Sylwester z Dwójką, Polsatem czy TVN-em? Co proponują nam telewizje w ostatnią (i pierwszą) noc roku?

Dwójka zagra we Wrocławiu, TVN w Krakowie, a "Sylwestrowy rejs" Polsatu wypływa z Gdyni. Czego spodziewać się, jeśli zdecydujecie się na Sylwestra przed telewizorem?

Do końca roku zostały już godziny. Jedni od dawna mają zaplanowane wyjazdy, inni będą szaleć na domówkach. Dla tych, którzy rozważają, czy warto bawić się przy telewizyjnych imprezach, spieszymy z dostarczeniem danych. W tym roku widzów przed telewizory zapraszają TVP2, TVN i Polsat.

W jakich miastach stacje telewizyjne organizują imprezy sylwestroweW jakich miastach stacje telewizyjne organizują imprezy sylwestrowe Jan Sochaczewski/Plotek.pl Jan Sochaczewski/Plotek.pl

TVP2 - Muzyczna podróż bez granic po krajach Europy we Wrocławiu

Telewizja Polska przygotowuje wielki koncert we Wrocławiu. Punktualnie o godzinie 20:00 rozpocznie się transmisja, która potrwa do 2:00 w nocy.

Będzie gorąca atmosfera, nie możecie tego przegapić - przekonywała Cleo na konferencji. - Będziemy my, gorące Słowianki i oczywiście Donatan. Razem rozgrzejemy atmosferę.

W ciągu 6-godzinnej imprezy wystąpi wiele gwiazd. Poza Cleo i Donatanem usłyszymy Bajm, LemOn, Pectus, Perfect, Margaret, Nataszę Urbańską, Patrycję Markowską, Rafała Brzozowskiego, Braci, Afromental, Mesajah, Marka Piekarczyka, Piersi oraz finalistów programu "The Voice of Poland". Artyści, poza własnymi kompozycjami, zaśpiewają także międzynarodowe przeboje, które "Polacy znają i kochają od lat", wszystko - jak obiecuje organizator - bez playbacku.

Od gorących rytmów południa, przez folkowe Bałkany, melodyjne Włochy, poetycką Francję, rockową Anglię, po przebojową Szwecję i oczywiście największe, rodzime hity! Cały wrocławski rynek zatańczy też charakterystyczne tańce europejskie, m.in. zorbę, flamenco, walca angielskiego czy taniec irlandzki - zapewniają organizatorzy.

Poza polskimi gwiazdami pojawią się także zagraniczne: Drupi i Thomas Anders z zespołu Modern Talking. Taki zestaw, a także taki repertuar realizują ideę koncertu: muzyczną podróż bez granic po krajach Europy. Stanowi ona nawiązanie do jednego z najważniejszych programów Unii Europejskiej - projektu Europejska Stolica Kultury. W 2016 roku ten tytuł przypadnie właśnie Wrocławiowi.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA GWIAZD SYLWESTRA TVP2 >>

Występy muzyczne przeplatane będą skeczami kabaretowymi w wykonaniu grupy KSM (Kabaret Skeczów Męczących), jak również noworocznymi wideo-życzeniami od widzów (wybranymi przez Komisję Konkursową Telewizji Polskiej), które od 17 listopada można przesyłać za pomocą formularza na Wroclaw.pl.

Konferansjerką zajmą się Tomasz Kammel, aktor z serialu "Rodzinka.pl" - Maciej Musiał, a także Halina Mlynkowa i Barbara Kurdej-Szatan.

Sylwester TVP2 Kto wystąpiSylwester TVP2 Kto wystąpi Jan Sochaczewski/Plotek.pl Jan Sochaczewski/Plotek.pl

Polsat - Sylwestrowy Rejs Przebojów dookoła świata w Gdyni

W tym roku Polsat zaprasza na "Sylwestrowy Rejs Przebojów dookoła świata". Motyw przewodni świetnie wpisuje w klimat portowej Gdyni, jednak stacja wraca do tego miasta jeszcze z jednego powodu. To właśnie tam zorganizowali największą noworoczną imprezę 2013 roku, ze 150 tysiącami gośćmi na Skwerze Kościuszki i ponad sześcioma milionami widzów, które oglądały Sylwestrową Moc Przebojów w Polsacie.

W tym roku Nina Terentiew ma nadzieję nie tylko powtórzyć ten sukces, co nawet go przebić. Pomóc w tym mają gwiazdy: Krzysztof Krawczyk, Kamil Bednarek, Enej, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Ania Wyszkoni, Jacek Stachursky, KOMBII, no i najbarwniejsza z nich: Doda. Artystka zapowiada, że zamierza urządzić wielkie show. Na scenę wjedzie na tajemniczej maszynie, ale to nie wszystko:

Zobacz wideo

Jako że jednak rejs jest "dookoła świata", polscy artyści, poza swoimi utworami, zaśpiewają także zagraniczne przeboje.

Płynąć będziemy od bieguna południowego do północnego, po drodze zawijając do pulsujących najgorętszymi rytmami portów świata. I to nie tylko morskich - przekonują organizatorzy.

I tak na przykład Doda zaśpiewa hity Rihanny czy Cher, Jacek Stachursky "Biełyje Rozy", a Paulla "I Wanna Dance With Somebody" Whitney Houston. O międzynarodowy wymiar imprezy zadbają także artyści z programu "Twoja twarz brzmi znajomo", którzy wystąpią jako Justin Bieber (Artur Chamski), Shakira (Katarzyna Skrzynecka) czy Sabrina (Maja Bohosiewicz).

<< ZOBACZ ZDJĘCIA GWIAZD SYLWESTRA POLSATU >>

Polsat do swojego Sylwestra zachęca także imponującymi liczbami. O oprawę imprezy zadba 1200 osób, filmować ją będzie 20 kamer. Scena będzie liczyć 2,5 tysiąca metrów, a na niej znajdzie się ściana monitorów wielkości solidnej kamienicy, a przed nią widownia o powierzchni kilku kilometrów kwadratowych. Gospodarze wieczoru to aż 8 osób, w składzie: Krzysztof Ibisz i Anna Głogowska z "Tańca z Gwiazdami", Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Rock z "Must Be The Music" oraz Agnieszka Popielewicz i Darek Maciborek z RMF FM. Start o 20.

Sylwester Polsatu, Gdyni. Kto wystąpi?Sylwester Polsatu, Gdyni. Kto wystąpi? Jan Sochaczewski/Plotek.pl Jan Sochaczewski/Plotek.pl

TVN - Kraków miasto królów

Sylwester w KrakowieSylwester w Krakowie Mat.prasowe Mat.prasowe

TVN na swojego Sylwestra już drugi rok z rzędu wybrał Kraków. Tym razem w "mieście królów" - jak głosi napis na logo imprezy - ma być "po królewsku", przekonują organizatorzy.

Współpraca z takim partnerem jakim jest TVN, wpisuje się idealnie w strategię wizerunkową miasta - mówi Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.
My natomiast cieszymy się, że udało nam się skompletować wyjątkowych polskich wykonawców, a widzowie naszej stacji będą mogli zobaczyć multimedialne show, jakie przygotowaliśmy w tym roku - dodaje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Na scenie będzie można posłuchać wielu znakomitych artystów, wśród nich m.in. Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk, Kayah, Zakopower, IRA, Wilki, Feel, Grzegorz Hyży, Red Lips i Future Folk. Ich występy zapowiadać będą gwiazdy TVN, czyli: Agnieszka Szulim, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA GWIAZD SYLWESTRA TVN >>

O choreografię zadba natomiast Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT. Początek zabawy na krakowskim rynku o godzinie 19:00, transmisja w TVN rozpocznie się natomiast - tak jak w innych stacjach - o 20 i potrwa około 5 godzin. Więcej o Sylwestrze w Krakowie na stronie imprezy.

Sylwester TVN. Kto wystąpi? Kto poprowadzi?Sylwester TVN. Kto wystąpi? Kto poprowadzi? Jan Sochaczewski/Plotek.pl Jan Sochaczewski/Plotek.pl

Co z Warszawą?

Trzy liderzy rynku telewizyjnego i trzy duże polskie miasta. Dziwić może brak w ich gronie stolicy. W Warszawie, choć żadna stacja nie ulokowała swojego Sylwestra, to impreza i tak się odbędzie. O propozycji warto wspomnieć nie tylko dlatego, że odbywa się w największej metropolii w Polsce, ale także dlatego, że organizatorów przy wyborze artystów nie krepuje rygor promowania gwiazd swojej stacji.

Na scenie o powierzchni 540 m2 zagrają więc Hey, Artur Rojek i Budka Suflera oraz zagraniczne gwiazdy: Dash Berlin oraz znany z jednego z największych hitów tego roku "Talk Dirty" - Jason Derulo.

Dodatkową atrakcją ma być pokaz sztucznych ogni o północy oraz możliwość przesłania zdjęcia ze swojej zabawy sylwestrowej, które zostanie wyświetlone na ekranach multimedialnych o łącznej powierzchni 300m2. Początek imprezy później niż w pozostałych miastach, bo o 21.

Sylwester 2013 w WarszawieSylwester 2013 w Warszawie Mat. prasowe/Michał Radwański Mat. prasowe/Michał Radwański

Miejskiego sylwestra w Warszawie będzie można w całości obejrzeć jedynie na żywo. Żadna stacja nie będzie transmitować imprezy. Podobno tylko kilka wejść na żywo wyemitują warszawskie telewizje - udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć - jednak nadal nie są to pewne ustalenia. Sylwestra na pewno będzie można natomiast usłyszeć w Radiu Zet, które objęło patronat medialny nad wydarzeniem. Nie wiadomo jednak, czy będzie to całość koncertu, czy jedynie fragmenty. Więcej o Sylwestrze w Warszawie na Facebooku .

Zuzanna Iwińska

Materiały partnera

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Więcej o: