Dariusz Krupa ubiega się o odroczenie kary. "Sąd wyznaczył posiedzenie w tej sprawie". Pojawiła się nowa argumentacja

Dariusz Krupa wciąż nie trafił do więzienia, choć wyrok z 18 kwietnia jest prawomocny. Jego mecenas złożył właśnie wniosek o odroczenie odbywania kary. Posiedzenie wyznaczono na 8 sierpnia.

Dariusz Krupa 18 kwietnia został skazany przez Sąd Okręgowy na karę 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności za potrącenie kobiety ze skutkiem śmiertelnym. Mimo że wyrok jest pełnomocny, skazany, który w trakcie wypadku był po spożyciu kokainy, wciąż nie trafił do więzienia. Obrońca Krupy złożył bowiem wniosek z prośbą o wstrzymanie wykonania kary ze względu na nową argumentację.

Złożył dokumenty, które mają wykazać, że w jego przypadku odroczenie wykonywania kary jest zasadne. O odroczenie odbywania kary skazany nie może się ubiegać w trakcie odbywania tej kary, to musi się zdarzyć zanim skazany znajdzie się w zakładzie karnym. Sąd wyznaczył posiedzenie w tej sprawie na 8 sierpnia. Jeżeli sąd uzna, że są do tego ważne powody, wtedy podejmie decyzję, na ile odroczy mu wykonanie kary. To nie oznacza, że on nie odbędzie tej kary, tylko odbędzie ją w późniejszym terminie. Wniosek o odroczenie kary nie może dotyczyć skutecznie zakwestionowania wyroku. To, że panu się zmienił pogląd co do tego, jak przebiegał wypadek, to nie ma nic do rzeczy, ponieważ wyrok jest już prawomocny - mówi w rozmowie z Plotek.pl rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, Anna Ptaszek.

O jaką "zmianę poglądu" chodzi? Jak spekuluje "Fakt", powołując się na anonimowego informatora, mecenas Krupy przedstawił przed sądem dokumenty, które rzekomo potwierdzają, że jest uzależniony od środków odurzających i psychotropowych. Taka linia obrony może pomóc odroczyć odsiadkę na czas udania się skazanego na odwyk. Krupa utrzymywał wcześniej, że spożycie narkotyków, po którym doszło do wypadku, było jednorazowym wybrykiem. Podczas rozprawy, która odbyła się rok przed zapadnięciem wyroku, mówił:

Wysoki sądzie, mam prawo jazdy od 23 lat. Przejechałem setki tysięcy kilometrów na każdym kontynencie. Bezpieczeństwo zawsze było dla mnie najważniejsze. Nigdy nie wsiadłbym za kierownicę nietrzeźwy. Tego dnia wsiadłem za kierownicę, bo byłem pewny, że mój stan jest dobry.

Informacji na temat tego, czy Krupa będzie się starał o odroczenie ze względu na przyznanie się do uzależnienia, rzeczniczka sądu nie potwierdza.

Na ten temat nie będziemy się wypowiadać, ponieważ są to sprawy objęte danymi wrażliwymi. My takich informacji nie udzielamy - ucięła.

MK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.