Fryderyki 2022. Kto wystąpi na gali? Nie zabraknie... Young Leosi. Wiemy, gdzie i kiedy oglądać

Fryderyki 2022. Wiemy już gdzie i kiedy odbędzie się tegoroczna gala. Na scenie zobaczymy m.in. Nosowską oraz Young Leosię.

Więcej aktualnych informacji ze świata gwiazd znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Fryderyki 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Ubiegłoroczna gala "polskich Grammy" odbyła się w Szczecinie na początku sierpnia. Niedawno ogłoszono nominacje we wszystkich kategoriach. Najwięcej szans na statuetkę ma w tym roku Daria Zawiałow, która zdobyła trzy nominacje indywidualne oraz pięć współdzielonych z innymi muzykami. Organizatorzy wydarzenia zdradzili, kiedy i gdzie odbędzie się tegoroczna gala wręczenia nagród.

Zobacz wideo Muzyka ku pokrzepieniu serc. Mężczyzna zagrał na skrzypcach dla skoszarowanych Ukraińców

Fryderyki 2022. Gdzie i kiedy?

Tegoroczna gala wręczenia nagród Fryderyki odbędzie się 29 kwietnia w szczecińskiej Netto Arenie. W wydarzeniu będą mogli wziąć udział fani, którzy zakupią wcześniej bilety. Sprzedaż już ruszyła. Ceny biletów na Fryderyki 2022 wahają się między 129 a 169 zł. 

Fryderyki 2022. Kto wystąpi na gali?

Na Fryderykach 2022 usłyszymy i zobaczymy:

Kto przyznaje Fryderyki?

Fryderyki to nagrody przyznawane przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1,6 tys. artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej oraz jazzowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.