Szok. Holecka w TV Republika przytaknęła Tuskowi. Ale spójrzcie na ten szelmowski uśmiech

W Telewizji Republika komuś wyraźnie zebrało się na żarty. W wydaniu programu informacyjnego "Dzisiaj" Danuta Holecka zgodziła się ze słowami Donalda Tuska.

Danuta Holecka w Telewizji Republika odnalazła się jak ryba w wodzie. Prezenterka, która obejmuje obecnie stanowisko prowadzącej programu informacyjnego "Dzisiaj", może do woli krytykować obecną władzę. Atakowanie Donalda Tuska chyba jednak już się jej znudziło. Tym razem z ust prowadzącej padł przewrotny żart.

Zobacz wideo Piróg przeszedłby do TVP?

Danuta Holecka cytuje Donalda Tuska na antenie TV Republika

Tematem numer jeden w polskich mediach jest obecnie afera z udziałem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. 8 stycznia sąd wykonawczy wydał nakaz ich aresztowania, a 9 stycznia przed Pałacem Prezydenckim ma odbyć się marsz solidarności z byłymi szefami CBA. Zwolennicy PiS-u nazywają go "protestem przeciwko dyktaturze", a Kamiński i Wąsik określani są mianem "więźniów politycznych". Podobną narrację przyjęła TV Republika, w której temat ułaskawionych przez Andrzeja Dudę był omówiony przez Danutę Holecką jako pierwszy. - Wczoraj warszawski sąd wydał nakaz ich aresztowania, mimo że Izba Kontroli Nadzwyczajnej uchyliła wygaszenie ich mandatów poselskich przez marszałka Sejmu. Warto dodać, że obaj posłowie byli już ułaskawieni przez prezydenta - mówiła w programie "Dzisiaj". Następnie Holecka zacytowała słowa Donalda Tuska. "Sytuacja jest niebywała, tego nie ma w podręcznikach' - powiedział premier" - dodała na antenie. W tym momencie Holecka pozwoliła sobie na drobny żarcik.

I trudno akurat z taką tezą się nie zgodzić. Aby w wolnym, demokratycznym kraju ludzie, którzy walczyli z korupcją, byli za to skazani - dodała z ironicznym uśmiechem.

Danuta HoleckaDanuta Holecka Danuta Holecka, YouTube/Telewizja Republika

Danuta Holecka namawia Polaków do mobilizacji

O wspomnianym wyżej proteście, który PiS zaplanował na 11 stycznia, Danuta Holecka już wcześniej mówiła na antenie TV Republika. W jednym z wydań programu "Dzisiaj" zaapelowała do Polaków o wzięcie udziału w wydarzeniu, wspominając także m.in. o "zamachu na wolne media". Prezenterka przy okazji zacytowała słowa polityków PiS-u. - Ma to być okazja, żeby wyrazić stanowczy sprzeciw wobec zamachu na media publiczne oraz łamania przez rząd Donalda Tuska zasad demokratycznego państwa prawa. Uchwały Sejmu nie mogą naruszać obowiązujących ustaw, a ich treść nie może byś sprzeczna ani z Konstytucją, ani z ustawami - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości i zapowiadają, że takiej mobilizacji nie było już od lat - mówiła na antenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.