Księżna Diana miała romans. "Leżałam w nocy, kochając cię rozpaczliwie". James Hewitt sporo zarobił na tej relacji

Nowy sezon serialu "The Crown" wzbudził wiele kontrowersji. Szczególne zainteresowanie wzbudził wątek romansu księżnej Diany. Jej kochanek opowiedział o tej tajemniczej relacji.

Wraz z nowym sezonem serialu "The Crown" opowiadającego o życiu rodziny królewskiej, zaczęły pojawiać się spekulacje i pytania widzów. W nowym sezonie do rodziny dołącza księżna Diana. Mamy okazję lepiej poznać jej burzliwe małżeństwo z księciem Karolem, ale również jej tajemniczy romans. Anna Pasternak w książce "Princess in Love" opisała relację księżnej Diany z Jamesem Hewittem. 

Księżna Diana miała romans

Para miała poznać się na przyjęciu organizowanym przez Hazel West. James Hewitt służył wtedy w armii brytyjskiej. Według książki "Princess in Love" romans miał rozpocząć się w roku 1986. Mężczyzna sam później wydał książkę "Love and War", w której napisał, że Diana poprosiła go o lekcję jazdy konnej. 

Tylko jedna rzecz poszła nie tak. Zakochaliśmy się - pisze Hewitt.

Księżna Diana miała romansKsiężna Diana miała romans eastnews.pl

Pasternak opisała relację pary dla Daily Mail i ujawniła, że mężczyzna do Pałacu Kensington wjeżdżał schowany w bagażniku samochodu. Odwiedzanie księżnej było dla niego stresujące, ale Diana miała osobną sypialnię. Okazało się też, że Hewitt grywał z księciem w polo, a sam Karol doskonale wiedział o romansie. Cieszył się z niego, bo Diana była rozproszona, a on mógł spędzać czas z Camillą. 

Księżna Diana i James Hewitt pisali do siebie listy miłosne. Wiedza o nich była dość powszechna, bo mężczyzna dostawał propozycje chęci zakupienia ich. Był zainteresowany sprzedażą za najwyższą cenę.

Myślę, że są to dokumenty historyczne napisane przez nią do mnie, gdy służyłem w wojnie w Zatoce Perskiej i będą stawały się coraz bardziej ważną historyczną częścią tego, co się działo - mówił mężczyzna.

Pasternak w Daily Mail poinformowała jednak o dość prywatnej korespondencji ze strony Diany, która miała napisać:

Leżałam w nocy, kochając cię rozpaczliwie i dziękując Bogu za wprowadzenie cię do mojego życia - mój ukochany, jesteś najbardziej magiczną i wyjątkową osobą, jaką kiedykolwiek spotkałam i jakie mam ogromne szczęście, że byłam przez ciebie kochana.

Romans pary wygasł, gdy Hewitt został wysłany na służbę do Niemiec w 1989 roku. Na chwilę powrócili do siebie rok później, ale księżna Diana miała wtedy ostatecznie zakończyć relację i przestać odbierać od mężczyzny telefony. Później okazało się, że Hewitt komercjalizował znajomość z księżną. BBC zauważyło, że otrzymał 300 000 tysięcy funtów za pomoc w książce "Princess in Love" oraz milion funtów za wywiad w "News of the World". 

Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.