Morawiecki pod telefonem do przyjaciela w "Milionerach". Skecz kabaretu z wypowiedzią premiera stał się hitem

Żarty z polityków to w polskich kabaretach mocno ograny temat. Tym razem jednak twórcy wykorzystali głośną wypowiedź Mateusza Morawieckiego w bardzo kreatywny sposób.

W połowie września premier Morawiecki wziął udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu, gdzie został zapytany o cenę chleba w sklepie. Jego rozwlekła i wymijająca odpowiedź na to, zdawałoby się, proste pytanie, stała się powodem do tworzenia rozlicznych memów. Do tej sytuacji odnieśli się również artyści w wyemitowanym w Polsacie programie "Kabaret na żywo". Twórcy z Kabaretu Młodych Panów zainscenizowali scenę z teleturnieju "Milionerzy", w którym uczestnik musi odpowiedzieć na pytanie "Ile kosztuje zwykły bochenek chleba?". Mężczyzna postanawia zadzwonić do znajdującego się pod telefonem "Matiego".

Zobacz wideo Wpadki telewizyjne, które przeszły do historii

Siostrzenica Mateusza Morawieckiego w 'Twoja twarz brzmi znajomo'Siostrzenica Mateusza Morawieckiego w show Polsatu. Może liczyć na wsparcie rodziny?

Kabaret użył wypowiedzi premiera w "Milionerach"

Gdy tylko kabaretowy "Hubert Urbański" łączy się ze znajdującym się pod telefonem "Matim", możemy usłyszeć głos premiera, który mówi:

Dzień dobry państwu, pozdrawiam z Karpacza.

Uczestnik teleturnieju prosi "Matiego" o skupienie, odczytuje pytanie o cenę chleba, na co słyszy odpowiedzieć przyjaciela:

Staram się od czasu do czasu właśnie robić zakupy właśnie po to, żeby w sklepie spożywczym zobaczyć, jakie są ceny, porównuję je też do cen w skupie. Na przykład bardzo ważne jest dzisiaj takie zjawisko (...) - kontynuuje Mati, a 30 sekund na odpowiedź nieubłaganie mija.

Wściekły mężczyzna opuszcza studio, nie mogąc uwierzyć, że przyjaciel w taki sposób odpowiedział na krótkie pytanie. Fragment z kabaretowego programu Polsatu został udostępniony na Facebooku w niedzielę 19 września i zaledwie w kilkanaście godzin został odtworzony prawie pół miliona razy. Pod postem znalazły się też setki komentarzy od widzów zachwyconych kreatywnością kabareciarzy.

Marcin Matczak, Mateusz MorawieckiOjciec Maty zapytany o wulgaryzmy syna. Swoją odpowiedzią wbił szpilę Morawieckiemu

Cała scenka nawiązuje do wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, który na pytanie o cenę chleba udzielił półtoraminutowej odpowiedzi, w zasadzie nie nawiązując w ogóle do meritum.

Więcej o: