Książę Karol chciał odwołać ślub z księżną Dianą w ostatniej chwili. Wstydliwych i mrocznych sekretów rodziny królewskiej jest więcej

Śmierć księżnej Diany nadal pozostaje zagadką. Okazuje się jednak, że tajemnic związanych z brytyjskim dworem królewskim jest więcej. Niektóre z nich wychodzą na światło dzienne dopiero teraz, mimo usilnych starań samej Elżbiety II, która chciała zatuszować niewygodne dla niej fakty.
Książę Karol i Sarah Spencer (siostra księżnej Diany) Książę Karol i Sarah Spencer (siostra księżnej Diany) REX/East News

Książę Karol spotykał się z siostrą Diany

Diana Spencer z pewnością nie była pierwsza miłością księcia Karola. Syn Elżbiety II wcześniej spotykał się z siostrą Diany.

Sarah Spencer i książę Karol nie kryli swojego gorącego romansu przed mediami. Ich związek rozpadł się jednak, kiedy Sarah w rozmowie z "The Mirror" przyznała, że nie chce wyjść za Karola. 

Nie poślubię Charlesa, nieważne czy byłby śmieciarzem, czy angielskim królem - wyznała wywiadzie. 

Niedługo po tym książę Karol zaczął spotykać się Dianą. 

Księżna Diana Księżna Diana AP (AP Photo/File)

Książę Karol nie chciał ślubu z Dianą

O tym, że książę Karol i Diana Spencer nie byli szczęśliwi wie cały świat. Nie każdy jednak ma świadomość, że Karol niedługo przed samym ślubem chciał rozstać się z Dianą

Syn Elżbiety II już wtedy kochał Camillę Parker-Bowles. Karol ostatecznie miał poślubić jednak Dianę, a wszystko przez naciski ze strony ojca. Odwołany ślub nie wyglądałby przecież dobrze.

Rozpaczliwie chciałem opuścić wesele w 1981 roku. Już w w czasie zaręczyn odkryłem, jak bardzo okropne mam perspektywy. Nie miałem wcześniej szansy na poznanie Diany - powiedział Karol Robertowi Jobsonowi - autorowi jego biografii .
KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA PARKER BOWLES KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA PARKER BOWLES East News

Seks telefon księcia Karola

Księżna Diana podobno od samego początku wiedziała o romansie księcia Karola z Camillą Parker-Bowles. 

Pewnego dnia przyłapała nawet męża na zdradzie. Weszła do łazienki, a książę Karol był w trakcie seks telefonu z Camillą. 

Sekretna córka Diany i księcia Karola Sekretna córka Diany i księcia Karola Fot. okładka 'The Globe'

Sekretna córka Diany i księcia Karola

Brytyjskie tabloidy, takie jak "Daily Mail" czy "Globe" jakiś czas temu donosiły, że książę Karol i księżna Diana oprócz Williama i Harry'ego mieli jeszcze jedno dziecko - córkę. 

Sarah była pierworodną książęcej pary i miała zostać poczęta za pomocą metody in vitro. 

Sekretne dziecko Diany i księcia Karola
Fot. okładka 'The Globe'

Jak twierdzą dziennikarze "Globe" Diana przed ślubem miała poddać się badaniom na płodność. To wtedy pobrano od niej materiał genetyczny. Lekarz przyszłej księżnej zatrzymał zapłodnione jajeczko i wczepił je własnej żonie. 

Media Donosiły, że Sarah, która mieszka w New England w Stanach Zjednoczonych poznała już nawet księcia Williama i Harry'ego. 

Meghan Markle, książę Harry Meghan Markle, książę Harry Tim Rooke/REX/Shutterstock / Rex Features/East News

Książę Karol nie jest ojcem Harry'ego?

Zagraniczne media doszukują się też podobieństwa księcia Harry'ego do Jamesa Hewitta. To właśnie z nim Diana miała mieć romans, który podobno trwał aż pięć lat. 

Diana wymagała nieustannego zajmowania się sobą i potwierdzania własnej wartości. Dziesięć minut po moim wyjściu, po godzinach, które niemal całkowicie spędziliśmy w łóżku, telefonowała do mnie, abym jej powiedział, że ją kocham. Dzwoniła pięć, sześć, dziesięć razy w ciągu dnia i chciała słyszeć ode mnie wciąż to samo - powiedział James w książce Eleanor Herman "Królowie i ich kochankowie. 900 lat intryg, namiętności i pasjonującej polityki".


fot.Eastnews

Plotki o tym, że Hewitt jest ojcem Harry'ego dodatkowo podsyca fakt, że Diana spotykała się z kochankiem jeszcze 18 miesięcy przed narodzinami drugiego syna. 

Księżna Diana i jej ochroniarz Barry Mannakee Księżna Diana i jej ochroniarz Barry Mannakee NILS JORGENSEN/REX/Shutterstock/East NEWS

Tajemniczy wypadek

Nie tylko ukochana księżna Brytyjczyków zginęła w tajemniczym wypadku. 

Ochroniarz księżnej, Barry Mannakee, z którym Diana się przyjaźniła, a który później miał zostać jej kochankiem, również zginął w wypadku drogowym.

Barry zmarł trzy tygodnie po tym, kiedy został zwolniony, bo na jaw wyszedł jego romans z Dianą. 

Księżna Diana Księżna Diana Martin Cleaver (AP Photo/Martin Cleaver, File)

Przepowiednia

Wróżka Penny Thorton w 1984 roku przepowiedziała żonie Karola, że nigdy nie włoży królewskiej korony. 

Słowa astrolog poruszyły Dianę, która później regularnie odwiedzała Thorton. Kiedy księżna przyznała jej się, że planuje rozwieść się z mężem, usłyszała od wieszczki enigmatyczną i zarazem niezbyt pozytywną przepowiednię, że rozwód w jej przypadku "nie wygląda na szczęśliwe wyjście".

Królowa Elżbieta Królowa Elżbieta AP

Choroby psychiczne w rodzinie królewskiej

Rodzina królewska skrzętnie ukrywa także niewygodne dla nich informacje o chorobach psychicznych w ich rodzinie. 

Brat królowej Elżbiety, John Herbert Bowes-Lyon, miał aż pięć córek. Dwie z nich Nerissa i Katherine urodziły się z upośledzeniem umysłowym. W 1941 roku w prasie pojawiła się informacja o ich śmierci.

Jak się później okazało kuzynki Elżbiety II wcale wówczas nie zmarły, ale zostały umieszczone w szpitalu dla umysłowo chorych - Royal Earlswood Hospital, gdzie świat miał o nich zapomnieć. 

Dopiero w 1986 roku, kiedy chora Nerissa Bowes-Lyon naprawdę zmarła, do mediów dotarła wiadomość, że kobieta była spokrewniona z rodziną królewską.

AG

Więcej o: