20 lat temu powstał "Jurassic Park". Jak dzisiaj wyglądają bohaterowie filmu?

To był ogromny hit kinowy. Historia o wskrzeszeniu dinozaurów zdobyła serca milionów widzów na całym świecie i doczekała się kontynuacji w postaci 2 i 3 części. Niewykluczona jest także część 4. Uwierzylibyście, że właśnie mija 20 lat od wejścia tej historii na ekrany? Wkrótce pojawi się wersja 3D.
Sam Neill Sam Neill EAST NEWS//Mary Evans Picture Library

Sam Neill, czyli dr Alan Grant

Sam Neill zagrał paleontologa, którego zadaniem było stawienie czoła prehistorycznym potworom. Dr Alan Grant to oczywiście postać fikcyjna, jednak w filmie jest przedstawiony jako jeden z największych autorytetów w swojej dziedzinie. Podobieństwo do Indiany Jonesa było zamierzone, choć głównie objawiało się w tym, że dr Grant paradował w kapeluszu podobnym do tego, jaki zdobił głowę prawdziwego Indiany.

PHOTO: EAST NEWS/KPA  JURASSIC PARK 3  Im dritten Teil der Dino-Saga will der Pal??onthologe Dr. Alan Grant (SAM NEILL) auf die Insel zur??ckkehren. Dort will er die Intelligenz der Velociraptoren erforschen. Das Abenteurerpaar Paul und Amanda Kirby wollen ihm die Forschungsreise finanzieren, wenn er sie mitnimmt. Doch der Pilot landet auf einer anderen Insel, auf der genmanipulierte Saurier leben. So nehmen die Abenteuer ihren Lauf...  1685EAST NEWS/Honorar und Belege

Sam Neill Sam Neill (C)SHOOTING STAR/BULLS/Yoram Kahana_Shooting Star

Ma własną winnicę

Obecnie Sam Neill to elegancki, ładnie starzejący się mężczyzna. Po przygodzie z dinozaurami udowodnił swoją wszechstronność grywając zarówno w komercyjnych produkcjach jak i w niezależnych. Zagrał m.in. w filmie Roberta Redforda "Zaklinacz koni" a także filmie fantasy, "Merlin". Za rolę czarodzieja w tym ostatnim filmie otrzymał nominacje do Emmy i Złotego Globu.

Sam Neill at the Hollywood Foreign Press Association press conference for the television show "The Tudors" held in Los Angeles, CA on March 26, 2007. Photo by: Yoram Kahana_Shooting Star. NO TABLOID PUBLICATIONS. NO USA SALES UNTIL JUNE 27, 2007.(C)SHOOTING STAR/BULLS/Yoram Kahana_Shooting Star

Mało kto wie, ale wielką pasją Sama Neilla są wina. Ma nawet własną winnicę.

Sam Neilltwopaddocks.com

Laura Dern Laura Dern Youtube

Laura Dern, czyli dr Ellie Sattler

Grana przez Laurę Dern doktor Ellie Sattler była studentką dr. Granta, jej specjalnością były prehistoryczne rośliny. Mówiąc inaczej, zajmowała się - uwaga, trudne słowo! - paleobotaniką. Kiedy film wchodził na ekrany, Laura Dern miała zaledwie 24 lata. Podczas kręcenia obrazu romansowała z Jeffem Goldblumem, grającego dr. Iana Malcolma.

Laura Dern, Jeff GoldblumYoutube

Laura Dern Laura Dern INFPHOTO.COM/infukyo-01

Ma na koncie Złoty Glob

Laura Dern nie jest obecnie gwiazdą pierwszego planu. Wprawdzie ciągle jest aktywna zawodowo, jednak nie ma szczęścia do wybitnych produkcji. Ostatnia jej znacząca rola to rola Katherine Harris w filmie "Decydujący głos". Otrzymała wtedy Złoty Glob oraz trzy nominacje do tej nagrody.

February 23, 2013: Laura Dern in the press room during the 2013 Film Independent Spirit Awards at Santa Monica Beach in Santa Monica, California. Mandatory Credit: INFphoto.com Ref.: infukyo-01|sp|NO UK, NO GERMANY.INFPHOTO.COM/infukyo-01

Jeff Goldblum Jeff Goldblum EAST NEWS//Mary Evans Picture Library

Jeff Goldblum, czyli dr Ian Malcom

Jeff Goldblum gra w "Jurassic Park" rolę w jakiej znakomicie się odnajduje, mianowicie ironicznego komentatora przebiegających wydarzeń. To matematyk, którego specjalnością jest teoria chaosu. Jego zadaniem jest prognozowanie konsekwencji podejmowanych przez bohaterów działań.

JURASSIC PARK [US 1993] SAM NEAL AND JEFF GOLDBLUM  A UNIVERSAL/AMBLIN FILM     Date: 1993EAST NEWS//Mary Evans Picture Library

Jeff Goldblum Jeff Goldblum JANET MAYER / PR PHOTOS/Janet Mayer / PR Photos

Grał w filmach dokumentalnych i krótkometrażowych

Po roli specjalisty od teorii chaosu, Jeff Goldblum zrobił sobie krótką przerwę od produkcji fabularnych. Podłożył głos do kilku filmów dokumentalnych oraz zagrał w produkcji telewizyjnej "Trąbka Clifforda Owena". Potem zagrał m.in. w "Kryjówce diabła" i w pamiętnym "Dniu Niepodległości" w który ratuje świat przed inwazją kosmitów. Za rolę w krótkometrażowym filmie "Little surprises" otrzymał nominację do Oskara.

John Hammond John Hammond Youtube

Richard Attenborough, czyli John Hammond

Richard Attenborough zagrał lekarza Johna Hammonda, kierującego Parkiem Jurajskim. Ma pod swoją opieką dinozaury, choć biorąc pod uwagę fakt, że w pewnym momencie wszystko się wymyka spod kontroli, słowo "opieka" jest tutaj użyte nieco na wyrost.

Richard Attenborough Richard Attenborough CAMERA PRESS/James Veysey

Posiada tytuł szlachecki

Richard Attenborough to brat znanego podróżnika, Davida Attenborough. Jest laureatem Oskara i ambasadorem dobrej woli UNICEF. Jakiś czas temu przeszedł na aktorską emeryturę. Jego ostatni film to obraz "Snow Prince" z 2004 roku. W tym samym roku tsunami zabiło jego 14-letnią wnuczkę na Oceanie Indyjskim. Richard Attenborough jest dożywotnim honorowym prezydentem klubu piłkarskiego Chelsea Londyn. Od 1976 roku ma tytuł lorda.

Samuel L. Jackson Samuel L. Jackson Youtube

Samuel L. Jackson, czyli Ray Arnold

Jedną z dalszych, ale bardzo wyrazistych postaci zagrał Samuel L. Jackson. Kreowany przez niego Ray Arnold jest głównym inżynierem nadzorującym systemy informatyczne. Palił jak smok i miał ciekawą przeszłość, m. in. projektował broń dla amerykańskiej armii.

Samuel L. Jackson Samuel L. Jackson AP/Matt Sayles

To prawdziwy pracuś

Samuel L. Jackson to niezwykle pracowity aktor. Jest wciąż w świetnej formie i kolejnymi filmami udowadnia, że daleko mu jeszcze do emerytury. Niedawno mogliśmy go widzieć w filmie "Django" w którym brawurowo zagrał wiernego niewolnika do końca służącego swojemu okrutnemu panu. Za tę rolę całkiem zasłużenie otrzymał Czarną Szpulę oraz dwie nominacje.

Więcej o: