Dagmara Domińczyk to gwiazda "Sukcesji". Takich aktorów jest więcej. W Polsce nie są znani, a za granicą robią kariery

O Dagmarze Domińczyk mało kto słyszał w Polsce, a aktorka świetnie sobie radzi w hicie HBO "Sukcesja". Podobną karierę poza granicami naszego kraju robi wielu innych aktorów.

Najnowsze wiadomości o gwiazdach i filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzime gwiazdy, jak na przykład Tomasz Kot, Marcin Dorociński czy Agnieszka Grochowska coraz częściej dostają role w serialach Netfliksa czy HBO. Zagraniczni producenci decydują się angażować nie tylko znanych polskich aktorów. Te nazwiska nie wszystkim polskim kinomanom coś powiedzą, a tymczasem za granicą święcą triumfy. Kogo jeszcze możemy zobaczyć w popularnych produkcjach?

Zobacz wideo Chris Cugowski o życiu w Anglii. W Polsce jest bogaczem!

Dagmara Domińczyk- "Sukcesja"

Dagmara DomińczykDagmara Domińczyk KAPiF

Dagmara Domińczyk gra jedną z głównych ról w hitowym serialu HBO "Sukcesja". Aktorkę polskiego pochodzenia zobaczymy także w obsadzie serialu "We Own This City", który realizowany jest na zamówienie stacji HBO. Dagmara Domińczyk zagra w niej agentkę FBI.

Zofia Wichłacz - "Świat w ogniu. Początki"

Zofia WichłaczZofia Wichłacz KAPiF

Zofia Wichłacz to aktorka młodego pokolenia, która pojawia się w coraz częściej na ekranie i jest coraz bardziej rozpoznawalna w kraju. Równolegle z karierą w rodzimych produkcjach, jak "Miasto 44" czy "Belfer", gra też w serialach Netfliksa np. w "1983". Aktorka może się również pochwalić rolą w amerykańskim "The Romanoffs" w reżyserii Matthew Weinera, twórcy "Mad Men". Możemy oglądać ją także w serialu BBC "Świat w ogniu: Początki" (World on Fire).

Tomasz Ziętek - "Świat w ogniu. Początki"

Tomasz ZiętekTomasz Ziętek KAPiF


W tym samy serialu co Zofia Wichłacz, u boku Helen Hunt pojawił się kolejny polski aktor, Tomasz Ziętek, który zagrał Tomasza, kolegę Kasi. Ziętek, którego ostatnio możemy oglądać w filmie "Żeby nie było śladów", o losach Grzegorza Przemyka, śmiertelnie pobitego przez MO maturzysty, jest też utalentowanym muzykiem.

Zuzanna Szadkowski - "Plotkara"

Zuzanna Szadkowski jako Dorota w serialu ''Plotkara''Zuzanna Szadkowski jako Dorota w serialu ''Plotkara'' TVN

W obsadzie kultowej już "Gossip Girl", czyli "Plotkary" znalazła się Zuzanna Szadkowski. Zagrała Dorotę, opiekunkę Blair Waldorf (Leighton Meester). Nie jest to jedyny serial w dorobku tej aktorki. Oprócz "Gossip Girl" Zuzanna ma na swoim koncie także obraz "The Knick" z Clive’em Owenem, a debiutowała jako Elżbieta w "Rodzinie Soprano".

Paweł Sakowski - "Gra o tron"

Paweł SakowskiPaweł Sakowski Paweł Sakowski/ Instagram screen

Paweł Sakowski to jedyny Polak, który zagrał w "Grze o tron". Zaczęło się od spotkania ze znajomym w irlandzkim pubie. Ten polecił mu wysłanie CV do agencji castingowej i w ten sposób aktor zagrał w scenie oblężenia zamku Winterfell kultowej produkcji HBO. Wcielił się w postać lorda Hornwooda, jednego z chorążych Starków.

Chris Cugowski - "Bridgertonowie"

Chirs CugowskiChirs Cugowski instagram.com/@christoph.cugo

Chris Cugowski niedawno wystąpił w "Bridgertonach", cieszącym się ogromną popularnością serialu Netfliksa. Teraz możemy oglądać jego muzyczne popisy w show "Twoja twarz brzmi znajomo". Najmłodszy syn Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera podobnie jak ojciec komponuje i śpiewa. Jest także absolwentem londyńskiej szkoły aktorskiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.