Eurowizja 2022. TVP ściąga specjalną gwiazdę na eliminacje. To zwycięzcy sprzed kilku lat. A prowadzący? Zgadnijcie...

Krajowe eliminacje do konkursu Eurowizji odbędą się 19 lutego. Prezes TVP Jacek Kurski postarał się, by koncert odbył się z odpowiednią pompą. W Polsce wystąpią zwycięzcy z poprzednich lat. Kto gościnnie pojawi się na scenie, a kto poprowadzi show?

Więcej na temat Eurowizji oraz aktualnych wydarzeń znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w maju w Turynie, a tymczasem czekają nas polskie eliminacje. Koncert, na którym wyłoniony zostanie kandydat lub kandydatka - będzie emitowany na żywo w TVP już 19 lutego. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, teraz wpływ na głosowanie będzie mieć nie tylko jury, ale i widzowie. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Okazuje się, że preselekcje mają zostać przeprowadzone ze sporym rozmachem. Na scenie wystąpi gościnnie szereg gwiazd.

Zobacz wideo Rafał Brzozowski komentuje swój wynik na Eurowizji

Eurowizja 2022. TVP ściąga specjalną gwiazdę na eliminacje. A kto poprowadzi show?

Preselekcje na Eurowizję 2022 odbędą się pod hasłem "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!". Na koncercie wystąpią nie tylko potencjalni reprezentanci naszego kraju, na których będzie można głosować. Gościnnie pojawią się także inne gwiazdy, które swoim występem uświetnią wieczór. Wśród nich będą osoby związane z Eurowizją lub Eurowizją Junior - czyli reprezentanci sprzed lat: Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Sara James, Kasia Moś oraz Blue Cafe. Wśród nich nie mogło zabraknąć Rafała Brzozowskiego, który na koncercie odegra dwie ważne role - nie tylko zaśpiewa na scenie, ale i poprowadzi całe show. Co prawda, prezenter i piosenkarz na Eurowizji 2021 zaliczył wielką klapę (najniższa punktacja w historii polskich występów), ale kamery TVP go uwielbiają.

Na specjalne zaproszenie Telewizji Polskiej na scenie zjawią się Ell & Nikki - duet z Azerbejdżanu, który zwyciężył europejski konkurs w 2011 roku. Wówczas wokaliści zaśpiewali utwór "Running Scared". Poniżej znajdziecie listę polskich kandydatów do Eurowizji 2022, którzy zaprezentują się 19 lutego w TVP.

  • Ania Byrcyn - "Dokąd?"
  • Daria - "Paranoia"
  • Emila Dębska (Mila) - "All I Need"
  • Karolina Lizer - "Czysta woda"
  • Karolina Stanisławczyk & Chika Toro - "Move"
  • Kuba Szmajkowski - "Lovesick"
  • Lidia Kopania - "Why Does It Hurt"
  • Krystian Ochman - "River"
  • Julia & Wiktoria Szlachta - "Drogowskazy"
  • Unmute - "Głośniej niż decybele".
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.