Oni nie poszli w ślady sławnych rodziców. Chcą robić w życiu zupełnie coś innego

Znane nazwisko rodzica pomogło niejednej osobie zrobić oszałamiającą karierę w szybkim tempie. Jednak nie wszystkie pociechy gwiazd chcą iść drogą na skróty i często na przekór rodzicom, wybierają zupełnie inny zawód niż oni. Decydują się na karierę projektanta mody, reżysera, tancerza lub zakładają swój zespół muzyczny. Czy ich wybory są słuszne? To okaże się za kilka lat.
Maria Niklińska i Jolanta Fajkowska Maria Niklińska i Jolanta Fajkowska KAPiF

Maria Niklińska

Maria Niklińska nie chciała zostać dziennikarką, tak jak jej mama, Jolanta Fajkowska. Wybrała karierę aktorki. Dużą popularność przyniosły jej role w "Na Wspólnej" i "Na krawędzi".

Robię coś innego niż moja mama. Pracuję w innym zawodzie, więc nigdy nie czułam się tak, jakbym z nią konkurowała. Nigdy nie czułam też, że muszę udowodnić, że jestem od niej lepsza czy inna - powiedziała w wywiadzie dla Film.onet.pl. - Był jednak taki moment, że w każdym wywiadzie pojawiała się informacja, czyją jestem córką. Przez jakiś czas było mi z tym ciężko, wchodziłam wówczas w dorosłość i chciałam się usamodzielnić. Mieszkałam osobno, robiłam swoje rzeczy, a mimo to wydawało mi się, że jestem postrzegana przez pryzmat mojej mamy.

Maria Niklińska, Jolanta FajkowskaKAPiF

Marta, Weronika i Victoria Grycan. Marta, Weronika i Victoria Grycan. KAPiF

Weronika Grycan

Weronika Grycan ani myśli o pieczeniu słodkości. Cukierniczny biznes jest domeną jej mamy, Marty Grycan. Natomiast ona planuje zostać zawodową tancerką.

Weronika Grycan, Marta GrycanKAPiF

Weronika Rosati, Teresa Rosati Weronika Rosati, Teresa Rosati WBF

Weronika Rosati

Weronika Rosati od najmłodszych lat marzyła o karierze aktorki. Jej mama, Teresa Rosati, jest znaną projektantką i chociaż kocha swój zawód, nigdy córki nie namawiała, aby ta zmieniła swoje plany.

Jestem blisko związana ze swoimi rodzicami, są moimi przyjaciółmi i zawsze uważali, że powinnam spełniać swoje marzenia i swoją pasję. Pracuję w tym zawodzie od piętnastego roku życia i nawet nie pamiętam momentu, w którym musiałabym polegać na jakimkolwiek wsparciu. Przez to, że moi rodzice są osobami publicznymi, automatycznie zostają wciągnięci w rozmowę, a przecież mamy oddzielne zawody - stwierdziła w rozmowie z Film.onet.pl.

Weronika Rosati, Teresa RosatiKAPiF

Aleksandra Kowalska, Kasia Kowalska Aleksandra Kowalska, Kasia Kowalska Forum

Aleksandra Kowalska

Aleksandra Kowalska nie chciała iść w ślady mamy, Kasi Kowalskiej, która jest piosenkarką. Wokalistka uszanowała wybór 16-letniej córki, która zdecydowała, że zostanie projektantką mody. Obecnie uczy się w szkole w Londynie.

Ma tak świetne wyczucie, że już zaczęły zgłaszać się do niej różne kobiety z prośbami o radę - opowiada znajomy pani Katarzyny w wywiadzie cytowanym przez Styl.pl.

Aleksandra Kowalska, Kasia KowalskaKapif

Aleksandra Jędruszczak, Małgorzata Foremniak. Aleksandra Jędruszczak, Małgorzata Foremniak. WBF

Aleksandra Jędurszczak

Aleksandra Jędurszczak nawet przez chwile nie miała wątpliwości, że nie chce zostać aktorką, jak jej mama, Małgorzata Foremniak. Zgodziła się raz wziąć gościnnie udział w "Hotelu 52", ale to ją tylko upewniło, że jej prawdziwą pasją jest moda.

Zaczynam od torebek, ale w przyszłości może zajmiemy się również projektowaniem ubrań - zdradziła "Gwiazdom" Ola. - Mamie podobają się moje projekty, ale nie chcę wykorzystywać jej popularności.

 

Aleksandra Jędruszczak, Małgorzata ForemniakKAPiF

Joanna Klimas, Natalia Klimas. Joanna Klimas, Natalia Klimas. Kapif

Natalia Klimas

Natalia Klimas nie podziela miłości swojej mamy, Joanny Klimas, do mody. Wybrała zawód aktorki. Przez kilka lat próbowała swoich sił na zachodzie. Jednak poza zdobyciem roli w "Plotkarze" nie odniosła większych sukcesów. Obecnie próbuje swoich sił w polskich produkcjach. Mogliśmy ją oglądać między innymi w "Przyjaciółkach" i "2XL".

Mam ogromny szacunek do Akademii Teatralnej, ale czułam, że nie jest to moja droga. Ale wyobraź sobie, że teraz, po tych wszystkich latach nauki w Stanach, w Polsce chodzę na lekcje dykcji do wspaniałej pani Grażyny Matyszkiewicz, która wykłada właśnie na Akademii Teatralnej! Tyle lat szlifowania akcentu amerykańskiego, a teraz od nowa muszę chodzić na zajęcia z dykcji ? tyle że w języku polskim - powiedziała Natalia dla "Gali".

 

klimasWBF

Marta Zubilewicz, Tomasz Zubilewicz. Marta Zubilewicz, Tomasz Zubilewicz. WBF

Marta Zubilewicz

Marta Zubilewicz nie chce być prezenterką telewizyjną. Jej ojciec, Tomasz Zubilewicz, od wielu lat prezentuje prognozę pogody. Dziewczyna początkowo chciała poświęcić się karierze makijażystki, ale później zrozumiała, że jej prawdziwą miłością jej muzyka. Założyła zespół Sound'n'Grace i razem z nim dostała się do finału programu "Mam talent".

marta zubilewicz, tomasz zubilewiczWBF

Gosia Bernatowicz i Ewa Kasprzyk Gosia Bernatowicz i Ewa Kasprzyk KAPiF

Gosia Bernatowicz

Gosia Bernatowicz jest córką aktorki Ewy Kasprzyk, a na co dzień... śpiewa. Razem z zespołem Mash Mish zajęła siódme miejsce w finale drugiej edycji programu "Must be the music. Tylko muzyka". Jej kariera zapowiada się bardzo obiecująco!

Gosia Bernatowicz, Ewa KasprzykWBF

Magdalena Małecka, Anna Seniuk. Magdalena Małecka, Anna Seniuk. KAPiF

Magdalena Małecka

Magdalena Małecka nawet nie myślała o tym, żeby zostać aktorką, jak jej mama Anna Seniuk. Od dziecka wiedziała, że chce grać na fortepianie i komponować muzykę.

Magdalena Małecka, Anna SeniukWBF

Katarzyna Jungowska i Grażyna Szapołowska. Katarzyna Jungowska i Grażyna Szapołowska. KAPiF

Katarzyna Jungowska

Katarzyna Jungowska tak jak mama, Grażyna Szapołowska, kocha kino. Zagrała w "Pierwszej miłości" i "Panu Tadeuszu", jednak zawód aktorki nie przypadł jej do gustu. Bez wahania postanowiła sprawdzić się po drugiej strony kamery. W roli reżysera czuje się świetnie!

Grażyna Szapołowska, Katarzyna JungowskaKAPiF

Marcin Mann, Wojciech Mann. Marcin Mann, Wojciech Mann. KAPiF

Marcin Mann

Marcin Mann ma zupełnie inne zainteresowania niż jego ojciec, Wojciech Mann. Dziennikarz muzyczny wielokrotnie podkreślał, że nie ma zamiaru wprowadzać syna do show-biznesu, ponieważ... on tego nie chce, a w życiu chce robić coś zupełnie innego. Co? Póki co zostaje to tajemnicą.

Marcin Mann, Wojciech MannKAPiF

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.