Eurowizja 2022. Kto wybierze polskiego reprezentanta? W tym roku duże zmiany

Polskie preselekcje do Eurowizji odbędą się w sobotę 19 lutego. O występ w Turynie będzie walczyć dziesięcioro kandydatów. Tegoroczny zwycięzca zostanie wyłoniony na innych zasadach, niż miało to miejsce w poprzednich latach.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, by wygrać Eurowizję? Analizujemy sympatie widzów na podstawie przykładów z zeszłych lat

Polskie preselekcje do Eurowizji odbędą się już 19 lutego. O zaszczyt reprezentowania naszego kraju walczyć będą: Unmute, Karolina Stanisławczyk & Chika Toro, Emila Dębska (Mila), Lidia Kopania, Karolina Lizer, Siostry Szlachta, Ania Byrcyn, Kuba Szmajkowski, Daria Marcinkowska oraz Krystian Ochman. Według internautów to trójka ostatnich kandydatów ma największe szanse na wygraną. Zwycięzca eliminacji wystąpi ze swoją piosenką w Turynie, gdzie odbędzie się tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Głosowanie na reprezentanta będzie miało w tym roku odmienny przebieg niż w poprzednich latach.

Eurowizja 2022. Kto będzie wybierał reprezentanta Polski?

Prezes TVP Jacek Kurski, zapowiedział, że w tym roku na reprezentanta Polski głosować będą mogli także widzowie. Jak podaje portal Wirtualne Media, zwycięzcę wybierze jury złożone z pięciu osób związanych z branżą rozrywkową, a nie wewnętrzna komisja, której werdykty niejednokrotnie budziły kontrowersje. W składzie sędziowskim znajdą się: Halina Frąckowiak, piosenkarka, Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny, Marcin Kusy, dyrektor radiowej Jedynki, Krystian Kuczkowski, dyrektor programowy TVP oraz Szymon Orłowski, muzyk i kompozytor. Wpływ na wynik będą miały także SMS-y telewidzów, którzy będą mogli wesprzeć swoich faworytów. Koncert będzie emitowany na żywo. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób głosy widzów wpłyną na ostateczny wynik.

Nie wszyscy kandydaci zaprezentowali już konkursowe utwory. W zeszły czwartek miała miejsce premiera teledysku do piosenki "River" Krystiana Ochmana. Według portalu Dziennik Eurowizyjny to właśnie on jest typowany przez zagranicznych bukmacherów zarówno na zwycięzcę polskich preselekcji, jak i 66. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja  w Turynie. Będzie to już 66. edycja. Reprezentant Polski wystąpi podczas drugiego półfinału.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.