Mogłyby do końca życia nic nie robić, ale... Kim są kobiety rosyjskich i ukraińskich oligarchów

Są piękne, seksowne i na ogół młodsze od swoich bajecznie bogatych mężów. Żony i partnerki rosyjskich oligarchów mogłyby do końca życia bezczynnie leżeć na gorących plażach egzotycznych plaż. Oczywiście robią to, ale jedynie odpoczywając od realizacji swoich pasji, na które stać je dzięki fortunom swoich ukochanych. Czym się zajmują?
Roman Abramowicz i Dasza Żukowa Roman Abramowicz i Dasza Żukowa East News

Dasza Żukowa i Roman Abramowicz

Jest młoda, piękna, zna języki i jest związana z jednym z najbogatszych rosyjskich oligarchów. On rzucił dla niej żonę i pięcioro dzieci. Jego majątek jest szacowany przez magazyn "Forbes" na ponad 10 miliardów dolarów. Początkowo swój związek utrzymywali w tajemnicy. Wszystko się jednak wydało, gdy żona bajecznie bogatego oligarchy publicznie oskarżyła go o zdradę.

W ten sposób świat dowiedział się, że Roman Abramowicz, 41-letni oligarcha z Rosji, spotyka się z 14 lat młodszą Żukową, wykształconą w USA córką wybitnej uczonej. Kiedy Dasza miała 3 lata, jej rodzice się rozstali. 7 lat później wraz z matką znalazła się w Stanach.

Dasza ŻukowaPr Photos

Romana Abramowicza poznała we Francji na zorganizowanej przez niego imprezie. Od razu przypadli sobie do gustu, jednak na tyle umiejętnie udawało im się kryć z romansem, że przez blisko rok świat nic nie wiedział o kochance rosyjskiego magnata finansowego.

Roman Abramowicz, Dasza ŻukowaEast News

Przy majątku swojego ukochanego mogłaby do końca życia popijać drinki na egzotycznej wyspie. Woli jednak wykorzystywać swoją pozycję i pieniądze Abramowicza do realizowania swoich artystycznych pasji. Jest dyrektorką ekskluzywnej galerii sztuki nowoczesnej "Garaż", na której otwarciu wystąpiła sama Amy Winehouse (za koncert zainkasowała okrągły milion funtów!).

Żukowa za dzieło irlandzkiego malarza Francisa Bacona zapłaciła 86 milionów dolarów, co do dzisiaj jest jedną z najwyższych sum, jakie kiedykolwiek zapłacono na aukcji za dzieło sztuki. Niedawno zasłynęła też, pozując do zdjęcia na fotelu wystylizowanym na półnagie ciało ciemnoskórej kobiety.

Dasza ŻukowaScreen z Fashionbombdaily.com

Sprawa stała się małym skandalem, kiedy Claire Sulmers, redaktorka "Fashion Bomb Daily" opublikowała zdjęcie na swoim portalu.

Moda i sztuka są dziedzinami, w których w imię kreatywności daje się zielone światło zachowaniom jawnie rasistowskim. To musi się skończyć - napisała oburzona.

Dasza Żukowa i Roman Abramowicz mieszkają obecnie w luksusowej rezydencji w Londynie. Mają dwójkę dzieci: 5-letniego Aarona Alexandra Abramowicza i niespełna roczną córeczkę Leah Lou.

Roman Abramowicz, Daria ŻukowaREUTERS/EDDIE KEOGH

Elena i Dmitry Rybolowlewowie Elena i Dmitry Rybolowlewowie East News

Elena i Dmitry Rybolowlewowie

To małżeństwo za chwilę przejdzie do historii. Elena i jej bajecznie bogaty mąż Dmitry są akurat w trakcie rozwodu. Jego majątek wynosi 9,5 miliarda dolarów, więc jak się łatwo domyślić, rozwód nie przebiega zbyt gładko. Elena zarzuca oligarsze ukrywanie części majątku, także przed nią. Jako żona jest w posiadaniu wielu poufnych informacji i nie waha się ich użyć. Jakiś czas temu zdradziła szczegóły zakupu dla ich córki Ekateriny luksusowego apartamentu w Nowym Jorku za obłędną kwotę 88 milionów dolarów.

To nie było niczym innym, jak tylko chwytem do ukrycia majątku na okoliczność rozwodu - czytamy na stronie Forbes.com.

Dmitry Rybolowlew znany był z tego, że nie oszczędza na córce. Jakiś czas temu kupił jej również za 153 miliony dolarów grecką wyspę Skoprions, która kiedyś należała do greckiego magnata Aristotelisa Onassisa.

Elena Rybolowlew, Dmitry RybolowlewEast News

Niedawno Elena Rybolowlewa została oskarżona o kradzież pierścionka i to nie byle jakiego, bo pierścionek jest warty 25 milionów dolarów. Elena wydzierżawiła pierścionek 5 lat temu od jednej ze szwajcarskich firm, lecz zamiast go oddać, podarowała córce. Żona miliardera została zatrzymana przez policję.

Na podstawie złożonej skargi, Elena Rybolowlewa została dzisiaj zatrzymana przez policję po przybyciu na Cypr. Złożona skarga dotyczy między innymi kradzieży powierzonego majątku (rzadkiego przedmiotu o niezwykle wysokiej wartości) - można przeczytać w oświadczeniu Bolton Trustees.

Elena Rybolowlew, Dmitry RybolowlewEast News

Aleksandra Melniczenko Aleksandra Melniczenko East News

Aleksandra Melniczenko i Andriej Melniczenko

Ta długowłosa piękność to Aleksandra Melniczenko, 37-letnia żona Andrieja Melniczenko, 23. na liście rosyjskich miliarderów i 56. na liście najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes.

Aleksandra Melniczenko urodziła się w 1977 roku w Belgradzie jako Sandra Nikolić. W wieku 15 lat została modelką, wyjechała wraz z rodzicami do Paryża i Londynu, gdzie z powodzeniem reprezentowała tam największe domy mody. Swojego przyszłego męża poznała w 2003 roku na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie 2 lata później wzięli ślub, na którym zaśpiewali Whitney Houston, Christina Aguilera i Julio Iglesias. Kiedy w 2007 roku Serbska piękność obchodziła swoje okrągłe, trzydzieste urodziny, mąż w prezencie zorganizował dla niej koncert Jennifer Lopez.

Andrei i Aleksandra są ogromnymi fanami Jennifer Lopez i byli bardzo podnieceni, kiedy piosenkarka zgodziła się zaśpiewać. Będzie to też niezwykły występ dla samej Jennifer, bo sala koncertowa będzie wypełniona samymi milionerami - można było wtedy przeczytać w prasie.

Aleksander Melniczenko jest właścicielem wartego 300 milionów dolarów, spalającego potworne ilości ropy i co tu ukrywać, przepięknego jachtu przypominającego okręt podwodny.

Nie chciał żadnych drobiazgów. Preferuje czystą formę i proste linie. Jest geniuszem - powiedziała Melniczenko w wywiadzie dla rosyjskiej edycji "Harper's Bazaar".

fot.WSJ.com

Niewykluczone, że jest to jeden z najpiękniejszych jachtów na świecie. Bywali na nim między innymi Demi Moore i Ashton Kutcher.

Demi Moore, Ashton Kutcher, Aleksandra Melniczenko, Andriej MelniczenkoBulls

Jelena Franczuk i Wiktor Pinczuk Jelena Franczuk i Wiktor Pinczuk East News

Jelena i Wiktor Pinczukowie

Jelena Pinczuk to córka byłego prezydenta Ukrainy, Leonida Kuczmy oraz żoną ukraińskiego oligarchy i polityka, Wiktora Pinczuka. Ich majątek jest szacowany na ponad 30 miliardów złotych. Co ciekawe, akurat w tym przypadku pieniądze przyszły za Jeleną.

Przyszły oligarcha wykazał się jako sprytny biznesmen, jednakże bogactwo Pinczuka zaczęło tak naprawdę wzrastać w proporcjach geometrycznych dopiero, kiedy ożenił się z córką byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy - czytamy na stronie portalu Rynekisztuka.pl.

Jelena Pinczuk urodziła się 3 grudnia 1970 roku w Dniepropietrowsku. W swojej karierze była dyrektorem marketingu w firmie telekomunikacyjnej. Założyła fundację walczącą z epidemią AIDS na Ukrainie. W 2007 roku zajęła 17 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych kobiet na Ukrainie.

W 2012 roku wraz ze swoim bajecznie bogatym mężem bawiła się na ślubie Oli Kwaśniewskiej.

Wiktor Pinczuk, Jelena FranczukForum

 

Jelena Pinczuk, Wiktor PinczukForum

Elena Perminova z mężem Elena Perminova z mężem AP/Zacharie Scheurer

Elena Perminowa i Aleksander Lebiediew

Aleksander Lebiediew to były agent KGB. W porównaniu z innymi rosyjskimi magnatami jest Kopciuszkiem, ponieważ wartość jego majątku oscyluje wokół kwoty "zaledwie" 3 miliardów dolarów. Należy jednak do niego szacowne brytyjskie pismo "Independent".

Historia początku romansu 27-letniej Eleny Perminowej i 55-letniego Aleksandra Lebiediewa nadawałaby się na scenariusz filmu romantycznego. Ona pochodzi z prostej syberyjskiej rodziny zajmującej się szemranymi interesami. Zamiast się uczyć, wolała spędzać czas na zabawie. Wkrótce została aresztowana i skazana za handel narkotykami. Na nietypowy pomysł jak jak wyciągnąć Elenę z więzienia wpadł jej ojciec. Napisał błagalny list do Aleksandra Lebiediewa, który w tym czasie zasiadał w rosyjskiej Dumie. Polityk zakochał się w pięknej Elenie i jakiś czas później ją poślubił.

Elena PerminowaEast News

Elena Perminowa w pełni korzysta z pieniędzy męża. Jest określana "Rosyjską carycą", ponieważ w wydawaniu pieniędzy ma gest prawdziwej carycy, co sprawia, że szybko stała się ulubienicą najbardziej ekskluzywnych projektantów. Szybko też zdała sobie sprawę, że mając pieniądze, łatwo otrzeć się o wulgarność.

Styl rosyjski się zmienił i dzięki Bogu. W przeszłości było za wiele rzeczy na pokaz. Wszyscy chcieli się pochwalić, że są bogaci. Nigdy tego nie lubiłam - czytamy jej wypowiedź na stronie "Harper's Bazaar".

Elena PerminowaAP

Perminowa jest stałą bywalczynią imprez modowych oraz klientką najlepszych krawców na świecie. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 300 tysięcy fanów. Żona miliardera, obecnie spodziewająca się trzeciego dziecka, nie ma oporów, żeby fotografować się w bikini.

Elena PerminowaInstagram.com

Wiktor Medwedczuk, Oksana Marczenko Wiktor Medwedczuk, Oksana Marczenko Facebook.com/ East News

Oksana Marczenko i Wiktor Medwedczuk

Oksana Marczenko to żona Wiktora Medwedczuka, bliskiego współpracownika Leonida Kuczmy z czasów, kiedy ten był prezydentem Ukrainy. W swoim raju Marczenko jest gwiazdą popularnego także i u nas formatu "X Factor". To właśnie w telewizji na korytarzu poznała swojego przyszłego męża, który zjawił się tam na nagranie. Uwielbiana przez widzów, słynie z dużych dekoltów

One są na pograniczu, ale nie poza granicą przyzwoitości. W życiu prywatnym czegoś takiego nigdy bym nie założyła. Ale widzowie żądają rozrywki, więc musimy się z tym liczyć - tłumaczyła w rozmowie z "DD TVN" 2 lata temu.

Oksana MarczenkoEast News

Oboje, żeby być ze sobą, zrezygnowali z poprzednich związków. Marczenko była wcześniej żoną szefa firmy dostarczającej na Ukrainie internet, z którym zresztą ma syna, a Medwedczuk zostawił dla niej żonę.

Oksana MarczenkoFacebook.com

Więcej o: