Anna Lewandowska namawia do spożywania oleju kokosowego. Ewa Chodakowska to krytykuje i podważa jej zdanie. Będzie odpowiedź "Lewej"?

Anna Lewandowska propaguje spożywanie oleju kokosowego, zachwalając jego zdrowotne właściwości. Teraz głos zabrała Ewa Chodakowska, która otwarcie skrytykowała jego nadmierną konsumpcję.

Anna Lewandowska dla wielu kobiet jest inspiracją i jednocześnie wzorem do naśladowania. Trenerka na swoich profilach w mediach społecznościowych regularnie dzieli się przepisami na zdrowe posiłki. Składnikiem, który dość często pojawia się w jej wpisach, jest olej kokosowy. Trenerka propaguje jego spożywanie, rekomendując np. picie kawy kuloodpornej, w której skład wchodzi właśnie olej kokosowy. Znajduje się on również w asortymencie marki "Foods by ann".

Wygląda na to, że także Robert Lewandowski jest fanem oleju kokosowego. Piłkarz zaprezentował ostatnio na swoim Instastory posiłek przygotowany z produktów marki jego żony, w tym m.in. właśnie z oleju kokosowego.

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Instagram/_rl9

Ewa Chodakowska o oleju kokosowym

Głos postanowiła zabrać Ewa Chodakowska, która skrytykowała nadmierne spożywanie oleju kokosowego. Na swoim Instagramie zamieściła obszerny wpis na ten temat. Czyżby w ten sposób chciała podważyć wiedzę Anny Lewandowskiej i przy okazji wbić jej szpilę?

Długo czekałaś na ten post (...). W wielu źródłach przeczytasz, że dwie łyżki oleju kokosowego dziennie, to najlepszy przepis na zdrowie i zgubienie zbędnych kilogramów... Czy na pewno? - napisała na wstępie Ewa Chodakowska.
 

W dalszej części swojego wpisu trenerka wypisała efekty uboczne spożywania oleju kokosowego w nadmiernych ilościach.

Jednym słowem, taką dietę odradzamy! Szczególnie koktajle, smoothie, do których dodatkowo dorzucacie olej kokosowy i często chwaloną kawę kuloodporną - poinformowała otwarcie.

Ewa Chodakowska w swoim poście zaapelowała również o rozsądek i umiar:

Możemy go stosować, ale w ograniczeniach! Nieprawdą jest to, co proponują firmy sprzedające, że wystarczą tylko 2 łyżki oleju kokosowego dziennie dla zdrowia. Ważny jest rozsądek i balans (...).

Jak myślicie, Anna Lewandowska nie pozostawi tego bez komentarza?

Olej kokosowy - najnowsze badania

Do tej pory olej kokosowy uważany był za tzw. "superprodukt". Jednak z raportu Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA) wynika, że zawiera on aż 82% tłuszczów nasyconych, które powszechnie uznawane są za szkodliwe naszego zdrowia. Podnoszą poziom LDL, czyli złego cholesterolu we krwi.

AG

Więcej o: