Avicii nie żyje. Gwiazdy opłakują jego śmierć. Wśród nich m.in. Madonna i Rita Ora. "Straciliśmy przyjaciela o pięknym sercu"

Avicii nie żyje. Jego śmierć w mediach społecznościowych opłakuje wiele gwiazd m.in. Madonna, Rita Ora, Calvin Harris czy David Guetta.

Avicii zmarł w wieku 28 lat. Ta informacja wstrząsnęła nie tylko fanami muzyki, ale też jego kolegami z branży. Wielu z nich pożegnało szwedzkiego DJ-a na swoich profilach społecznościowych.

Madonna współpracowała z Aviciim przy wspólnym utworze "Girl gone wild". Po informacji o śmierci producenta dodała na Instagram wspólne zdjęcie.

- Takie smutne, takie tragiczne... Do widzenia, drogi słodki Timie. Odszedłeś za szybko - napisała.

 

Ostatni singiel, który wydał Szwed, to "Lonely together" we współpracy z Ritą Orą. Piosenkarka mocno przeżyła wieści o odejściu swojego kolegi.

- Nie mam słów. Pamiętam, jak wspaniale było tworzyć razem "Lonely together". Czuję się, jakbyśmy rozmawiali wczoraj. Kondolencje dla rodziny, przyjaciół i fanów, którzy go wspierali. Niech spoczywa w pokoju. Odszedł zbyt szybko. Jestem zdruzgotana. Mam złamane serce - napisała na Twitterze.

Aviciiego pożegnał też inny słynny producent, Calvin Harris

- Okropne informacje. Piękna dusza, człowiek pełen pasji i ekstremalnie utalentowany, który mógł jeszcze tyle zrobić. Moje serce jest z rodziną. Niech Bóg cię błogosławi, Tim - napisał.

Inni artyści, którzy opłakują jego śmierć w mediach społecznościowych to m.in. Liam Payne z One Direction, Dua Lipa, Charlie Puth, Ellie Goulding oraz czołowi DJ-e i producenci muzyki elektronicznej: David Guetta, Tiesto, Zedd, DJ Snake czy Steve Aoki. Wielu z nich współpracowało z Aviciim podczas kilku lat jego kariery.

- Stało się coś naprawdę strasznego. Straciliśmy przyjaciela o pięknym sercu, a świat utracił niesamowicie utalentowanego muzyka. Dziękuję Ci za piękne melodie, wspólny czas w studiu, wspólne granie i cieszenie się życiem jako przyjaciele - napisał na Facebooku francuski DJ, David Guetta.

- Słowa nie są w stanie wyrazić tego, co teraz czuję. Będę za tobą tęsknić, bracie - Tiesto.

- Nie mogę znaleźć słów, żeby wyrazić, jak smutny jestem od kiedy dowiedziałem się, że odszedł Avicii. Był taki miły, skromny, utalentowany i inspirujący. Odszedł zdecydowanie za szybko - Zedd.

 

- Mój bracie, tęsknię - Steve Aoki.

- Zbyt młody i odszedł dużo za wcześnie. Moje kondolencje dla rodziny, przyjaciół i fanów - Dua Lipa.

- Spoczywaj w spokoju, Avicii. Inspirowałeś tylu z nas. Żałuję, że nie mogłam powiedzieć ci tego osobiście - Ellie Goulding.

- Moje najszczersze kondolencje dla przyjaciół, fanów i rodziny Aviciiego. Nikt nie może zaprzeczyć temu, co zrobił dla nowoczesnej muzyki elektronicznej. Jestem z niego bardzo dumny - deadmau5.

- Straciliśmy legendę - DJ Snake.

Avicii

Avicii był jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzyki elektronicznej na świecie. Wielokrotnie był na szczytach list przebojów czy zestawieniach najlepszych DJ-ów świata prestiżowego magazynu o muzyce elektronicznej "DJ Mag".

Do jego najbardziej znanych utworów należą: "Wake Me Up", "You Make Me", "Hey Brother" czy "Waiting For Love". Na koncie ma współpracę z takimi artystami jak: Madonna, Rita Ora, Leona Lewis, David Guetta, Lenny Kravitz czy Nicky Romero.

W oficjalnym komunikacie o śmierci nie ma przyczyny śmierci. Jednak już od 2016 roku wiadomo, że muzyk ma poważne problemy ze zdrowiem, przez które zrezygnował wtedy z występów na żywo. Zagraniczne media pojadą, że Avicii miał problemy z trzustką, których przyczyną mogło być duże spożywanie alkoholu. W 2014 roku przeszedł zabieg usunięcia woreczka żółciowego i wyrostka.

OG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.