiast przeprosić.

 • Gość: b.

  Oceniono 50 razy 44

  Tyszka i Krupa to się znają na hipokryzji.

  W pierwszej edycji Top model, w ramach jednego z zadań, ubrano aspirującą modelkę w prawdziwe furo.
  Była to późniejsza zwyciężczyni pierwszej edycji - Paulina Papierska, zdeklarowana wegetarianka i przeciwniczka futer.
  (Celem zadania, było postawienie przed uczestniczkami jak najtrudniejszego zadania, by musiały przełamać własne bariery.)

  Sama Krupa namawiała płaczącą Papierską, aby w tym futrze pozowała, że kariera wymaga wyrzeczeń i trzeba robić rzeczy do których nie jest się przekonanym itp...
  Nie było wtedy krzyków że nie można robić kariery na krzywdzie zwierząt. Nikt nie protestował, a wręcz przeciwnie - namawiano Papierską do pozowania w prawdziwym futrze.

  Tyszka to się w ogóle nie zająknął, obojętne mu to było - zarówno użycie prawdziwego futra w programie i zmuszenie do pozowania w nim pod groźbą wyrzucenia z programu, ani nie przeszkadzała mu hipokryzja Krupy, która wcześniej występowała w kampaniach PETA i robiła w ten sposób karierę.

  Plotku, o tym napisz!
  O hipokryzji Krupy, o tym jak jej ideały są zależne od pozycji zawodowej i tego czy mogą jej pomóc czy zaszkodzić.

  J. Krupa rozpoczęła karierę od udziału w sesjach, filmach i programach soft porno. Dzięki aktywnej działalności dla PETA (nagie sesje z krzyżem i z podpisem - lepiej nago niż w futrze) udało jej się zdobyć rozgłos w innym charterze (choć nadal jest w USA celebrytką klasy B, a nie gwiazdą jak w Polsce)

  Gdy zaczynała karierę w Polsce, nie była na tyle znana by protestować przeciwko zadaniu w Top Model i sprzeciwiać się TVNowi, nie było to dla niej opłacalne.

 • Gość: b.

  Oceniono 38 razy 30

  co za burak

 • Gość: gg

  Oceniono 35 razy 29

  Stary buc w kurtce z krowiej skóry, jedzie po pięknej nastolatce za noszenie sztucznych futer.
  Dalej brnie w zaparte, wrzuca sportowe buty z tak sztucznym futrem, że aż oczy bolę, i czemu to ma służyć?
  Chyba tylko temu, że przedstawił się wszystkim jako mało inteligentny du..ek.

 • Gość: Mazowszanka

  Oceniono 25 razy 21

  a ta kurteczka to z czego w ten krowi deseń?

 • Gość: Afgh

  Oceniono 21 razy 19

  Oni wszyscy sa siebie warci i po jednych pieniadzach. Dla mnie to poebusy ktorym sie wydaje ze sa Bogami.

 • Gość: Monika

  Oceniono 25 razy 19

  CZY TYSZKA W WIEKU 17 lat TEŻ BYŁ TAKI ŚWIATOWY ?! STARE MRUKI ZACHWUJĄ SIĘ JAKBY SIĘ URODZILI PO 60 rż !

 • Gość: POLA

  Oceniono 28 razy 18

  Stary pajac szczuje na nieletnia dziewczynę. Matka nie powinna wydawać się z nim w pyskowke ale zawiadomić prokuraturę. Celebryci maja to do siebie że jak ktoś śmie zaatakować ich rodzinę grożą pozwami ale inne dziecko to można rozjechac walcem. Przyklad Lisa który zaatakował córkę Dudy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX