"Sukcesja" zgarnia Emmy. W serialu gra Polka! Kim jest Dagmara Domińczyk? Od lat pracuje w Hollywood

Dagmara Domińczyk to polska aktorka, która podbija Hollywood. Gra m.in w serialu HBO "Sukcesja", który właśnie zdobył Emmy 2020 za najlepszy serial dramatyczny. Co jeszcze wiemy o jej życiu?

Serial "Sukcesja" podczas tegorocznych nagród Emmy 2020 został okrzyknięty najlepszym serialem dramatycznym. W tej świetnej produkcji HBO gra Polka. To Dagmara Domińczyk, która znaczną część życia spędziła w Stanach Zjednoczonych. W serialu "Sukcesja" wcieliła się w postać Karoliny, ale to nie jedyna produkcja z jej udziałem. Zagrała także w filmach "Hrabia Monte Cristo" i "Imigrantka". Od 2005 roku związana jest z hollywoodzkim aktorem Patrickiem Wilsonem.

Kim jest Dagmara Domińczyk?

Dagmara Domińczyk urodziła się w Kielcach, ale już jako sześcioletnia dziewczynka wyjechała z rodzicami do Nowego Jorku. Dagmara pochodzi z rodziny o opozycyjnej przeszłości, a jej ojcem jest Mirosław Domińczyk, uczestnik strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku i pierwszy przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ Solidarność Regionu Świętokrzyskiego. To właśnie z powodu angażowania się w działalność polityczną ojca, jej rodzina musiała wyjechać z kraju.

To był bilet w jedną stronę. Zostaliśmy deportowani i nie mogliśmy już wrócić do Polski - powiedziała w wywiadzie dla portalu DailyMail.

Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson

W Nowym Jorku uczęszczała do szkoły aktorskiej i ukończyła studia o tym samym kierunku. Zadebiutowała w 1998 roku na Brodwayu w sztuce "Closer", a już zaledwie rok później rozpoczęła karierę w Hollywood. To właśnie tam poznała swojego obecnego męża Patricka Wilsona, który jest znanym aktorem.

Na swoim koncie ma role w takich filmach jak "Obecność" i "Obecność 2", a także serialu "Fargo". Oprócz tego zagrał także w jednym z polskich filmów w reżyserii Władysława Pasikowskiego pt. "Jack Strong", w którym towarzyszyła mu żona.

Ponadto para doczekała się dwóch synów 14-letniego Kalina Patricka Wilsona i 11 -letniego Kassiana McCarrella Wilsona.

Zobacz wideo Serialowy sierpień: Mindhunter, Ciemny kryształ, Przybysze
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.