Małgorzata Kożuchowska odebrała krzyż kawalerski. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki. Jak zareagowała? "Żyję na tym świecie nie od dziś i..."

Małgorzata Kożuchowska odebrała z rąk prezydenta krzyż kawalerski, co spotkało się z miażdżącą krytyką internautów. Jak aktorka zareagowała na tę falę negatywnych emocji?

Małgorzata Kożuchowska została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej". Fakt ten był szeroko komentowany w sieci, przeważnie negatywnie. Aktorce zarzucano, że nie ma na koncie wystarczających zasług, by otrzymać tak ważne odznaczenie państwowe, a wyróżnienie zawdzięcza swoim koneksjom. W odpowiedzi Kożuchowska wystosowała oświadczenie, argumentując, że "na żadnym z odznaczeń nie ma partyjnego znaczka".

W rozmowie z Plotek.pl aktorka przyznała, że nie była jednak zaskoczona tak negatywną reakcją na swój sukces.

Żyję na tym świecie nie od dziś i było dla mnie do przewidzenia, że tego typu reakcje mogą się również pojawić. Zazwyczaj jest tak, że ta fala hejtu rodzi drugą falę - obrońców, którzy chcą w jakiś sposób skasować tę pierwszą falę, niosącą negatywne emocje. Tak było i w tym wypadku. W ten sposób na to patrzę.
Może zaskakiwać skala, ale ponieważ wszystko się rozwija i internet jest coraz bardziej dostępny i właściwie każdy ma do niego dostęp, często komentując rzeczy z fejkowych kont, albo całkowicie anonimowo. Nie ma się co dziwić. Taki jest nasz świat. Nie mówię, że mi się to podoba i że się z tym zgadzam, albo że to jest fajne i nie należy nic z tym robić. Uważam, że powinno być prawo, które to reguluje, ponieważ generowanie negatywnych emocji nie jest nam w życiu potrzebne. Powinniśmy się ładować pozytywną energią i uczyć się cieszenia z sukcesów nie tylko swoich, ale i innych.

Z wystąpieniem aktorki w Belwederze wiązała się jeszcze jedna kontrowersja. Choć zabrała ze sobą syna i na zakończenie uroczystości pozowała z nim do zdjęć, we wspomnianym wyżej oświadczeniu zaznaczyła, że nie zgadza się na publikację wizerunku chłopca.

Stając do pamiątkowego zdjęcia z Panem Prezydentem i moim synkiem ustaliłam z fotografem prezydenckim, że zdjęcie to będzie tylko i wyłącznie dla mnie na pamiątkę oraz do użytku wewnętrznego Kancelarii Prezydenta, bez możliwości jego publikacji. Niestety, nie zwróciłam uwagi, że w tym czasie zdjęcia robili również zaproszeni do Belwederu fotoreporterzy prasowi stojący w oddaleniu.

Andrzej Duda, Małgorzata Kożuchowska z synemAndrzej Duda, Małgorzata Kożuchowska z synem FORUM

 

I tu znowu pojawiła się krytyka, bo nie wszyscy uwierzyli w tłumaczenie aktorki.

Bardzo lubię Kożuchowską, ale "nie zauważyła? Nie zwróciła uwagi? No Matuluuuuuuu - skomentowała Karolina Korwin-Piotrowska.

Choć argumentacja dziennikarki jest logiczna, to trudno się dziwić Kożuchowskiej, że zależało jej na obecności syna w tak ważnym dla niej dniu.

Potraktowałam tę sytuacje jak najbardziej prywatnie, czyli zachowałam się jak każda kochająca mama i żona. Po prostu poszłam z całą swoją rodziną i pomyślałam sobie, że dla mojego syna kiedyś to będzie wspaniała pamiątka. Nie wiem, czy dożyję wnuków, ale mam nadzieję, że one kiedyś zobaczą te zdjęcia i będą ze swojej babci dumne. Nie myślałam o sobie jako o osobie publicznej, która ma do odegrania jakąś rolę. Ucieszyłam się z tego odznaczenia po prostu, prywatnie - powiedziała nam aktorka.

WJ

Więcej o:
Komentarze (29)
Małgorzata Kożuchowska odebrała krzyż kawalerski. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki. Jak zareagowała?
Zaloguj się
 • Gość: gość

  Oceniono 35 razy 19

  To jest przykre, że tylu utalentowanych artystów w Polsce ( nie mówie o aktorach nawet) nie zasługuje według prezydenta na uznanie a aktorka serialowa zrewolucjonizowała polską kulturę ....smutne

 • Gość: gosc

  Oceniono 27 razy 17

  krytyka sie nalezala a order nie.Cala prawda w paru slowach.

 • Gość: zbulwersowana

  Oceniono 28 razy 14

  Szlak mnie trafia . Beztalencie dostało Krzyż. Rzygam. To co się w Polsce w tej chwili dzieje to obłęd. Która to już Misiewicz.

 • Gość: Kol

  Oceniono 32 razy 14

  Żałosne beztalencie udające aktorkę,Kozuchowska daruj sobie

 • Gość: gość

  Oceniono 23 razy 13

  Nie wiem dlaczego ale od razu pomyślałam o Pani Annie Dymnej i tak porównałam z osiągnięciami pani Kożuchowskiej. Pani Małgosi zazdroszczę dobrego samopoczucia i braku samokrytyki.

 • Gość: rita

  Oceniono 30 razy 12

  Nie cierpie tej seplejacej baby, ale krzyż to juz parodja, niby za co????? dlaczego np. Karolak nie dostał, bo co nie pisior ?????? żenada z tych krzyży.......

 • Gość: gośç

  Oceniono 25 razy 11

  brak pokory wobec środowiska gdzie są naprawdę utalentowane aktorki Małgorzata MISIEWICZ Kożuchowska smutne

 • do_podziwu

  Oceniono 23 razy 9

  " Nie wiem, czy dożyję wnuków, ale mam nadzieję, że one kiedyś zobaczą te zdjęcia i będą ze swojej babci dumne"
  ... nie wiem droga Pani od "kartonow" ,pan duda pewno liczy na to samo kiedy zostanie dziadkiem .A zycie jak to zycie ,pani wnukowie zdjecie spala a pana dudy beda sie "spalac" ze wstydu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX