Calvin Harris

Calvin Harris

Calvin Harris jest szkockim producentem muzycznym i DJem. Poza tym pisze teksty i jest wokalistą. W 2014 roku został ogłoszony najlepiej zarabiającym DJem. W swojej karierze współpracował z takimi gwiazdami światowej muzyki jak Rihanna, Cheryl Cole, Kylie Minouge, Elliie Goulding.

Imię i nazwisko: Adam Richard Wiles
Pseudonim artystyczny: Calvin Harris
Data urodzenia: 17 stycznia 1984
Miejsce urodzenia: Dumfries
Zawód: piosenkarz, DJ, producent, autor tekstów
Gatunki muzyczne: pop, dance, dance – pop, EDM
Facebook: facebook.com/calvinharris/
Instagram: @calvinharris
Twitter: @CalvinHarris

Calvin Harris – życie prywatne

Calvin Harris, a właściwie Adam Richard Wiles urodził się w Dumfries, w Szkocji 17 stycznia 1984 roku. Ma dwoje starszego rodzeństwa, siostrę i brata. Ojciec muzyka jest biochemikiem, a matka zajmuje się domem. Calvin Harris muzyką elektroniczną interesował się już w wieku nastoletnim, kiedy to nagrywał w domu swoje pierwsze dema. Gdy miał 17 lat zaczął pracować w supermarketach i fabryce ryb. Jego celem było zarobienie na zamieszkanie w Londynie. Nastoletni artysta planował rozpoczęcie kariery muzycznej w lokalnych klubach. Od 24 roku życia Calvin Harris nie pije alkoholu. Muzyk był związany z piosenkarką Ritą Orą oraz wokalistką Taylor Swift.

Calvin Harris – kariera

Pierwszy minialbum Calvin Harris wydał w 2002 roku, jednak czasy największej popularności artysty zaczęły się dopiero pięć lat później. Wtedy DJ wydał swój debiutancki album „I Created Disco”. Przełomem było nagranie singla „We Found Love” z Rihanną. Po ukazaniu się tego utworu wzrosło zainteresowanie innych gwiazd współpracą z Calvinem Harrisem. Współpracę nawiązał między innymi z Cheryl Cole, Kylie Minouge, Ellie Goulding, Tinie Tempahem, Florence Welch i Sophie Ellis – Bextor. Calvin Hariss był na przykład autorem piosenki „Call My Name” Cheryl Cole. W czerwcu artysta wydał singiel „Bounce”, a dwa miesiące później „Feel So Close”. Utwory były zapowiedzią albumu „18 Months”. Na trzecim singlu promującym album pojawił się Ne – Yo. 14 marca 2014 roku został wydany wielki hit artysty „Summer”. W tym samym roku Calvin Harris nagrał również utwór „Blame” z udziałem Johna Newmana.

calvin harris

Więcej o:

calvin harris

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.