"Milionerzy". System karbowy to jedna z najstarszych metod...? Schody zaczęły się już przy pytaniu za 500 złotych

"Milionerzy". W powtórce 327. odcinka szóstego sezonu Hubert Urbański zapytał uczestnika o system karbowy. Jak pan Jacek poradził sobie z tym pytaniem? Czy znał prawidłową odpowiedź?

Program "Milionerzy" od lat emitowany jest na antenie TVN-u. Jest jednym z najchętniej oglądanych teleturniejów w Polsce. Jego uczestnicy biorą udział w emocjonującej grze o milion złotych. Droga do osiągnięcia wygranej to dwanaście pytań z dwoma progami gwarantowanymi i trzema kołami ratunkowymi. "Milionerów" możemy oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55. W powtórce 327. odcinka szóstego sezonu, prowadzący program, Hubert Urbański, zapytał uczestnika o system karbowy.

'Milionerzy'. Pytanie z programu"Milionerzy". Nieprawdą jest, że trójząb... Uczestniczka potrzebowała pomocy

"Milionerzy". System karbowy to jedna z najstarszych metod:

  • A: "liczenia"
  • B: "nadzoru w przemyśle"
  • C: "wydobycia węgla"
  • D: "wyprawiania skór"

"Milionerzy". Pytanie za 500 złotych o system karbowy. Wcale nie takie proste, jak mogłoby się wydawać

Pan Jacek Mróz z Częstochowy - inżynier górnictwa, podobnie jak wszyscy uczestnicy, przyszedł do programu by spełnić swoje marzenie o zostaniu milionerem. Niestety, problem pojawił się już przy pierwszym pytaniu za 500 złotych. Dotyczyło ono systemu karbowego.

Uczestnik przez dłuższy czas próbował wyeliminować którąś z czterech odpowiedzi, jednak nie potrafił jednoznacznie wskazać, którą. Pan Jacek postanowił więc skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, którym była "pomoc publiczności". Głosujący wskazali jako najbardziej prawdopodobny wariant A "liczenia". Idąc tym tropem, uczestnik postanowił zaznaczyć właśnie tą odpowiedź.

'Milionerzy'"Milionerzy". Co oznacza żółta wstążka przyczepiona do psiej smyczy? Odpowiedź na pytanie z programu

Okazało się, że była ona prawidłowa, dzięki czemu Pan Jacek zdobył 500 złotych i mógł walczyć o pierwszą sumę gwarantowaną, którą jest 1000 złotych. 

System karbowy polegał na nacinaniu karbów w różnorodnych materiałach, początkowo w kościach, później również na drewnie.

Zobacz wideo Kim jest nowy chłopak Honoraty Skarbek? [Plotkersi Extra
Więcej o: