Martyna Wojciechowska ma wiele tatuaży. Co znaczą? Wszystkie są wyjątkowe, ale jeden jest szczególny. Ma związek z jej córką

Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że kocha tatuaże. Każdy, który sobie zrobiła, ma dla niej wyjątkową wartość. Na jej ciele znajduje się już 6 wzorów i na pewno na tym nie koniec. Zobaczcie, jakie mają znaczenie.
Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska i jej tatuaże

Martyna Wojciechowska pierwszy tatuaż zrobiła po trzydziestce. Dziennikarka chciała mieć pewność, że będą one świadome i całkowicie będą odzwierciedlać jej myśli. W rozmowie z 'Faktem' opowiedziała, czym dla niej są:

Tatuaże to jest mój sposób na wyrażenie siebie. To nie jest tylko obrazek, który chcę mieć na ciele, ale pewnego rodzaju komunikat. Z tatuażami jest tak, że jak się zacznie, to skończyć nie można! - wyznała.

Każdy z nich jest przemyślany i przypomina jej o ważnych wydarzeniach, o bliskich.

Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Fot. martyna.world/Instagram

Martyna Wojciechowska: skrzydła na przedramionach

Martyna Wojciechowska uważa, że skrzydła na przedramionach to jeden z jej najważniejszych tatuaży. Symbolizują wolność, którą podróżniczka mocno sobie ceni.

Dla mnie wolność to stan umysłu, możliwość wyboru i decydowania o sobie. To głębokie przekonanie, że mogę wszystko. Skrzydła są metaforą wolności. Można je w życiu rozwinąć, by osiągnąć niezwykłe rzeczy, można je też komuś dać, by uwierzył w swój potencjał - uważa.

Początkowo chciała mały obrazek, jednak tatuażysta ją wyśmiał. Naszkicował więc flamastrem duże skrzydło, które przypadło jej do gustu. Zgodnie też uznali, że znacznie lepiej wyglądają dwa.

Martyna Wojciechowska, Przemek Kossakowski Martyna Wojciechowska, Przemek Kossakowski Akpa

Martyna Wojciechowska: współrzędne geograficzne

Martyna Wojciechowska na lewym ramieniu ma wytatuowane współrzędne geograficzne. Pierwsza z nich określa jej miejsce urodzenia w Warszawie. Kolejny zapis to meta Rajdu Dakar, w którym wzięła udział po raz pierwszy w 2002 roku. Trzecia wartość to szczyt na Antarktydzie, gdzie dziennikarka poczuła, że narodziła się na nowo.


Instagram.com/ martyna.world

Inne miejsce to miejsce urodzenia jej córki, Marysi. Ostatnie współrzędne są lokalizacją siedziby National Geographic.

Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska: sentencja na wewnętrznej stronie lewego przedramienia

'Even the longest journey begins with a single step', czyli: 'Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od jednego kroku'. Taki napis widnieje na lewym przedramieniu dziennikarki.

Najpierw napisałam go sobie długopisem, a potem poszłam do studia tatuażu i poprosiłam, żeby został utrwalony. To dla mnie inspiracja - wyznała dziennikarka w rozmowie z 'Faktem'.
Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska: napis "commitment" na nadgarstku

'Commitment' oznacza poświęcenie, zobowiązanie. Przypomina Wojciechowskiej obietnicę, którą dała samej sobie:

Zrobi wszystko, by dopiąć celu - podaje 'Fakt'.
Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska: wilk na plecach

Kilka miesięcy temu Martyna Wojciechowska zdecydowała się spełnić swoje marzenie. Od dłuższego czasu myślała nad tym, żeby wytatuować sobie wilka. Pytała nawet fanów na Instagramie, co tym myślą. W końcu podjęła decyzję, a na jej plecach pojawiła się głowa zwierzęcia.

Tatuaże to także sposób na wyrażenie siebie. WILK na plecach symbolizuje wolność, dzikość i przywiązanie do watahy - napisała pod zdjęciem, na którym zaprezentowała nabytek.

Nie ukrywa, że jest zachwycona nowym tatuażem:

Ten wzór musiał pojawić się na moim ciele. WILK jest symbolem SIŁY, WOLNOŚCI, LOJALNOŚCI i troski o WATAHĘ. Wilk to także wytrwałość i niezłomność. OD TERAZ NA ZAWSZE ZE MNĄ - dodała.
Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska EAST NEWS

Martyna Wojciechowska: skrzydło na prawym ramieniu

Ten tatuaż Martyny Wojciechowskiej był wyjątkowy, gdyż jego autorką została... 7-letnia Marysia. Córka dziennikarki wpadła na pomysł, żeby mama wytatuowała sobie skrzydło na ramieniu. Dodatkowo został on być wzbogacony o słowo 'freedom', czyli 'wolność'. Wojciechowska pozwoliła córce narysować go eyelinerem, dlatego szybko zniknął z jej ciała. A szkoda, przyznajcie sami:) 

Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska: róża wiatrów na prawej kostce

To najnowszy tatuaż Wojciechowskiej. Jak na razie podróżniczka nie pokazała go publicznie.