"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor zdradza, ile naprawdę trwa remont. "Oni w ogóle nie śpią"

Katarzyna Dowbor zdradziła, jak długo trwa remont w programie "Nasz nowy dom". Niektórzy mogą być zaskoczeni słowami dziennikarki.

Katarzyna Dowbor od niemal dekady pomaga najbardziej potrzebującym polskim rodzinom za pośrednictwem programu "Nasz nowy dom". Aktualnie trwają zdjęcia do 20. sezonu remontowego show, który zadebiutuje na antenie Polsatu już wiosną. W rozmowie z portalem Pomponik dziennikarka zdradziła kilka sekretów na temat programu.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zdradza szczegóły programu "Nasz nowy dom"

"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor zdradza, ile naprawdę trwa remont. "Oni w ogóle nie śpią"

W tym roku Katarzyna Dowbor świętuje 40 lat pracy zawodowej. W przeszłości dziennikarka związana była z Telewizją Polską, jednak od niemal dekady prowadzi program "Nasz nowy dom", emitowany na antenie Polsatu.

Wielu widzów nie wierzy, że ekipa remontowa faktycznie pracuje zaledwie pięć dni. Katarzyna Dowbor zapewnia jednak, że to prawda.

Jeśli praca idzie w miarę sprawnie, to po 10-12 godzinach ekipa idzie się przespać. Jeśli jest taka potrzeba, to część chłopaków zostaje i robią te wykończeniowe rzeczy, no tu trzeba zbić kołek, tu zawiesić obrazek… Oni w ogóle nie śpią, dopiero nad ranem wracają do domów. 12 godzin to taki standard, ale bywa też 15 (...). My naprawdę więcej czasu spędzamy ze sobą na planie niż z naszymi rodzinami - wyznała dziennikarka.

Prezenterka zdradziła też, że zdarzało jej się uczestniczyć w pracy ekipy remontowej.

(...) część widzów nie wierzyła, że ja rzeczywiście to robiłam, a robiłam! Przechodziliśmy wszyscy taki przyspieszony kurs BHP, musimy wiedzieć, jak się zachowywać. Ekipa filmowa jest przeszkolona. Osoby, które pracują na dachu, mają specjalną uprząż. Poważnych wypadków nie było, są drobne skaleczenia… - zapewniła.

Dziennikarka nie ukrywa jednak, że teraz skupia się głównie na spędzaniu czasu i rozmowach z bohaterami, a prace wykończeniowe zostawia fachowcom.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.