Księżna Diana miała romans. "Leżałam w nocy, kochając cię rozpaczliwie". James Hewitt sporo zarobił na tej relacji

Nowy sezon serialu "The Crown" wzbudził wiele kontrowersji. Szczególne zainteresowanie wzbudził wątek romansu księżnej Diany. Jej kochanek opowiedział o tej tajemniczej relacji.

Wraz z nowym sezonem serialu "The Crown" opowiadającego o życiu rodziny królewskiej, zaczęły pojawiać się spekulacje i pytania widzów. W nowym sezonie do rodziny dołącza księżna Diana. Mamy okazję lepiej poznać jej burzliwe małżeństwo z księciem Karolem, ale również jej tajemniczy romans. Anna Pasternak w książce "Princess in Love" opisała relację księżnej Diany z Jamesem Hewittem. 

królowa Elżbieta II, 'The Crown'Były sekretarz królowej krytykuje "The Crown"

Księżna Diana miała romans

Para miała poznać się na przyjęciu organizowanym przez Hazel West. James Hewitt służył wtedy w armii brytyjskiej. Według książki "Princess in Love" romans miał rozpocząć się w roku 1986. Mężczyzna sam później wydał książkę "Love and War", w której napisał, że Diana poprosiła go o lekcję jazdy konnej. 

Tylko jedna rzecz poszła nie tak. Zakochaliśmy się - pisze Hewitt.

Księżna Diana miała romansKsiężna Diana miała romans eastnews.pl

Księżna Diana, królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II miała już dość humorów księżnej Diany. Nadała jej niemiły pseudonim

Pasternak opisała relację pary dla Daily Mail i ujawniła, że mężczyzna do Pałacu Kensington wjeżdżał schowany w bagażniku samochodu. Odwiedzanie księżnej było dla niego stresujące, ale Diana miała osobną sypialnię. Okazało się też, że Hewitt grywał z księciem w polo, a sam Karol doskonale wiedział o romansie. Cieszył się z niego, bo Diana była rozproszona, a on mógł spędzać czas z Camillą. 

Księżna Diana i James Hewitt pisali do siebie listy miłosne. Wiedza o nich była dość powszechna, bo mężczyzna dostawał propozycje chęci zakupienia ich. Był zainteresowany sprzedażą za najwyższą cenę.

Myślę, że są to dokumenty historyczne napisane przez nią do mnie, gdy służyłem w wojnie w Zatoce Perskiej i będą stawały się coraz bardziej ważną historyczną częścią tego, co się działo - mówił mężczyzna.

Pasternak w Daily Mail poinformowała jednak o dość prywatnej korespondencji ze strony Diany, która miała napisać:

Leżałam w nocy, kochając cię rozpaczliwie i dziękując Bogu za wprowadzenie cię do mojego życia - mój ukochany, jesteś najbardziej magiczną i wyjątkową osobą, jaką kiedykolwiek spotkałam i jakie mam ogromne szczęście, że byłam przez ciebie kochana.

Romans pary wygasł, gdy Hewitt został wysłany na służbę do Niemiec w 1989 roku. Na chwilę powrócili do siebie rok później, ale księżna Diana miała wtedy ostatecznie zakończyć relację i przestać odbierać od mężczyzny telefony. Później okazało się, że Hewitt komercjalizował znajomość z księżną. BBC zauważyło, że otrzymał 300 000 tysięcy funtów za pomoc w książce "Princess in Love" oraz milion funtów za wywiad w "News of the World". 

Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji
Więcej o: