Gwiazda "Sukcesji" pochodzi z Polski. Dagmara Domińczyk nie kryje dumy. "Nigdy się nie wstydziłam swoich korzeni"

Ukazał się czwarty sezon "Sukcesji". W obsadzie znajduje się polskie nazwisko. Dagmara Domińczyk wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdy miała zaledwie siedem lat. Za oceanem zrobiła karierę.

"Sukcesja" to amerykański serial, który miał premierę w 2018 roku. Opowiada o rodzinie Roy, której członkowie walczą między sobą o władzę i wpływy. Fani doczekali się aż czterech sezonów produkcji. Jedna z postaci to Karolina Novotney. Jest szefową działu PR w filmie Waystar Royco. Kobieta zawsze ratuje sytuację, gdy głównym bohaterom powinie się noga. Rolę odgrywa polska aktorka. Dagmara Domińczyk nie ukrywa, że jest dumna ze swojego pochodzenia.

Zobacz wideo

Gwiazda "Sukcesji" pochodzi z Polski

Dagmara Domińczyk urodziła się w 1976 roku w Kielcach. Jej ojciec był działaczem opozycyjnym "Solidarności". Na początku lat 80. Mirosław Domińczyk został internowany, a niedługo potem trafił do zakładu karnego. Gdy w końcu wyszedł na wolność, dostał nakaz opuszczenia kraju. W tamtym czasie jego córka była siedmiolatką. Razem z rodzicami musiała wyjechać z Polski. Cała rodzina otrzymała bilet w jedną stronę. Dotarli do Nowego Jorku z jedną małą walizką. Choć Dagmarze nie było łatwo, osiągnęła ogromny sukces zawodowy. Pomimo tego, nie zapomniała o korzeniach. Swoje pochodzenie uważa za powód do dumy. Podkreśliła to w rozmowie z Martą Kustek.

Tata wychował dumne patriotki. Ameryka to kraj, który jest mieszaniną ras, narodów, języków. (...) Jako kobieta, żona, matka chcę, żeby moje dzieci wiedziały, skąd pochodzę. Żeby wiedziały, co znaczy polska kultura, literatura. To dla mnie bardzo ważne i się tego nie wstydzę. Nigdy się nie wstydziłam - wyznała aktorka.

Dagmara Domińczyk jest żoną Patricka Wilsona od 2005 roku. Amerykański aktor i reżyser jest przede wszystkim znany z horrorów z serii "Obecność" oraz seriali "Fargo" i "Anioły w Ameryce". Para wychowuje dwóch nastoletnich synów. Aktorka przyznała, że chce, aby jej dzieci były świadome swojego pochodzenia. Gwiazda Hollywood zapisała chłopców do polskiej szkoły, aby jak najlepiej nauczyli się języka. W domu celebrują także polskie tradycje i zwyczaje.

Dagmara Domińczyk jest dumną patriotką

Dagmara Domińczyk ma na swoim koncie wiele sukcesów. Oprócz kultowej "Sukcesji", popularność przyniosły jej role w produkcjach takich jak "We own this city". Zagrała także w filmie "Córka", który był trzykrotnie nominowany do nagrody Oscara. Pomimo dużej rozpoznawalności w Hollywood, aktorka nie jest obojętna na ważne wydarzenia, które dzieją się w Polsce. Domińczyk często wstawia posty na swój profil na Twitterze. Jakiś czas temu odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku. W mocnych słowach wyraziła, że nie zgadza się z orzeczniem dotyczącym prawa aborcyjnego w Polsce. Przekazała swoje wsparcie dla kobiet z Polski. ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Rozenek-Majdan przeprowadzi wywiad z Dodą? "Nie każdy ma odwagę"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.