W "Przyjaciółkach" zaczynali jako maluchy, dziś mają po 17 lat. Serialowi Staś i Franek to wnukowie znanego polityka

Kajetan i Antoni Borowscy, aktorzy dziecięcy wcielający się w synów Anki i Pawła, pierwszy raz pojawili się w "Przyjaciółkach" w 2012 roku. Dziś to już niemal dorośli mężczyźni - jak zmienili się przez lata grania w serialu?

"Przyjaciółki" królują w ramówce Polsatu już od ponad dekady, a jak wynika z danych Wirtualnych Mediów, serial o czterech przyjaciółkach cały czas gromadzi przed telewizorami ponad milionową widownię. Fani serialu pokochali rodziny z "Przyjaciółek", a grające w nich dzieci dorastały na oczach widzów. Tak było m.in. w przypadku Stasia i Franka, czyli Kajetana i Antoniego Borowskich.

Zobacz wideo Małgorzata Socha o swoim nazwisku

Najbardziej spektakularne metamorfozy aktorskieNajbardziej spektakularne metamorfozy aktorskie. Oni oszpecili się dla roli

Serialowi Staś i Franek z "Przyjaciółek" to wnukowie znanego polityka

Znani z serialu bliźniacy przyszli na świat w 2004 roku. Choć wspólnie na planie "Przyjaciółek" znaleźli się w 2012 roku, Antoni debiut przed kamerą zaliczył już rok wcześniej w etiudzie szkolnej "Obudź się". Kajetan z kolei w 2012 zagrał w filmie fabularnym "Ostatnie piętro", a jego brat miał także krótki, zaledwie dwuodcinkowy, epizod w "M jak miłość". 

Poza "Przyjaciółkami" bliźniacy przed kamerą stanęli wspólnie tylko raz. W 2016 roku wzięli udział w kampanii reklamowej sieci Plus, w której wcielili się w synów Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka. W serialu Polsatu od 2019 roku także możemy oglądać już tylko Antoniego, czyli serialowego Stasia. Scenarzyści "Przyjaciółek" nie byli łaskawi dla drugiego syna Anki i Pawła. Franek zginął w katastrofie lotniczej.

 

'Nastoletnie matki'"Nastoletnie matki". Amber odsłoniła kulisy show, a Farrah stała się królową programów

Kajetan i Antoni Borowscy są wnukami znanego polityka, byłego marszałka Sejmu, Marka Borowskiego. Lata temu, gdy chłopcy byli bardzo mali, dziadek odradzał im studia prawnicze i marzył, aby zostali naukowcami:

Nie będę ich specjalnie odstręczał od polityki, ale wolałbym, żeby zostali naukowcami, a przede wszystkim zdobyli porządne, europejskie wykształcenie. Nie ja będę decydował o ich życiu, ale jeżeli będę ich do czegoś zniechęcał, to do studiowania prawa. Studia prawnicze źle wpływają na bliźniaki - powiedział Borowski wywiadzie dla portalu Blizniaki.net, gdy chłopcy mieli dwa lata.

Kajetan i Antoni mają obecnie 17 lat i na razie spełniają się w aktorstwie. Z racji ich młodego wieku trudno przewidywać, czy to jedynie chwilowa pasja, czy też z tym zawodem będą łączyć swoją przyszłość. Nie jest jeszcze za późno, aby poszli w ślady dziadka. Jak się zmieniali serialowi Staś i Franek? Sprawdźcie w naszej galerii.

Więcej o: