Tak wyglądała kiedyś "Randka w ciemno". Moda lat 90. w pełnym rozkwicie. "Aż serducho się cieszy"

"Randka w ciemno" w latach 90. biła rekordy popularności. Jak wyglądały pierwsze odcinki programu? Zobaczcie fragment, w którym jeden z kandydatów poznaje ukrytą za parawanem kandydatkę. Aż budzą się wspomnienia dawnych lat.

Pamiętacie "Randkę w ciemno", która emitowana była na antenie TVP? Format zadebiutował w 1992 roku i był prawdziwym hitem. Uczestnicy programu wybierali jednego z trzech kandydatów, tylko na podstawie ich odpowiedzi na zadane im pytania. Nie mogli się zobaczyć, bo oddzielał ich parawan. Dopiero po wyborze jednej osoby, uczestnik mógł przekonać się, kto stoi po drugiej stronie. Na parę czekała jeszcze nagroda  do wylosowania w jednej z kopert - wycieczka zagraniczna, lub krajowa. Emocje sięgały zenitu i nie brakowało zaskoczeń. Do 1998 roku prowadzącym był Jacek Kawalec, a potem pałeczkę przejął Tomasz Kammel. Ważnym elementem programu był także "głos z off-u", który podsumowywał kandydatów. Legendarnym głosem była najpierw Dorota Osman, potem Edyta Kraskowska, a następnie Antoni Parol. Format bazował na amerykańskim "The Dating Game" i był emitowany aż do 2005 roku. Zobaczcie, jak wyglądał jeden ze starych odcinków tego kultowego show. 

Zobacz wideo Marta Surnik została na Woronicza mimo zmian w TVP. "Nie dotyka to nas"

"Randka w ciemno". Tak wyglądały stare odcinki formatu. "Aż serducho się cieszy, wracając do tamtych lat"

Fragmenty starych programów telewizyjnych z lat 90. robią prawdziwą furorę na TikToku. Formaty odkrywa nowe pokolenie, którego jeszcze nie było na świecie, kiedy te wiodły prym. Jednym z nich jest "Ranka w ciemno". Fryzury i styl ubioru uczestników idealnie odzwierciedlają modę lat 90. i z dzisiejszej perspektywy wydają się przedziwne. Ostatnio wspominaliśmy próby generale przed konkursem Miss Polonia z końca lat 80., gdzie mogliśmy oglądać młodziutką Anetę Kręglicką. Tym razem hitem w sieci jest fragment jednego z odcinków "Randki w ciemno". Tym razem drugiej połówki poszukiwał Leszek. Po krótkim podsumowaniu kandydatek przez głos Doroty, Leszek zdecydował się na kandydatkę numer dwa. Para miała wyjątkowego szczęście, bo wylosowała wycieczkę do "Czikago", jak przeczytała wybrana przez Leszka kandydatka (Chicago - przyp. red.). Trzeba to przyznać, stacja TVP miała wyjątkowy rozmach. "Dlaczego nikt nie wpadł jeszcze na to, żeby te stare programy teraz po prostu puszczać jeszcze raz w tv? Przecież to byłby hit!", "Wspaniały program, miałam wtedy dziewięć lat. Uwielbiałam oglądać. Jacy ludzie byli naturalni i weseli", "Aż serducho się cieszy, wracając do tamtych lat" - czytamy w komentarzach na TikToku. 

'Randka w ciemno''Randka w ciemno' fot. screen tiktok.com/@90s_be_like

"Randka w ciemno". Jacek Kawalec po latach ujawnił prawdę o programie

Jacek Kawalec po latach zdradził, jak naprawdę realizowany był format "Ranka w ciemno". Jak się okazuje, spontaniczność była w nim jedynie pozorna. Zarówno pytania, jak i odpowiedzi uczestników pisała produkcja show. - Redaktorzy, żeby zachować poprawność językową, pisali uczestnikom teksty. Ubierali ich myśli w bardzo okrągłe i sztucznie brzmiące zdania. Ja uważałem, że lepiej byłoby poświęcić więcej uwagi na znalezienie takich uczestników, którym nie trzeba będzie podsuwać słów, które mają wypowiedzieć - wyznał w rozmowie z serwisem "Plejada". Jacek Kawalec wyjawił też, ile zarabiał w programie. Kwota może zaskoczyć, sprawdźcie tutaj

Najlepszy format randkowy wszechczasów to:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.