Olivier Janiak

Olivier Janiak

Olivier Janiak jest prezenterem telewizyjnym, dziennikarzem oraz konferansjerem. Zanim rozpoczął pracę w telewizji był modelem. W latach 2008-2014 był redaktorem naczelnym magazynu "Malemen". Z wykształcenia jest prawnikiem. Obecnie związany jest ze stacją TVN, w której prowadzi m.in. magazyn kulturalny "Co za Tydzień".

Data urodzenia: 17.05.1974 r.
Miejsce urodzenia: Krotoszyn
Wzrost: 1,87 m.
Facebook: Facebook.com/olivier.janiak.9 (fanpage), Facebook.com/profile.php?id=100009294951942 (prywatny profil)
Instagram: Instagram.com/olivierjaniak
Związki: Karolina Malinowska (2003-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Fryderyk Janiak (ur. 2009 r.), Christian Janiak (ur. 2011 r.), Juliana Janiak (ur. 2013 r.)

Olivier Janiak: życiorys i kariera

Olivier Janiak urodził się i wychował w Krotoszynie. W latach 90. pracował jako model, w agencji modeli "Moda Forte" w Łodzi. Podczas studiów pracował także w pubie. W 1998 r. został absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Prawa i Administracji). Tak naprawdę nazywa się Piotr Michał Janiak. Imię Olivier nadała mu koleżanka jeszcze w czasach studenckich.

Olivier Janiak pracę w telewizji rozpoczął wygrywając przesłuchania do programu muzycznego "Big Star Party". W 2001 r. został prowadzącym programu "Co za Tydzień", w którym przeprowadza m.in. relacje z imprez kulturalnych czy wywiady z polskimi i zagranicznymi gwiazdami show-biznesu. Rozmawiał m.in. z Johnnym Deppem, Bradem Pittem, Keanu Reevesem, Kylie Minogue, Kevinem Spaceyem, Nicole Kidman, Robinem Williamsem czy Elijah Woodem. Był pomysłodawcą programów "Co za noc" i "Projekt plaża". Razem z Magdą Mołek prowadził "Dzień dobry TVN". W 2005 r. wygrał 1. edycję "Tańca z Gwiazdami". Rok później wystąpił w odcinku specjalnym show "Finał finałów Tańca z Gwiazdami" (zajął 5. miejsce). W 2006 r. wystartował z projektem kalendarza "Dżentelmeni", z którego dochód jest przeznaczony na zakup butów dla dzieci z ubogich rodzin. Janiak był prowadzącym takich imprez jak Sopot Festival, konkursy Miss Polonia czy koncerty sylwestrowe, emitowane w stacji TVN. Dziennikarz wziął udział w kilku kampaniach reklamowych m.in. marki Apart, CCC czy FashionDays.pl. Na swoim koncie ma także epizodyczne role w serialach "Niania", "BrzydUla" i "Teraz albo nigdy!" czy filmie "Kochaj i tańcz".

Olivier Janiak: życie prywatne

Olivier Janiak w 2002 r. poznał modelkę Karolinę Malinowską. Po roku od pierwszego spotkania po raz pierwszy umówili się na randkę. Wkrótce potem zostali parą, a w 2003 r. wzięli ślub. Mają trzech synów: Fryderyka, Christiana i Juliana.

Zobacz także:

Karolina Malinowska - Magda Mołek - Dzień Dobry TVN - Ewa Chodakowska

olivier janiak

Więcej o:

olivier janiak

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.