„Nasz nowy dom”

„Nasz nowy dom”

„Nasz nowy dom” to polski program emitowany na antenie telewizji Polsat od 2013 roku. W każdym odcinku remontowany jest dom rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Program prowadzi Katarzyna Dowbor, dziennikarka radiowa i telewizyjna, znana między innymi z „Pytania na śniadanie”.

Tytuł programu: „Nasz nowy dom”
Stacja telewizyjna: Polsat
Prowadząca: Katarzyna Dowbor
Premiera: wrzesień 2013 roku
Liczba sezonów: 8
Liczba odcinków: 85
Facebook: facebook.com/Nasz-Nowy-Dom
Strona programu: polsat.pl/program/nasz-nowy-dom/

„Nasz nowy dom” – formuła programu

Program ma na celu danie ubogim rodzinom w trudnej życiowej sytuacji szansy i nadziei na poprawę. Przemiana opiera się na odnowieniu domu i zapewnieniu rodzinie godnych warunków do życia. W każdym odcinku programu widzowie poznają jedną rodzinę, jej problemu, marzenia i obserwują jak za sprawą specjalistów budowlanych, w tym architekta i ekipy budowlanej, miejsce zamieszkania bohaterów odcinka diametralnie się zmienia. Na odmianę domu i życia rodziny ekipa ma zaledwie sześć dni. Bohaterowie na czas remontu przenoszą się do hotelu, aby nie widzieć co dzieje się w ich domu. W finale odcinka rodzina wraca i widzi całkowicie odmienione miejsce zamieszkania.

„Nasz nowy dom” – prowadząca program

Program od pierwszego sezonu prowadzi dziennikarka i prezenterka telewizyjna Katarzyna Dowbor. Dziennikarka prowadząca „Nasz nowy dom” obecnie jest związana ze stacją telewizyjną „Polsat”. Wcześniej prowadziła program śniadaniowy „Pytanie na śniadanie” emitowany na antenie telewizji TVP2. W Telewizji Polskiej prowadziła również „Szczęśliwą 13 – stkę” oraz „Ogrodową Dowborową”. Jest autorką licznych programów publicystycznych oraz reportaży. Od 2005 roku prowadziła program „Dowborowe towarzystwo” w regionalnej rozgłośni radiowej Radiu Dla Ciebie. Niedawno dziennikarka pomagająca rodzinom w programie „Nasz nowy dom” wyznała, że ma poważne problemy ze zdrowiem. Początkowo Dowbor była zaniepokojona swędzeniem i puchnięciem oka, a po dokładnych badaniach okazało się, że dziennikarka cierpi na chorobę Gravesa–Basedowa.

nasz nowy dom

Więcej o:

nasz nowy dom