Przeżyła koszmar: należała do yakuzy, była kochanką mafiozów, miała połamane kości. Uciekła i napisała o tym książkę

Seks, przemoc i ślepa wierność najbardziej mrocznej organizacji mafijnej na świecie: yakuzie. Jeszcze niedawno tak wyglądało życie Shoko Tendo - córki mafijnego bossa z Japonii. Przez wiele lat ona sama należała do tej złowrogiej organizacji. Po wyrwaniu się z niej, napisała o tym książkę. Jej obecny partner jest dokładnym przeciwieństwem okrutnych mafijnych samców, którym musiała świadczyć usługi seksualne.
Shoko Tendo. Shoko Tendo. Facebook.com

Córka szefa mafii

Życie Shoko Tendo od najmłodszych lat było pełne przemocy. Dorastała w domu szefa mafii, a jako nastolatka ciągle widziała wokół siebie seks, narkotyki i zbrodnię. Patrząc na jej miłą i łagodną twarz, trudno uwierzyć w jej przeszłość, której namacalnym dowodem są jednak szczelnie okrywające jej ciało tatuaże.

Jej życie zostało naznaczone przez bicie, uzależnienia, gwałty i próby samobójcze - czytamy w tekście o niej na stronie Independent.co.uk.
Shoko Tendo. Shoko Tendo. Facebook.com

Od małego obcowała z przemocą

Shoko Tendo od małego obcowała z przemocą i to nie tylko w sposób bierny. Jako nastolatka, często musiała

Już w gimnazjum musiała się mierzyć z przedstawicielami innych gangów - donosił Bizarre.com.

W ten sposób Tendo szybko zrozumiała, że jest inna, niż jej koleżanki, a bycie córką mafijnego bossa to z jednej strony parasol ochronny, a z drugiej wystawienie się na śmiertelne niebezpieczeństwa. Inna i nieustannie zagrożona, Tendo dorastały szybciej od swoich rówieśniczek.

Shoko Tendo. Shoko Tendo. Facebok.com

Świadczyła usługi seksualne

Piekło życia w mrocznym kręgu yakuzy szybko daje znać o sobie. Pomimo ogromnego bogactwa, jakie daje zbrodnia, rodzina Shoko Tendo popada w tarapaty finansowe. Jedynym sposobem na uratowanie finansów rodziny, jest... sprzedanie córki.

Musiała się zgodzić na propozycję innej rodziny i pieniędzmi za seks spłacić długi własnej rodziny. Ten przyjaciel był ciężko uzależniony od narkotyków i raz ją pobił tak dotkliwie, że potrzebna była operacja plastyczna - czytamy na Bizzare.com.
Shoko Tendo. Shoko Tendo. East News

"Piekielna dama"

Przynależność do yakuzy symbolicznie wyrażają tatuaże, jakie mafiozi każą sobie wykonać na całym ciele. Podobnie ciało Tendo jest od stóp do głów pokryte wymyślnymi rysunkami. Szczególnie rzuca się w oczy kurtyzana o złym spojrzeniu i z nożem w zębach, którą Tendo ma wytatuowaną na plecach. To "Piekielna dama", ujawniająca związki Tendo z yakuzą.

Mój ojciec na plecach miał ogromnego Buddę, a wielu ludzi, którzy przychodzili do nas do domu, także miało tatuaże - wspomina Tendo dla Independent.co.uk. - Wiedziałam, że dla zwykłych ludzi one były dziwne, ale także, że więź pomiędzy ludźmi z takimi tatuażami była silniejsza, od więzów krwi. Myślę, że to był świat, do którego należałam. Czułam się tam jak w domu.

Shoko TendoEast News

Shoko Tendo. Shoko Tendo. Facebook.com

Odcięty palec

Bezwzględna lojalność, jakiej wymagało członkostwo w yakuzie, wyrażało się także w znanym choćby z hollywoodzkich filmów ceremoniale odcięcia sobie małego palca na znak przeprosin. Tendo jako małe dziecko była świadkiem podobnej sceny. Młody gangster zjawił się w drzwiach i próbował wręczyć ojcu odcięty palec.

Matka próbowała mi zasłonić oczy, ale ja ciągle widziałam kapiącą z ręki krew. Ojciec był wściekły: Dlaczego sobie obciąłeś palec? Potrzebujesz go przecież do pracy!
Shoko Tendo. Shoko Tendo. Księżyc yakuzy

Przeszła piekło

Jaki jest bilans życia Shoko Tendo w bezwzględnym świecie yakuzy? Independent.co.uk zrobił szokujące zestawienie.

Jej blizny są podobne jak u ofiary działań wojennych: połamane kości i zęby, przebita błona bębenkowa, przepuklina, łysina spowodowana ciągnięciem za włosy i zapalenie wątroby, prawdopodobnie związane z zażywaniem narkotyków. Operacja plastyczna pozwoliła na odbudowę twarzy, ale stan jej zdrowia jest bardzo delikatny.

Shoko Tendo udało się wyrwać ze szponów mafii. O piekle, jakie przeszła, napisała książkę, "Księżyc yakuzy", która szybko stała się bestsellerem i sprzedała się dotąd w ilości 100 tysięcy egzemplarzy. W tradycyjnym społeczeństwie japońskim, gdzie córka jest winna całkowite posłuszeństwo rodzinie, porwanie się na książkę było aktem bezprzykładnej odwagi.

Pisanie tej książki było jak paradowanie nago po ulicy. Wierzę jednak, że można zmienić swój los i przeznaczenie - powiedziała Shoko Tendo dla telewizji NHK World.
Shoko Tendo. Shoko Tendo. Facebook.com

Inne życie

Obecnie Shoko Tendo jest matką 8-letniej córeczki, którą ma ze swoim partnerem, fotografem, całkowicie odmiennym od posępnych zbrodniarzy, którymi kiedyś była otoczona na co dzień.

Jest wręcz komicznie inny: bardzo łagodny i niemal kobiecy. Wpada w panikę, kiedy widzi moje tatuaże i kiedy wychodzimy prosi, żebym je zakryła - tak opisuje swojego partnera w rozmowie z portalem Independent.co.uk.

Co by zrobiła, gdyby jej córka przyprowadziła kiedyś do domu gangstera?

Gdyby był w tradycyjnym typie, honorowy i z manierami, będzie ok - uśmiecha się Tendo. - Ale i tak zrobiłabym mu trening yakuza. Muszę ją chronić - dodaje.

Yakuza

Yakuza stanowi obecnie największą grupę przestępczą na świecie, co sprawiło, że trafiła nawet do Księgi rekordów Guinessa. Cechą wyróżniającą członków yakuzy jest absolutne posłuszeństwo i lojalność wobec innych członków grupy oraz złowieszcze tatuaże pokrywające całe ciało. Członek grupy, który czymś uchybił pozostałym członkom, odcinał sobie kawałek ciała, a następnie w ramach pokuty owijał odciętą część i wręczał swojemu przełożonemu. Zwykle zaczynano od małego palca ręki. Im więcej części ciała odciął sobie członek grupy, tym bardziej był zależny od pozostałych członków.

Więcej o:
Komentarze (16)
Przeżyła koszmar: należała do yakuzy, była kochanką mafiozów, miała połamane kości. Uciekła i napisała o tym książkę
Zaloguj się
 • do_podziwu

  Oceniono 400 razy 208

  "Shoko Tendo - córki mafijnego bossa z Japonii. " - byla gwalcona , bita itd. napisala ksiazke i sobie zyje z partnerem ? - gdyby byla czlonkiem "yakuzy" i dodatkowo corka szefa nikt by ja nie gwalcil , nie lamal kosci itd! - a ucieczka? -hym, chyba tylko do "krainy wiecznych lowow"

 • browaryr

  Oceniono 145 razy 71

  zdecydowanie za mało tatuaży ma.

 • gonzo88

  Oceniono 115 razy 69

  piekna, lubie taki delikatny typ urody..
  A ta przy okazji... z tego co pamietam to ma 45 lat..

 • dexterek011

  Oceniono 93 razy 49

  O jaaa.. Ale fajnie. Wczoraj mieliśmy wywiad z mordercą, dzisiaj wynurzenia członkini mafii, a co dostaniemy jutro?

 • forfiter_jr

  Oceniono 62 razy 10

  Ładna babka ;D I fajne dziary.

 • cezar85

  Oceniono 44 razy 8

  mały palec jest najważniejszy we władaniu mieczem

 • arahat

  Oceniono 54 razy -12

  hhaaa alem sie usmial...tyle lat dawal a teraz co? tak jak nasze gwiazdeczki..dopiero po nastulatach oswiadczaja ze byly bity, gwalcone a w miedzyzczasie lataly z gola du..po plazy i przechodzli z rak do rak innych gwaizdeczek..coz to plebs nie wymysli aby chociaz na chwile byc gwaizda mediow! a te jak zawsze z pierdni..soltysa czynia tsuanmi...

 • jason.

  Oceniono 116 razy -38

  Napisała książkę i zarobiła chyba było warto...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX