Wykształcenie gwiazd

Jakie szkoły ukończyli celebryci.
Anna Maria Jopek. Anna Maria Jopek. KAPIF.PL/KAPIF

Anna Maria Jopek

Wokalistka, pianistka i kompozytorka Anna Maria Jopek studiowała na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Jako wybitna studentka uzyskała stypendia warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz nowojrskiego Uniwesytetu Colombia.

Oszlifowany diament!

Magdalena Mielcarz. Magdalena Mielcarz. KAPIF

Magda Mielcarz

Gwiazda zanim zagrała Ligię i wyjechała do Stanów studiowała dziennikarstwo. Naukę rozpoczęła w 1998 roku na Uniwersytecie Warszawskim. W 2008 roku jednak postawiła na aktorstwo. Uczyła się zawodu w Maggie Flaningan Studio w Chelsea.

Joanna Horodyńska. Joanna Horodyńska. fot. Kapif

Joanna Horodyńska

Znana z ciętego języka stylistka postawiła na solidne wykształcenie. Może poszczycić się dyplomem z zarządzania i dziennikarstwa. I to z dwóch uniwersytetów - Warszawskiego i Jagiellońskiego.

W 2009 roku pochwaliła się w mediach, że kończy właśnie pracę nad swoim doktoratem na temat "Język używany w telewizji". Nie pochwaliła się jednak nigdy obroną. Nie wiadomo więc, czy możemy tytułować ją "dr Horodyńska".

Kasia Tusk. Kasia Tusk. FOT. DAMIAN KRAMSKI / Agencja Wyborcza.pl

Kasia Tusk

Córka premiera, a od jakiegoś czasu słynna blogerka, obroniła jesienią tego roku tytuł magistra psychologii. Studiowała na prywatnej sopockiej uczelni.

Kasia Tusk stawia właśnie pierwsze samodzielne kroki w show-biznesie. Czy ukończona psychologia przyda się jej jako blogerce i felietonistce w magazynie "Show"?

Karolina Korwin-Piotrowska. Karolina Korwin-Piotrowska. kapif

Karolina Korwin-Piotrowska

Dziennikarka i ex-jurorka "Top model. Zostań modelką" jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. W 1994 roku obroniła pracę dyplomową na kierunku Historia sztuki. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Radiu Kolor. I od tamtego czasu pracuje w mediach.

Tomek Makowiecki. Tomek Makowiecki. Kapif

Tomek Makowiecki

Po udziale w programie "Idol" Tomek Makowiecki dostał stypendium w Wyższej Szkole Promocji. Nie studiował jednak długo. Najważniejsza okazała się muzyka, a jak widać,  by dobrze przekazywać swoje emocje, wykształcenie nie jest niezbędne.

Tomasz Lis Tomasz Lis Kuba.plejada.pl

Tomasz Lis

Tomasz Lis to dopiero prymus! Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze. Jako student IV roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim wygrał otwarty konkurs na dziennikarza telewizyjnego TVP. W 1992 wyjechał na 9 miesięcy na stypendium naukowe na Uniwersytet Loyola w Nowym Orleanie.

Wojciech Łozowski. Wojciech Łozowski. materiały prasowe

Łozo

Nie skończył żadnych studiów, mimo że zaczynał kilka kierunków. Ukończył liceum za granicą, dostał się na zarządzanie i marketing  na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, później przeniósł się na ekonomię do Warszawy... Rzucił szkołę, został prezenterem MTV i zajął się muzyką.

Kuba Wesołowski. Kuba Wesołowski. FORUM/Krzysztof Jarosz

Kuba Wesołowski

Kuba Wesołowski swoje życie zawodowe związał z aktorstwem. Gra w serialach: "Na Wspólnej" i "Czas Honoru". Miał jednak plan B, na wypadek gdyby powinęła mu się noga. Aktor został magistrem dziennikarstwa w Collegium Civitas.

Ania Dąbrowska. Ania Dąbrowska. FORUM/WWW.FORUMGWIAZD.COM.PL

Anna Dąbrowska

Anna Dąbrowska ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie kontrabasu, potrafi także grać na gitarze basowej oraz fortepianie. Studiowała psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Maciej Zakościelny Maciej Zakościelny KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Maciej Zakościelny

Zakościelny studiował aktorstwo, nie uzyskał on jednak tytułu magistra. Od 2004 roku nie napisał pracy dyplomowej. A za każdy rok odwlekania obrony trzeba zapłacić 500 zł.

Magda Gessler. Magda Gessler. KAPIF.PL/KAPIF

Magda Gessler

Restauratorka i celebrytka Magda Gessler z wykształcenia jest... malarką. Ukończyła kierunek malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie. Jako że gotowanie też jest swego rodzaju sztuką, Gessler jest w nim mistrzynią. I to dyplomowaną!

Małgorzata Socha. Małgorzata Socha. www.KAPIF.pl

Małgorzata Socha

Małgorzata Socha nie należy z pewnością do grona samozwańczych aktorek-celebrytek, odebrała bowiem solidne wykształcenie. W 2003 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Dzięki temu świetnie radzi sobie nie tylko w serialach, ale także w rolach teatralnych - ostatnio w spektaklu "Edukacja Rity" w Teatrze 6. Piętro.

Krystyna Janda. Krystyna Janda. KAPIF.PL/KAPIF

Krystyna Janda

Krystyna Janda jest absolwentką Państwowego Liceum Plastycznego. W 1975 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Doskonały dowód na to, że aby z powodzeniem zarządzać własnym teatrem, nie trzeba kończyć studiów menadżerskich. Wystarczy czuć i kochać sztukę.

Natasza Urbańska Natasza Urbańska KAPIF

Natasza Urbańska

U progu swej kariery Urbańska miała świadomość, że nie zawsze będzie mogła utrzymywać się z tańca. Podjęła więc zaoczne studia na kierunku Filologia angielska. Przerwała je, bo zajęcia kolidowały z nagraniami programu "Jak oni śpiewają".

Andrzej Piaseczny. Andrzej Piaseczny. TVP

Piasek

Mimo że w wieku 21 lat Andrzej "Piasek" Piaseczny dołączył już do grupy Mafia, zdążył jeszcze skończyć studia. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, studiował tam Wychowanie muzyczne. Kierunek jak ulał dla jurora w "The Voice of Poland"!

Anna Przybylska. Anna Przybylska. fot. Wojciech Kurczewski

Anna Przybylska

Anna Przybylska nie ma wykształcenia aktorskiego, ani wykształcenia wyższego w ogóle. Ukończyła liceum ogólnokształcące w Gdyni. Warsztatu aktorskiego uczyła się więc w praktyce - jako Marylka w "Złotopolskich".

Antoni Pawlicki. Antoni Pawlicki. KAPiF

Antoni Pawlicki

Gwiazdor "Czasu Honoru" poszedł w ślady swojej babci, Barbary Rachwalskiej, słynnej matki Talarów. Skończył wydział aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Z powodzeniem pracuje w zawodzie, grając u boku m.in. Grażyny Szapołowskiej i Jana Nowickiego. Tylko pogratulować!

Nergal. Nergal. Kapif

Nergal

Nergal jest magistrem historii. Skończył studia na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Pracę dyplomową napisał na temat "Repertuar kinematografów w mieście Gdańsku w latach 1919-1923".

Anna Wendzikowska. Anna Wendzikowska. KAPiF

Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska, gwiazda TVN, jest bardzo dobrze wykształconą dziennikarką i aktorką. Studiowała w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, a także w krakowskim studiu Lart. Wendzikowska skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim a także studia w Wielkiej Brytanii na London Metropolitan University

Edyta Herbuś. Edyta Herbuś. Kapif

Edyta Herbuś

Edyta Herbuś skończyła studium charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego. Ale czy nie znaczy to przypadkiem, że jest po prostu wykwalifikowaną... kosmetyczką?

Brała też również udział w warsztatach aktorskich w Los Angeles.

Kuba Wojewódzki. Kuba Wojewódzki. kapif

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Nie skończył jednak studiów. Ale matura jest! Paulina Młynarska może być zazdrosna.

Paulina Młynarska. Paulina Młynarska. STUDIO 69

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska ma wykształcenie podstawowe.

W wieku 16 lat przerwała naukę w liceum. Wyjechała do Paryża, gdzie zagrała w serialu erotycznym. Później skończyła Education comp. w Paryżu.

Agata Młynarska. Agata Młynarska. KAPIF

Agata Młynarska

Agata Młynarska osiągnęła na płaszczyźnie edukacyjnej zdecydowanie więcej, niż siostra. Z wykształcenia jest polonistką. Młynarska była bardzo ambitna i świetnie zorganizowana. Na studiach urodziła dwójkę dzieci, ale to nie przeszkodziło jej w nauce. Polonistykę wspomina bardzo miło.

Edyta Górniak. Edyta Górniak. KAPIF

Edyta Górniak

Edyta Górniak nie skupiała nigdy swych ambicji na edukacji - wokalistka nie ma matury, nie ukończyła też nigdy szkoły średniej.

Po szkole podstawowej, zaczęła naukę w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim w Kluczborku, nie skończyła go jednak. Edukację przerwała w III klasie.

Doda. Doda. Agencja Wyborcza.pl

Doda

Doda zawsze wiedziała, co najbardziej ją interesuje, przesadnie nie zaprzątała więc sobie głowy ogólną edukacją. W Ciechanowie oprócz przedszkola, zerówki i szkoły podstawowej, ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. W Warszawie uczęszczała do Studium Wokalnego Elżbiety Zapendowskiej.

Kinga Rusin. Kinga Rusin. KAPIF

Kinga Rusin

Kolejny przykład na to, że aby z powodzeniem funkcjonować w świecie mediów nie trzeba wcale kończyć dziennikarstwa. Kinga Rusin ukończyła Italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W grupie była z Hanną Lis!

Tomasz Kammel Tomasz Kammel KAPIF.PL/KAPIF

Tomasz Kammel

Wbrew wykonywanemu zawodowi Tomasz Kammel nie jest ani kwalifikowanym szkoleniowcem, ani dziennikarzem czy menadżerem... Po ukończeniu nauki w Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu, uzyskał tytuł magistra germanistyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze.

Reni Jusis. Reni Jusis. Agencja Forum

Reni Jusis

Reni Jusis jest dyrygentką! Dyplom obroniła na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Czy to znaczy, że "Eko-mama" dyryguje w domu Tomkiem Makowieckim?

Więcej o: