Danuta Holecka w Telewizji Republika odnalazła się jak ryba w wodzie. Prezenterka, która obejmuje obecnie stanowisko prowadzącej programu informacyjnego "Dzisiaj", może do woli krytykować obecną władzę. Atakowanie Donalda Tuska chyba jednak już się jej znudziło. Tym razem z ust prowadzącej padł przewrotny żart.
Tematem numer jeden w polskich mediach jest obecnie afera z udziałem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. 8 stycznia sąd wykonawczy wydał nakaz ich aresztowania, a 9 stycznia przed Pałacem Prezydenckim ma odbyć się marsz solidarności z byłymi szefami CBA. Zwolennicy PiS-u nazywają go "protestem przeciwko dyktaturze", a Kamiński i Wąsik określani są mianem "więźniów politycznych". Podobną narrację przyjęła TV Republika, w której temat ułaskawionych przez Andrzeja Dudę był omówiony przez Danutę Holecką jako pierwszy. - Wczoraj warszawski sąd wydał nakaz ich aresztowania, mimo że Izba Kontroli Nadzwyczajnej uchyliła wygaszenie ich mandatów poselskich przez marszałka Sejmu. Warto dodać, że obaj posłowie byli już ułaskawieni przez prezydenta - mówiła w programie "Dzisiaj". Następnie Holecka zacytowała słowa Donalda Tuska. "Sytuacja jest niebywała, tego nie ma w podręcznikach' - powiedział premier" - dodała na antenie. W tym momencie Holecka pozwoliła sobie na drobny żarcik.
I trudno akurat z taką tezą się nie zgodzić. Aby w wolnym, demokratycznym kraju ludzie, którzy walczyli z korupcją, byli za to skazani - dodała z ironicznym uśmiechem.
O wspomnianym wyżej proteście, który PiS zaplanował na 11 stycznia, Danuta Holecka już wcześniej mówiła na antenie TV Republika. W jednym z wydań programu "Dzisiaj" zaapelowała do Polaków o wzięcie udziału w wydarzeniu, wspominając także m.in. o "zamachu na wolne media". Prezenterka przy okazji zacytowała słowa polityków PiS-u. - Ma to być okazja, żeby wyrazić stanowczy sprzeciw wobec zamachu na media publiczne oraz łamania przez rząd Donalda Tuska zasad demokratycznego państwa prawa. Uchwały Sejmu nie mogą naruszać obowiązujących ustaw, a ich treść nie może byś sprzeczna ani z Konstytucją, ani z ustawami - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości i zapowiadają, że takiej mobilizacji nie było już od lat - mówiła na antenie.
Ciary żenady od pierwszych minut wyborów Miss Polski 2026. Czy cofnęłam się do lat 90.?
Tak dziś wygląda "Pan Lotto". 79-letniego Ryszarda Rembiszewskiego trudno rozpoznać na nowych zdjęciach
Aleksandra Sarna: Pokazywali mnie palcem na ulicy i mówili: O, to ta gruba z "Rozmów w toku"
Joanna Kulig zagra Britney Spears. Do sieci trafił pierwszy kadr
Czubówna nigdy nie wyszła za mąż. To było dla niej życiowym priorytetem
Tak wyglądał huczny ślub Rafała Brzozowskiego. Na liście gości znane osobistości
Wystąpił na Pol'and'Rock i był w szoku. "Nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego"
Helena Englert wystąpiła na Męskim Graniu. W komentarzach wrze
Tak dziś wspomina Annę Przybylską jej najmłodszy syn. Te słowa zostają w pamięci. "Staram się"