Zbigniew Wodecki przed śmiercią stworzył nowy utwór z Jackiem Cyganem. "Zbyszku, tekst jest gotowy, twoja muzyka piękna"

Jacek Cygan w rozmowie z TVN24 wyznał, że napisał dla Zbigniewa Wodeckiego utwór tuż przed jego śmiercią.

Zbigniew Wodecki nie żyje. Artysta zmarł w wieku 67 lat w wyniku komplikacji po operacji bypassów. Zaraz po tym jak media obiegła informacja o śmierci muzyka, TVN24 zaprosiło do swojego studia Jacka Cygana, tekściarza, który przez lata współpracował z Wodeckim. 

Bardzo trudno zamknąć w jednym kadrze czy zdaniu takiego człowieka. Wspaniały kompozytor i człowiek, który na scenie wskrzeszał świat muzyki przez duże "M" - mówił w TVN24.

Jacek Cygan przy okazji opowiedział także wzruszającą historię. Okazuje się, że przed operacją serca Wodecki poprosił tekściarza, by ten napisał dla niego tekst do jego nowego utworu.

Jakoś sześć tygodni temu w Krakowie Zbyszek dał mi utwór, własną kompozycję, dość trudną. Ja to pisałem kilka tygodni. Zdzwanialiśmy się jeszcze przed jego operacją. A potem, kiedy ostatnio skończyłem i w nocy chciałem to przepisać, mówię "Nie, zrobię to rano". I rano włączyłem komputer, a tam było napisane, że Zbigniew Wodecki miał udar. Więc to taki dla mnie niezwykły moment, że to się tak połączyło, że ta droga została przerwana tak nagle. Mogę powiedzieć "Zbyszku, przecież jest tekst gotowy, twoja muzyka piękna"... Takie refleksje mam w tym momencie.

Cygan w rozmowie z TVN24 zdradził również jaki to miał być utwór.

To typowo "zbyszkowy" walc, bardzo piękny utwór z wokalizą, do której prosił mnie, bym napisał słowa. Było to bardzo trudne. O czym napisałem? O carpe diem, żeby łapać życie i za Horacym powtarzać "nie przejmuj się swoim finałem i klaruj wina swe.

Zbigniew Wodecki tydzień przed udarem odwiedził studio "DD TVN". "Bywa tak, że ludzie genialni nie mają odbiorców"

MM

Więcej o:
Komentarze (8)
Zbigniew Wodecki przed śmiercią stworzył nowy utwór z Jackiem Cyganem. "Zbyszku, tekst jest gotowy, twoja muzyka piękna"
Zaloguj się
 • Gość: A.

  Oceniono 10 razy 10

  Od wczoraj mam gulę w gardle...
  Tacy ludzie nie powinni odchodzić.

 • Gość: as

  Oceniono 6 razy 6

  wielki żal zostawiłeś w sercu moim drogi Zbyszku tym zniknięciem swoim....

 • Gość: Serducho

  Oceniono 5 razy 5

  Jeszcze wyjść z żalu nie można,a już taka okrutna tęsknota..
  Panie Zbyszku Kochany..za wcześnie,za wcześnie

 • Gość: Ulka

  Oceniono 5 razy 5

  Pieknie śpiewał, piosenki cudowne. Wspaniały artysta. Tak szybko odszedł, ale pozostanie w naszej pamięci. Niech Bóg da mu życie wieczne.

 • Gość: gosc

  Oceniono 4 razy 4

  Na zawsze w naszych sercach....odpoczywaj w pokoju....

 • Oceniono 2 razy 2

  Pan Zbigniew był wspaniałym człowiekiem i muzykiem swoim odejsciem zostawił wielka pustkę w naszych sercach ale jego muzyka pozostanie z nami na długie długie lata Spoczywaj w pokoju Twoja wielka fanka :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX