Rita Ora

Rita Ora

Rita Ora jest brytyjską piosenkarką pochodzącą z dzisiejszego Kosowa. Gdy była mała, jej rodzina przeprowadziła się do Londynu, gdzie Rita uczyła się i zaczynała przygodę z muzyką. Jest znana z hitów takich jak „Hot Right Now” czy „How We Do (Party)”. Poza karierą muzyczną zagrała w kilku filmach.

Imię i nazwisko: Rita Ora
Data urodzenia: 26 listopada 1990
Miejsce urodzenia: Prisztin, SFR Jugosławii
Zawód: wokalistka, autorka tekstów
Gatunki muzyczne: R&B, pop, dance - pop
Facebook: facebook.com/RitaOra/
Instagram: @ritaora

Rita Ora – życie prywatne

Rita Ora urodziła się w Prisztinie, mieście w Socjalistycznej Federacyjnej Republice Jugosławii. Ma młodszego brata i starszą siostrę. Niedługo po urodzeniu Rity, jej rodzina wyemigrowała z powodów politycznych do Wielkiej Brytanii. Osiedliła się w zachodnim Londynie, gdzie Rita dorastała i chodziła do szkoły podstawowej. Następnie uczęszczała do szkoły artystycznej Sylvia Young Theatre School. Matka Rity jest katoliczką, natomiast ojciec jest muzułmaninem, jednak sama wokalistka nie uznaje, że jest religijna. Mówi o sobie jako o osobie uduchowionej. Poza tym Rita Ora przyznaje, że jest feministką. W 2015 roku piosenkarka została uznana honorową ambasadorką Republiki Kosowa skąd pochodzi.

Rita Ora – kariera

Rita Ora rozpoczęła karierę w bardzo młodym wieku. W 2004 roku po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w filmie „Kłopotliwy towar”. W 2009 roku brała udział w brytyjskich eliminacjach do konkursu Eurowizji. Na późniejszym etapie wokalistka wycofała się podając jako powód to, że nie jest jeszcze gotowa na tak poważne występy.
Debiutancki album Rita Ora wydała w 2012 roku, był on zatytułowany po prostu „Ora”. Aż trzy utwory z debiutanckiej płyty trafiły na pierwsze miejsce notowania UK Singles Chart. „Ora” była jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Szkocji i Wielkiej Brytanii.
W tym samym roku ukazał hit list przebojów „Hot Right Now”, który znalazł się na albumie artysty o pseudonimie DJ Fresh „Nextlevelism”. Poza karierą muzyczną Rita Ora zagrała kilka małych ról w filmach. W przeboju kinowym „50 twarzy Greya” wcieliła się w postać Mii Grey, siostry głównego bohatera. Poza tym wystąpiła w filmie „Szybcy i wściekli 6”.

rita ora

Więcej o:

rita ora

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.