Eurowizja 2022. Fani walczą o miejsce dla Dody w preselekcjach. Domagają się dzikiej karty: Sytuacja jest bezprecedensowa

Doda 13 stycznia poinformowała na Instagramie, że zgłosiła utwór "Fake Love" do konkursu Eurowizji 2022. Artystka wyraziła chęć udziału w muzycznej rywalizacji dwa miesiące po terminie. Fani szybko znaleźli usprawiedliwienie dla idolki i żądają wręczenia jej dzikiej karty.

Więcej na temat aktualnych wydarzeń przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl.

Doda kompletnie zaskoczyła fanów informując, że chce wziął udział w tegorocznym konkursie eurowizyjnym. Fani piosenkarki w komentarzach nie ukrywali, że od lat chcą, by artystka reprezentowała nasz kraj, przy okazji wróżąc jej wygraną. Lista kandydatów została ogłoszona 14 stycznia w "Pytaniu na śniadanie", a wśród nich zabrakło Rabczewskiej. Fani nie kryli niezadowolenia. Pojawiły się komentarze sugerujące, że TVP powinno zaryzykować i zapewnić jej miejsce w preselekcjach. Chcą, by artystka otrzymała dziką kartę, dzięki której będzie dopuszczona do występu w preselekcjach. Przy okazji zauważają, że to nie pierwszy raz, gdy Telewizja Polska nagnie przyjęte zasady. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Sprawa dla reportera" szokuje. Śpiewający Zenek to początek. Pamiętacie awanturę z Rutkowskim i zamaskowanymi mężczyznami?

Zobacz wideo Doda oceniła piosenkę Darii na Eurowizję. Ma uwagi do artystki

Eurowizja 2022. Fani domagają się wręczenia Dodzie dzikiej karty 

Decyzja Dody o wzięciu udziału w tegorocznym Konkursie Eurowizji spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem fanów. Na profilu Eurowizja TVP na Facebooku pojawiła się lista dziesięciu kandydatów, którzy wezmą udział w eliminacjach. 

Telewizja Polska podjęła decyzję o organizacji Koncertu Finałowego Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji - Turyn 2022, podczas którego zaprezentuje się dziesięcioro uczestników, wybranych z nadesłanych zgłoszeń - czytamy.

W finałowej dziesiątce artystów znaleźli się:

  • Ania Byrcyn - Dokąd?
  • Daria - Paranoia
  • Emilia Dębska (Mila) - All I Need
  • Karolina Lizer - Czysta woda
  • Karolina Stanisławczyk & Chika Toro - Move
  • Kuba Szmajkowski - Lovesick
  • Lidia Kopania - Why Does It Hurt
  • Ochman - River
  • Siostry Szlachta - Drogowskazy
  • Unmute - Głośniej niż decybele

Zabrakło jednak Dody. Internauci nie byli zachwyceni odrzuceniem kandydatury wokalistki, a w komentarzach domagali się wręcz, by dać jej szansę. Zauważyli, że do preselekcji został jeszcze miesiąc, a Telewizji Polskiej w przeszłości zdarzało się zmieniać zasady i podobnie jak Rabczewskiej, podejmować decyzje po wyznaczonym terminie. 

Przy dzikiej karcie chyba nie trzeba się zgłaszać. Nie było też mowy o preselekcjach. TVP też zmieniło zasady wyboru i długo po terminie podali, kto będzie startował - napisał jeden z internautów.
Dzięki Dodzie byłby może sukces TVP tak jak było z Sarą James, więc i sukces Kurskiego. TVP - więcej odwagi - Włosi zaryzykowali z kontrowersyjnym Maneskin i wygrali. Jak mierzyć wysoko to trzeba ryzykować.

Redaktor naczelny serwisu Eurowizja.org w rozmowie z portalem Eska.pl przyznał, że w regulaminie Krajowych Eliminacji nie ma informacji na temat dzikiej karty, ale sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że w początkowych zapewnieniach TVP reprezentanta miała wyłonić komisja. Okazało się inaczej i z tego powodu wszystko może się jeszcze zmienić. 

ZOBACZ: Eurowizja 2022. TVP zmienia zasady wyboru reprezentanta. Wyciągnęli wnioski z zeszłego roku? Widzowie będą zadowoleni

Sytuacja jest bezprecedensowa. Z jednej strony regulamin Krajowych Eliminacji mówi o nieprzekraczalnym terminie nadesłania zgłoszeń, a w opisie procesu wyboru reprezentanta nie znajdziemy żadnej wzmianki o dzikiej karcie. Z drugiej zaś w momencie zmiany decyzji i organizacji koncertu selekcyjnego część zapisów regulaminu zdezaktualizowała się i nie pasuje on do obecnych realiów. Pamiętajmy, że w historii polskich preselekcji TVP niejednokrotnie nas zaskakiwała, a w nadzwyczajnych okolicznościach decydowała się na przyznanie artyście dzikiej karty - przyznał Mieszko Czerniawski.

Jennifer AnistonJennifer Aniston na zdjęciu bez żadneo makijażu

Już 19 lutego w TVP odbędzie się koncert na żywo, podczas którego wystąpią kandydaci do Eurowizji 2022. Myślicie, że Doda ma szansę znaleźć się wśród artystów? 

Więcej o: