Eurowizja 2022. Wiemy, kto wystąpi w eliminacjach. Zabrakło Dody. Tym razem to widzowie wybiorą reprezentanta Polski

19 lutego odbędą się eliminacje do Eurowizji 2022. Tym razem władza zostanie oddana w ręce telewidzów, którzy będą mogli głosować na wybranych wykonawców. Kto znalazł się na liście kandydatów do reprezentacji Polski?

Więcej na temat aktualnych wydarzeń przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Turynie. W ubiegłym roku to właśnie Włosi z zespołu Maneskin pokonali resztę wykonawców i zorganizują widowisko u siebie. W Eurowizji 2022 weźmie udział 41 państw, w tym Polska. Kto będzie nas reprezentował? O tym, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, zadecydują widzowie. Wiemy już, kto wystąpi w eliminacjach.

Zobacz wideo Doda oceniła piosenkę Darii na Eurowizję. Ma uwagi do artystki

Eurowizja 2022. Wiemy, kto wystąpi w eliminacjach. Tym razem to widzowie wybiorą reprezentanta Polski

19 lutego w TVP odbędzie się koncert na żywo, podczas którego wystąpią kandydaci do Eurowizji 2022. Wybór reprezentanta lub reprezentantki Polski na Eurowizję będzie złożony z głosów komisji (w niej mają zasiąść osoby związane z rynkiem muzycznym) oraz widzowie. Fani konkursu będą mogli oddać głos przez SMS. A na kogo? Lista kandydatów została ogłoszona 14 stycznia w "Pytaniu na Śniadanie". Jak poinformował Marek Sierocki, w tym roku było aż 150 zgłoszeń, spośród których wybrano dziesięcioro wykonawców. W preselekcjach zaśpiewają:

  • Unmute
  • Karolina Stanisławczyk
  • Emilia Dębska-Olejnik
  • Daria
  • Krystian Ochman
  • Lidia Kopania
  • Kuba Szmajkowski
  • Karolina Lizer
  • Siostry Szlachta
  • Anna Byrcyn
Eurowizja wzbudza ogromne emocje. Myślę, że dobrze, że widzowie Telewizji Polskiej będą mieli wpływ na to, kto pojedzie do Turynu - powiedział Marek Sierocki w "Pytaniu na Śniadanie".

Ciekawostką jest w tym roku zwłaszcza pierwsza propozycja, ponieważ Unmute to zespół złożony z osób niesłyszących, które "śpiewają" w języku migowym. W teledysku "Głośniej niż decybele" słowa piosenki, zamiast usłyszeć, można zobaczyć. W zestawieniu natomiast zabrakło m.in. Dody, która spontanicznie zdecydowała się wysłać zgłoszenie na ostatnią chwilę, ale jak sama przyznała, już po terminie.

Eurowizja 2022 odbędzie się w Turynie w dniach 10, 12 i 14 maja. Konkurs odbędzie się już po raz 66. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Polskę reprezentował Rafał Brzozowski, którego wybrały władze TVP. Teraz Telewizja Polska oddała władzę z powrotem w ręce telewidzów, tak jak to było w poprzednich latach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.