"The Voice Of Poland". Nokauty. Jurorzy wybrali ekipy do odcinków na żywo. Jest kilka niespodzianek.

Żarty się skończyły, zaczęły się "lajfy". Właściwie zaczną się za tydzień, w tym odcinku poznaliśmy uczestników. Kilka decyzji jurorów było sporym zaskoczeniem.

Każdemu z jurorów zostało w arsenale dziewięć petard, dziewięciu zawodników. Trzech z nich od razu miało otrzymać "paszporty" do odcinków na żywo ("lajfów"). Pozostała szóstka została rozbita na dwie grupy, z każdej z nich do "lajfów" przejść miała jedna osoba. W sumie na żywo reprezentować swojego jurora będzie pięciu uczestników programu.

DRUŻYNA ANDRZEJA "PIASKA" PIASECZNEGO

Piasek do odcinków na żywo na dzień dobry wytypował następujących uczestników: Maćka Grendę, Krzysztofa Bobeckiego, Williama Prestigiacomo. Ten ostatni nie umiał ukryć swojej wdzięczności do trenera.

Ktoś we mnie wierzy, wiesz o co mi chodzi, ktoś wierzy i ufa, że mogę coś z siebie dać - mówił.

Dalsze dwie osoby, które trafiły do odcinków na żywo, to Piotr Tłustochowicz i Karolina Leszko. Swoją drogą, zmuszenie Piotra do walki o miejsce w "lajfach" było sporą niespodzianką. Po jego fenomenalnym występie tydzień temu można było spodziewać się, że teraz nie będzie musiał walczyć o kwalifikację do następnego etapu.

Oto zwycięska drużyna. Od lewej: Piotr Tłustochowicz, Maciej Grenda, Krzysztof Bobecki, William Prestigiacomo i Karolina Leszko.

The Voice Of PolandThe Voice Of Poland Screen z TVP2 Screen z TVP2

 

DRUŻYNA BARONA I TOMSONA

Baron i Tomson wyjątkowo przepuścili do "lajfów" cztery osoby, ponieważ śpiewające rodzeństwo Julia i Jędrzej Skibowie traktowani są jako jeden podmiot muzyczny. Oprócz nich "paszporty" otrzymali Tobiasz Staniszewski oraz Anna Kłys.

O udział w dalszej części programu musiał bić się między innymi Paweł Tymiński, który zachwycił Edytę Górniak już w trakcie przesłuchań w ciemno. Słuchała go wtedy ze łzami w oczach. Teraz? Na stojąc.

Jezu... Paweł... Strasznie mnie wzruszyłeś. To było twoje najpiękniejsze wykonanie ze wszystkich, jakie słyszałam - powiedziała łamiącym się głosem. - Pokazałeś ogrom emocji w taki sposób, że jestem na granicy płaczu.

Gdyby Paweł był w drużynie Edi, bez wątpienia nie musiałby nawet śpiewać, żeby przejść do następnego etapu. Wydawało się jednak, że po tak wzruszającej rekomendacji panowie z Afromental nie będą mieli problemu, żeby zabrać śpiewaka do "lajfów". Tak się jednak nie stało. Wzięli Patryka Glinkę. Oprócz niego nominację wyśpiewała sobie jeszcze Marta Moszczyńska.

Od lewej: Tobiasz Staniszewski, Patryk Glinka, Jędrzej i Julia Skibowie, Marta Moszczyńśka i Anna Kłys.

The Voice Of PolandThe Voice Of Poland Screen z TVP2 Screen z TVP2

 

DRUŻYNA EDYTY GÓRNIAK

Edyta Górniak przepustki do "lajfów" wręczyła Julii Bogdańskiej, Marcinowi Czyżewskiemu (Edyta Górniak: Marcin jest moim czarnym koniem") i Ani Andrzejewskiej.

Anę Andrzejewską z kolei nazwała swoją "złotą perłą".

Ana się pięknie zaprezentowała na "blindach" i każdej jej kolejne wystąpienie utwierdzało mnie w przekonaniu, że to był bardzo dobry wybór - uzasadniła.

Niespodziewane słowa diwy padły później, podczas dogrywek. O miejsce w drużynie Edyty Górniak w występach na żywo walczyła między innymi Ola Turoń. Mocnym, fantastycznym głosem zaśpiewała dynamiczną piosenkę "I Wish" Stevie Wondera.

Olu, masz taką technikę, że ja bym się nie chciała z tobą zmierzyć.
Widzisz? Już druga osoba ci to mówi - dodała Marysia Sadowska.

Czy to wystarczyło, żeby Ola Turoń przeszła do kolejnego etapu? Nie. Edyta Górniak wybrała Kasię Miśkowiec. Oprócz niej miejsce w "lajfach" wywalczył sobie Daniel Cebula-Orynicz.

Od lewej: Daniel Cebula-Orynicz, Marcin Czyżewski, Julia Bogdańska, Edyta Górniak, Ana Andrzejewska i Kasia Miśkowiec.

The Voice Of PolandThe Voice Of Poland Screen z TVP2 Screen z TVP2

 

DRUŻYNA MARYSI SADOWSKIEJ

Pierwszy "paszport" Marysia Sadowska wręczyła Kasi Malendzie, w której - jak przyznała - widzi siebie sprzed 10 lat. Następne otrzymali Asteya Dec i Krzysztof Iwaneczko.

Iwaneczko: rewelacyjny głos.

Ja się już martwię, żeby mu się w głowie nie przewróciło od tych wszystkich komplementów, które słyszy, ale przy tym on naprawdę cały czas jest bardzo skromny - oceniła śpiewaka Sadowska.

Iwaneczko będzie zapewne w "lajfach" jej asem atutowym.

Kolejne osoby, które już samodzielnie musiały sobie wywalczyć awans, to Sabina Nycek i Patryk Skoczyński. Wybór tego ostatniego poprzedziło coś na kształt szantażu ze strony Piaska, zachwyconego uczestnikiem.

Jeśli Maria nie wybierzesz Patryka, to ja cię zamknę w toalecie i nie wypuszczę do końca tego sezonu! - zagroził.

Wybrała, dzięki czemu pozostali uczestnicy wciąż mają trenerkę.

Od lewej: Sabina Nycek, Patryk Skoczyński, Krzysztof Iwaneczko, Marysia Sadowska, Asteya Dec i Kasia Malenda.

The Voice Of PolandThe Voice Of Poland Screen z TVP2 Screen z TVP2

 

Dwadzieścioro uczestników weźmie udział w odcinkach na żywo. Pierwszy z nich już za tydzień.

alex

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.