Od lekko tandetnej blondynki do rozchwytywanej gwiazdy TVN. Tak zmieniała się Agnieszka Szulim

Agnieszka Szulim to dzisiaj świadoma swojej urody kobieta z klasą. Zanim jednak odnalazła własny styl, zdarzały się niekoniecznie udane eksperymenty modowe i makijażowe. Zobaczcie, jak zmieniła się prowadząca "Na językach".
Agnieszka Szulim Agnieszka Szulim Kapif

Wampiryczny makijaż

Agnieszka Szulim karierę w telewizji zaczęła w 2005 roku. Wcześniej pracowała dla Radiowej Jedynki. W TVP była gospodarzem oprawy dnia, pracowała w "Kawa czy herbata". Zielony żakiet, wielki kwiat, a do tego opalenizna o odcieniu "strzaskany heban".

Agnieszka SzulimKapif

Rok później, w 2006 roku Agnieszka Szulim poprowadziła krajowy finał festiwalu Eurowizji, jednak wampiryczny makijaż i opadająca na oczy grzywka pasowały raczej do jakiegoś horroru klasy B, niż dużej imprezy. W rzeczy samej, trudno w niej rozpoznać dzisiejszą prowadzącą celebrycki program "Na językach". Kiedy Mateusz Szymkowiak opublikował na Facebooku zdjęcie Szulim w tej stylizacji, doczekało się ono ciekawych komentarzy.

Agnieszka Szulim, Mateusz Szymkowiakfot. screen Facebook

Rewelacja! Dla każdego jak widać jest nadzieja - napisała Urszula Chincz.
Hahaha! - taki był komentarz Anny Wendzikowskiej.

Sama zainteresowana także zabrała głos w dyskusji

Śmiejcie się, śmiejcie, a makijaż dwa dni zmywałam - napisała Agnieszka Szulim.

Dzisiaj taka stylistyczna wpadka byłaby już nie do pomyślenia, ale wtedy Szulim najwyraźniej nie umiała się przeciwstawić radosnej twórczości stylistów, którzy bez opamiętania eksperymentowali na dziennikarce.

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka Szulim. Agnieszka Szulim. Kapif

Ciężkie początki

Tamten czas Szulim ocenia dziś surowo.

Mówiąc bez ogródek, byłam tak beznadziejna, że ja siebie nie przyjęłabym do tej pracy na pewno - mówiła w "Gali". - Byłam sztywna jak kij i tak zestresowana, że myślenie mi się kompletnie wyłączało i przed kamerą zachowywałam się jak kretynka. Do tej pory nie mam odwagi oglądać tych rzeczy, choć mam je wszystkie ponagrywane.

Młodziutkiej dziewczynie tuż po studiach brakowało nie tylko dziennikarskich umiejętności, lecz także wyczucia stylu. Jej kreacje z początku kariery aż kują w oczy.

 

Agnieszka SzulimKapif

 

Można pogratulować jej, że po latach mówi otwarcie o swoich wpadkach, a nie - jak się to nie którym zdarza - udają, że zawsze jej styl był na 5+.

Nie potrafię być hipokrytką. Nie zaliczyłam żadnej spektakularnej wpadki, było to raczej pasmo nieszczęść - mówiła w "Gali". - Ja nie byłam sobą. Gdy teraz patrzę, jak wtedy byłam ubrana, uczesana, to nie byłam ja. Mnie to wszystko przytłoczyło.

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka Szulim. Agnieszka Szulim. Kapif

Sztruks i satyna

Obecnie Agnieszka Szulim jest osobą o wysmakowanym guście, jednak wcześniej dała się poznać jako wielbicielka sztruksu i satyny. Cóż, nie dało się tego faktu przeoczyć. Spójrzcie, co na siebie wkładała.

Agnieszka SzulimWBF

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka Szulim Agnieszka Szulim Kapif

WIELKI boom

Po kilku latach oscylowania na granicy stylu dzieci kwiatów, stałej klientki osiedlowego solarium czy zahukanej pensjonarki, nadszedł moment przełomowy. Jej garderoba nabrała smaku, eksperymenty z włosami wywoływały jedynie falę entuzjazmu, a nie szyderczego śmiechu oraz wszyscy z uwagą zaczęli się przyglądać jej figurze. Nagle zrobiło się Szulim znacząco więcej.

Agnieszka SzulimKapif

Dziennikarka nagle przeskoczyła z poziomu dumnych posiadaczek uroczej miseczki A do ligi Pameli Anderson. Nie uszło to uwadze mediów, które spekulowały, że ten niespodziewany progres nie jest dziełem natury. Tabloidy nie myliły się. Szulim zmęczona domysłami w końcu potwierdziła, że była z wizytą w klinice chirurgii plastycznej. Temat jej biustu powracał jak bumerang.

Operację zniosłam świetnie, nie czułam żadnego bólu i szybko, bo w ciągu miesiąca, wróciłam do stanu użyteczności - opowiadała Agnieszka Szulim w "Pytaniu na śniadanie".  - Adam lubi duże biusty. Moje dekolty są teraz najchętniej fotografowane.

Z tej wypowiedzi utworzono potem powtarzany wielokrotnie schemat. "Szulim poszła pod nóż dla męża".

Był bardzo zadowolony, więc w pewnym sensie, pewnie podświadomie, zrobiłam to dla niego - wyjaśniła u Kuby Wojewódzkiego.

Nowy biust zaowocował zmożonym zainteresowaniem mediów, które w kółko wałkowały temat. Opłaciło się jednak zainwestować, ponieważ Szulim zyskała nie tylko nowe kształty, lecz także darmową i bardzo skuteczną reklamę.

Moja operacja kosztowała 13 tysięcy złotych. To były jednak moje ciężko i uczciwie zarobione pieniądze. Mąż nie sponsorował tej operacji - powiedziała w rozmowie z Wideoportalem.

Agnieszka SzulimKapif

Nowy biust, ogromny szum medialny wywołał kolejne zmiany, także - co cieszy oko najbardziej - zmiany garderoby.

Agnieszka SzulimKapif

... albo stawiała na "ombre hair", czyli jaśniejsze końcówki.

agnieszka szulim, feel the beauty sonywbf

Agnieszka Szulim. Agnieszka Szulim. Kapif

Mocno wychudzona

Szulim zaczęła poważnie podchodzić do kwestii medialnego wizerunku. Budowała go gruntownie i całościowo. Od wyglądu poczynając, a na warsztacie dziennikarskim kończąc. Szulim zaczęła dostawać coraz więcej propozycji, prowadziła była gospodynią "Bitwy na glosy" czy też "Pytania na śniadanie". Można domniemywać, że to przez nawał pracy Szulim tak mocno schudła.

Agnieszka SzulimKapif

Nawał pracy zbiegł się z problemami osobistymi. Jej małżeństwo z Adamem Badziakiem znalazło się kryzysie. Od wielu miesięcy plotkuje się o rozwodzie pary, jednak póki co są jedynie w separacji.

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka Szulim. Agnieszka Szulim. Kapif

Skróciła włosy

Powiększenie biustu, rewolucja w życiu osobistym oraz w... zawodowym. Szulim potrzebowała zmian też w pracy. Jej styl pracy, ostre wypowiedzi coraz mniej przystawały do profilu Telewizji Publicznej. Rozstała się z TVP i przeszła do TVN. Zaczęła też prowadzić audycję radiową razem z Kubą Wojewódzkim w Esce Rock, jak również dostała swój program w TVN Style ("Stylowy magazyn") i  w TVN ("Na językach"). Jest także naczelną portalu Zpazurem.pl. Od niedawna do przeszłości należą też długie włosy, do których przyzwyczaiła nas Szulim. Dziennikarka skróciła mocno włosy i nosi obecnie asymetrycznego boba, który jednak daje wiele możliwości. Na gali "Polacy z werwą" Szulim upięła włosy z klasyczny koczek.

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka SzulimKapif


Agnieszka Szulim. Agnieszka Szulim. Łukasz Ratajak, Anna Szubert, Tomasz Zienkiewicz/ Bizzare Studio

Sesja

Szulim została także twarzą marki najnowszej kolekcja "Noire" marki Chaos by Marta Boliglova.

Charakterystyczny dla tej kolekcji jest czarny kolor oraz skórzany look. Jest mocno, pewnie, stanowczo. Dlatego własne nie widziałam nikogo innego na miejsce Agnieszki w roli modelki. Ta silna, odważna i wyjątkowa kobieta idealnie odzwierciedla charakter kolekcji - mówi właścicielka i projektantka marki Chaos, Marta Boligłowa.

Agnieszka SzulimŁukasz Ratajak, Anna Szubert, Tomasz Zienkiewicz/ Bizzare Studio

Agnieszka SzulimŁukasz Ratajak, Anna Szubert, Tomasz Zienkiewicz/ Bizzare Studio

Agnieszka Szulim. Agnieszka Szulim. Kapif

Ma mnóstwo energii

Szulim od niepewnej i lekko obciachowej dziewczyny przeszła drogę do świadomej swoich atutów kobiety, która nie boi się mówić ostro i swoim własnym językiem. Metamorfoza jej charakteru i stylu była na tyle znacząca, że docenił ją polski świat mody. Szulim na muzę wybrali sobie ZuoCorp i Mariusz Przybylski.

szulimWBF

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka SzulimKapif

Więcej o: